reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

outlook - odesílání zpráv ze zahraničí

joemaser (1)|23.11.2009 01:36
Přátelé, nacházím se na Novém Zealandu a potřebuji pomoc. Mohu přijímat zprávy přes outlook nastavený na seznam, ale smtp.seznam.cz mi nefunguje a nemohu zprávy odesílat.

Hláška, co se objeví---Odeslat zkušební e-mailovou zprávu: Aplikace Outlook se nemůže připojit k serveru pro odchozí e-mail (SMTP). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele služeb Internetu.

V příloze mám svoje nastavení outlooku. jinak se připojuju přes WiFi na růžných místech.
Mohli byste zkouknout přílohu a poradit, kde jsem udělal chybu? Mám MS Office 2007.
Děkuju všem za pomoc!!
Josef
jan.cz (119)|23.11.2009 04:05
http://napoveda.seznam.cz/cz/services/ >>> uplně dolu PŘEJÍT NA TECHNICKOU PODPORU mezi 7-20 po - pá.... tam ti poradí,problém jsem měl podobný s atlasem.cz, bylo potřeba nastavit jen nějákej port a autorizování... když jsi doma (CZ) tak to není potřeba..
pas!k (3765)|23.11.2009 05:48
[quote=joemaser;318513]Přátelé, nacházím se na Novém Zealandu a potřebuji pomoc. Mohu přijímat zprávy přes outlook nastavený na seznam, ale smtp.seznam.cz mi nefunguje a nemohu zprávy odesílat.

Hláška, co se objeví---Odeslat zkušební e-mailovou zprávu: Aplikace Outlook se nemůže připojit k serveru pro odchozí e-mail (SMTP). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele služeb Internetu.

V příloze mám svoje nastavení outlooku. jinak se připojuju přes WiFi na růžných místech.
Mohli byste zkouknout přílohu a poradit, kde jsem udělal chybu? Mám MS Office 2007.
Děkuju všem za pomoc!!
Josef[/quote]

smtp nastav dle providera na kterem bezis ... vetsinou byva smtp.nazevfirmyprovidera.nl ? Strilim
Zoidik (1405)|23.11.2009 07:14
[quote=pas!k;318532]smtp nastav dle providera na kterem bezis ... vetsinou byva smtp.nazevfirmyprovidera.nl ? Strilim[/quote]

Význam by to mělo, pokud by se nepřipojival z různých míst, která jsou pokrytá WIFI signálem. V tomto případě bych také kontaktoval technickou podporu seznamu aby poradili jak nastavit jejich smtp
pas!k (3765)|23.11.2009 07:26
Mrkni sem http://idoc.vsb.cz/cit/uzivatel/email/email_klienti/outlook_2007_pop3/

To overovani tam mas nastaveny ?

[spoiler=Toto]
Zde je nutné nejenom změnit port pro příchozí poštu z portu 110 na port 995 a to zaškrtnutím Tento server požaduje šifrované připojení (SSL), ale také změnit port pro poštu odchozí. Zvolte SSL pro Použít tento typ šifrovaného připojení a poté ručně přepište Server pro odchozí poštu (SMTP) z 25 na 465. Pokud u SMTP pouze vyberete zabezpečené připojení (SSL), port se nezmění. U SMTP je nutné ho změnit ručně jak je uvedeno výše. Poté zkontrolujte zda jsou čísla portů změněna a pokračujte na záložku Server pro odchozí poštu.
[/spoiler]
EditorPO (2819)|23.11.2009 11:07
Myslim, ze toto je obecny problem v pripade, ked chce uzivatel odosielat mail a pritom je pripojeny v inej sieti, nez v akej sa nachadza smtp server. Vacsina serverov umoznuje odosielat mail cez ich smtp az po prihlaseni na pop3. V moznosti nastavenia uctu Outlooku by toto malo byt zvolene (posledna volba -"Před odesláním pošty se přihlásit....."):
[SPOILER=klik]
[/SPOILER]

Skoro vsetky verejne pristupove body maju blokovany pristup na smtp servery z jednoducheho dovodu: blokovanie rozosielania hromadnej posty - spamu. Toto sa s oblubou niekedy pouzivalo, ale poskytovatelia hotspotov sa potom dostali na black listy.

Ako to teda vyriesit?
1. zistit si vo vasej lokalite nejaky open smtp server
2. alebo zriadit si ucet na Gmail
2. alebo odosielat postu priamo z webovej stranky seznam.cz
Renyline (1)|2.7.2012 14:05
[QUOTE=joemaser;318513]Přátelé, nacházím se na Novém Zealandu a potřebuji pomoc. Mohu přijímat zprávy přes outlook nastavený na seznam, ale smtp.seznam.cz mi nefunguje a nemohu zprávy odesílat.

Hláška, co se objeví---Odeslat zkušební e-mailovou zprávu: Aplikace Outlook se nemůže připojit k serveru pro odchozí e-mail (SMTP). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele služeb Internetu.

V příloze mám svoje nastavení outlooku. jinak se připojuju přes WiFi na růžných místech.
Mohli byste zkouknout přílohu a poradit, kde jsem udělal chybu? Mám MS Office 2007.
Děkuju všem za pomoc!!
Josef[/QUOTE]

Zdravím, už ti někdo pomohl vyřešit tento problém? Jelikož já mám ten stejný problém ve Švýcarsku a nevím, jak to mám v té odchozí poště přenastavit?? Může mi někdo prosím pomoci??? Děkuji!!
r34ktor (7477)|2.7.2012 14:47
[QUOTE=Renyline;508442]Jelikož já mám ten stejný problém ve Švýcarsku a nevím, jak to mám v té odchozí poště přenastavit?[/QUOTE]
Primárně doporučuji nastavit SMTP poskytovatele, přes nějž jsi připojený k internetu. Pokud to není možné (např. free Wi-Fi hotspot), bude nejlepší založit si schránku u nějakého globálního poskytovatele e-mailu (např. Gmail), a používat jeho SMTP.