reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s HDD - nelze nainstalovat OS

Namelessone (13)|1.2.2007 21:05
Zdravim, mám disk Seagate 250GB ATA rozdělenej na 3 partition(20,110,110), ta 20GB je primary a je nastavená na active. Problém je v tom, že na disk nemůžu nainstalovan windows, pokaždé to zamrzne ještě předtím než se spustí instalátor..už sem zkusil snad všechno, vyndat všechny nepotřebný věci, podtaktovat cpu na default...ale nepomohlo nic. Přitom když mám zapojenej aj starej disk na kterým mám funkční instalaci winů, tak instalátor v pohodě naběhne. Mám desku Asus K8N-E, Semprona 2800+@2,2Ghz, 1GB ram Transcend, gf 6600GT, Seagate 250GB ATA+Seagate 120GB ATA. Nevíte někdo co s tim?
boboco (1987)|1.2.2007 23:27
Vyzkoušel bych update BIOSu desky, případně si zkus půjčit třeba od známých jiné CD s Windows, může v něm být drobný BUG.
wizaard (913)|1.2.2007 23:39
[QUOTE=Namelessone]Zdravim, mám disk Seagate 250GB ATA rozdělenej na 3 partition(20,110,110), ta 20GB je primary a je nastavená na active. Problém je v tom, že na disk nemůžu nainstalovan windows, pokaždé to zamrzne ještě předtím než se spustí instalátor..už sem zkusil snad všechno, vyndat všechny nepotřebný věci, podtaktovat cpu na default...ale nepomohlo nic. Přitom když mám zapojenej aj starej disk na kterým mám funkční instalaci winů, tak instalátor v pohodě naběhne. Mám desku Asus K8N-E, Semprona 2800+@2,2Ghz, 1GB ram Transcend, gf 6600GT, Seagate 250GB ATA+Seagate 120GB ATA. Nevíte někdo co s tim?[/QUOTE]
Je HDD správně nastaven v BIOSu? Je správně zapojen na IDE kabelu? Má správně nastavený jumper (MASTER/SLAVE)?

EDIT: Boboco mě předběhl, navíc jsem teď chtěl doplnit vadné CD :).
mech13 (5526)|2.2.2007 01:43
[QUOTE=wizaard]Je HDD správně nastaven v BIOSu? Je správně zapojen na IDE kabelu? Má správně nastavený jumper (MASTER/SLAVE)?

EDIT: Boboco mě předběhl, navíc jsem teď chtěl doplnit vadné CD :).[/QUOTE]
samozdrejme vsichni myslime originalni CD;) nemas polamany datovy kabel? vyzkousej disk pripojit na jiny molex. jinak disk funguje bez problemu? projizdels RAM memtestem? urcite vsechno delej na defaultni frekvenci, resetuj bios a nastav jen to nejnutnejsi - kdo vi cos pri taktovani nastavil a pak na to zapomel.
nestacilo by nainstalovat win na stary disk, napr pres GHOST ho zazalohovat a rozbalit na novy disk?
//napadla me takova blbost: starsi ATA radice mely problemy s disky nad 120GB... ale deska ma SATA tak to uz snad nebude ten pripad
pas!k (3765)|2.2.2007 06:44
Ten bios bych flashnul tak jak tak pokud nema nejnovejsi :) Ale sazel bych na problem s jumpery proste to vytahni poradne mrkni jak je to na disku nakresleny.. hlavne dej bacha jestli za ten disk jeste neco pripojujes jako slave .. neni master jako master ;)
Namelessone (13)|2.2.2007 11:58
bios mám nejnovější, schválně sem to kvůli tomu flashoval...winy mám originální :-) bios disk vidí a když nabootuju z toho 120GB disku tak ho winy v pohodě najdou a můžu s ním pracovat. Je nastavenej jako master a na primary kanálu je jako jedinej
pas!k (3765)|2.2.2007 12:14
Muj typ .. vypoj vsechny disky z pc na ktery nebudes nic instalovat zapoj pouze ten 250 gb dej ho jako primary master a nic z anej nedavej .. Jumper nastav do pozice master or single. Nabootuj z cd a zkus spustit instalaci ..
ICEBOSS (3435)|2.2.2007 13:10
zkus zrusit ty partitiony 250GB ve woknech - proste nechat uplne cistej nenaformatovanej disk a prvni partitionu na wokna udelej az v instalatoru (NTFS - rychle)
pavlos84 (7)|24.2.2007 10:52
řešil jsem ten samej problém. Při bootování z CD mi to napsalo jen "zjišťuji hardwarovou konfiguraci" a potom zůstala černá obrazovka. Zkoušel jsem snad všechno. Pomohlo jen když jsem přidal jiný starší disk, potom vše proběhlo v pohodě, takže bych zkusil z problémovýho disku zazálohovat data, odstranit oddíly a znovu je instalátorem vytvořit. Možná je problém s MBR.
cervenejkarkulak (10)|24.2.2007 11:27
takhle me blbli disky pri nejakych pc hdd doktorech atp nebo instalu, mozna to je blbost, ale vzdycky me pomohlo prohodit SATA kabely :)
Romco (2)|1.3.2007 10:28
Servus ako si dopadol, už to máš poriešené ?
Niekedy má doska problém z 250GB diskom.
Akú máš zostavu, typ MB.
Disk je určite ATA, nie SATA, že ?
kvybo (1)|7.4.2007 03:23
Ahoj

Já mám trochu jiný problés s instalasí OS na nový disk.
Začátek instalace probíhá normálně, ale když pak mám vybrat jednotku tak mi to píše že disk používá jednu nebo více dynamických jednotek a nic s tím nejde udělat.
Ve Správě počítače jsem si HDD rozdělil na dvě dynamický jednotky, ale už mi je nejde dát zpět. Nejdou ani naformátovat, že jsou nějak používaný a že je nejdřív musim odpojit. Ale jak???
Vůbec nic na tom disku nemám nainstalovanýho.
Alf (305)|7.4.2007 07:02
Nejjednodušší je nabootovat PC z diskety, spustit FDISK a odstranit všechny oddíly. Všechna data ale budou v háji.
papa2 (18)|7.4.2007 08:40
disketu nemusis pouzit...v pociatocnej faze instalu xp ti zobrazi secky particie na hdd a pyta sa ta kam tie windozy vlastne supnut...tak v tejto faze secky particie kompletne zrus (dobre citaj... aj na spodnej liste) a vytvor ich na novo..instaluj az potom