reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí síť

jackobnowy (9)|23.11.2009 08:00
Zdárek!
S dovolením bych na Vás měl pár otázek a rád bych slyšel nějaký rady :P
Mám v plánu si doma udělat domácí síť, ve které budu mít:
-2× PC
-1× notebook přes wifi
-NAS server ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64904 )
Internet mam od O2 spolu s TV. Vede mi přes telefonní kabel do modemu, odkuď to de do TV a do PC(+wifi notebook).
Bohužel modem, který mám je pomalý a až koupím NAS, asi by to neutáhnul. Co jsem se koukal, tak žádný ADSL modem s gigabitovým Ethernetem není. Proto tedy uvažuji mezi switchem a routerem, ale nejsem si jistý, zda můžu mít zapojený do modemu(který taky zároveň je router) další router. V budoucnu byl do sítě totiž možná přidal tiskárnu připojenou přes USB do případného routeru.

To je asi vše, co mě teď napadá. Dyštak sem ještě písnu.
Pokud sem napíšete, jak máte Vy udělanou síť, budu jenom rád.
Marenek (239)|23.11.2009 09:18
co já mám zkušenost, tak je rozumný pořídit novej slušnej router a tu věc od o2 použít jen jako bridge (nebo se to jmenuje jinak? prostě tam veškerou "inteligenci" vypnout).

podle fyzickýho umístění a připojení by to ale mohlo být zajímavější seskládat i jinak.
jackobnowy (9)|23.11.2009 23:10
Hmm... asi to tak udělím. Dík za typ. Ještě jsem uvažoval o tom, že místo routeru koupím switch. G. switch je mnohem levnější než Giga. router a bude podle mě i rychlejší. Protože pokud budu mít router, tak to pude přes jeho procesor, když to u switche to jde rovnou na další kabel.

ňák se s tím poperu a pak sem dyštak napíšu, jak sem to vyřešil