reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obcasne nesnesitelne sekani

faroushf (6)|21.11.2009 09:52
Ahojte mam celkem velky problem. kdyz hraju jakoukoliv hru at je to Call of duty modern warfare 2 nebo dooma jednicku:D tak se mi po cca 5 minutovych intervalech na cca 10 - 20 vterin zacne nesnesitelne sekat pocitac. fps spadne na 2 - 3 za vterinu. pak je to zase chvili dobre jede vse v poradku a pak znova a tak porad dokola. teploty mam v poradku grafika se mi drzi na 70 stupnich procesor je taky v pohode. treba filmy mi jenou v pohode je to jen vzdycky kdyz zapnu nejakou hru. jinak moje sestava :

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
ATI Radeon X1950 XT 265mb
2 GB RAM
Seagate ST3160815AS 160GB
hl.hl (1387)|21.11.2009 11:37
Hrka u toho zaseku hdd? Nevytizi to v te dobe nejaky jiny proces?
Liqid (410)|21.11.2009 11:52
A neckace ti do toho nejaky proces? Me treba zadob kdy jsem mel AVG, tak kdyz zacal scan, nemohl jsem najednou nic bez kousani delat.
kinikini (45)|21.11.2009 14:15
videl bych to na HDD - bud se neco nacita ve hre nebo do toho vstupuje jiny aktivni proces. zkusil bych pred zapnutim hry povypinat vsechny nepotrebne procesy (vcetne treba antiviru, firewallu apod...cili odpojit take internet).
faroushf (6)|26.11.2009 14:55
tak zkousel jsem od kamose novou grafiku GeForce 9800GT 512....a sekani se vyrazne zlepsilo...jenze....hraju hru asi 15 minut bez potizi..a pak to zase pomalu zacina...asi to bude fakt HDD...ale pri sekani necvrka. nene zadny jiny proces do toho neskace...jsem treba 5 hodin na PC bez hrani her a vim ze zadne procesy se mi jen tak nespusti..sem tam aktualizase Avastu ale to je malo kdy...
Pabler (425)|26.11.2009 15:42
niecim to byt musi :)
skus daku hru zapnut zhod ju na listu a kukat na strom procesov, mozno zbadas daky vyskok na dakom procese ktory sa zapne len pocas behu hry ...
Zasarapatí daky ovladac alebo kieho ...
Suprak (408)|26.11.2009 15:55
Může to být i nějaký skrytý proces, nebo vir. Zkus program Game Booster, ten pozastaví všechny nedůležité procesy. Pak otestuj disk a ram. Ještě bys také mohl napsat OS.
faroushf (6)|26.11.2009 16:08
ted jsem rpisel na zajimavou vec...hra Assassins creed se mi seka skoro co 5 minut...tak na 10 vterin...a hra Risen jsem ted hral asi hodinu a ani skub...GTA 4 se mi zaseka tak jednou za pul hodinu. mam nedavno preinstalovany Win kvuli toho takze vir a tak to nebude...jak otestuju HDD a ram?
Suprak (408)|26.11.2009 16:38
[quote=faroushf;320048]ted jsem rpisel na zajimavou vec...hra Assassins creed se mi seka skoro co 5 minut...tak na 10 vterin...a hra Risen jsem ted hral asi hodinu a ani skub...GTA 4 se mi zaseka tak jednou za pul hodinu. mam nedavno preinstalovany Win kvuli toho takze vir a tak to nebude...jak otestuju HDD a ram?[/quote]

Zatím bude stačit Prime95 a potom kdyžtak Memtest, ale tam to co jsem psal jsi zkoušel?
faroushf (6)|29.11.2009 13:42
tak Game booster nepomohl....a memtest nenasel nic...:( ...zda se mi jako by se neco prehrivalo...protoze zezacatku kdyz zacinam hrat je to asi 10 minut v pohode a pak to zacina kdyz se to udela jednou tak v zapeti asi po minute to zacne znova a porad dokola....jak zjistim teploty vsecho treba behem hrani...ja vzdycky zapinam Everest a tak mam nejake teploty...ale chtel bych nejaky program ciste na teploty CPU, Grafiky, Pameti atd...
DrZelenka (2491)|29.11.2009 13:58
[quote=faroushf;321272]tak Game booster nepomohl....a memtest nenasel nic...:( ...zda se mi jako by se neco prehrivalo...protoze zezacatku kdyz zacinam hrat je to asi 10 minut v pohode a pak to zacina kdyz se to udela jednou tak v zapeti asi po minute to zacne znova a porad dokola....jak zjistim teploty vsecho treba behem hrani...ja vzdycky zapinam Everest a tak mam nejake teploty...ale chtel bych nejaky program ciste na teploty CPU, Grafiky, Pameti atd...[/quote]

Dneska se to da zjistit i bez tech programu :) Zavri dvere do pokoje ,otevri bocnici u PC a tak na hodinku otevri okno naplno :) Pokud se to zlepsi ,tak vic v cem to je ;) Programy na mereni teplot sou tusim uz reseny v jinych topicich zde na foru.
faroushf (6)|29.11.2009 15:27
tak jsem si stahl par programu a teploty vypadaji pri tom zatizeni a sekani takhle: mi pripadaji uplne normalni:( ja uz nevim cim to muze byt
teploty.JPG teploty2.JPG
faroushf (6)|6.12.2009 16:17
uz jsem si ze zoufalosti koupil chladice na RAMky...zadna zmena...uz zbyva fakt jenom HDD...ale v HD tune jsem ho testoval a hdd je v poradku...boze
desktoper (36)|6.12.2009 19:11
Ahoj, pises, ze mas Avast... a ten neni prislis dobry:-) Cili dovozuju, ze by v tom mohl byt nejaky malware, ktery si v nahodnych intervalech spousti nejake pekne botneti aktivitky a vytezuje ti prcesor blizko 100%...

Dalsi navrh smeruje na reinstall ovladacu grafiky + cipsetu...