Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 100

Téma: Fractal Design Define R2 prosím o zkušenost

Pravidelný diskutér Avatar uživatele majkl 11
    Registrace
    Nov 2009

Multifunkční panel ano to chápu ale 2 mechaniky se mi zdají zbytečné. Popř. se dá čtečka přeci rešit externě každý den se přece nepoužívá.A jaký rámeček na HDD myslíš?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

- Se zdají zbytečné tobě. Spousta lidí kopíruje CD dost často.
    - rámeček na HDD, by se dal snadno zapojit HDD
    - do R2 nedáš silentmax či jemu podobné

Tim nechci říct, že je to blbá skříň, jen má prostě todle omezení, kvůli kterýmu bych si ji třeba já rozhodně nekoupil. Pro někohop, kdo nic z toho určitě nepotřebuje to ale může bejt dobrá koupě.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele majkl 11
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    - Se zdají zbytečné tobě. Spousta lidí kopíruje CD dost často.
    - rámeček na HDD, by se dal snadno zapojit HDD
    - do R2 nedáš silentmax či jemu podobné

Tim nechci říct, že je to blbá skříň, jen má prostě todle omezení, kvůli kterýmu bych si ji třeba já rozhodně nekoupil. Pro někohop, kdo nic z toho určitě nepotřebuje to ale může bejt dobrá koupě.
    To je jasné každý koupí o se mu líbí a co potřebuje , a proč tam nedáš silentmax ?
    A jak říkám čtečka se nechá řešit externě ta tolik snad není potřeba když někdo preferuje 2 mechaniky.
    A HDD bych nechal kde jsou pěkně u větráku. I ty se navíc v případě potřeby nechají řešit externě
    Ale to je jen můj subjektivní názor samo
    já ji mám a moc se mi líbí ikdyž jsou samo daleko lepší ale v této cenové relaci nevím nevím nic lepšího jsem nenašel a hledal jsem hledal
    Naposledy upraveno uživatelem majkl 11: 23-01-2010 v 19:47 Důvod: úprava

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Citace Původně odesláno od VLAN Zobrazit příspěvek
    Víš, když máš boxový chladič a referenční chladič grafiky, tak jsou spíše slyšet tyhle 2 komponenty. Jinak v recenzích se většinou testuje s chladiči CPU typu Noctua(ticho i v zátěži) ale grafické karty bývají osazeny dost často referenčním chladičem. Stručně řečeno, skříň může bát tichá, otázka je, co do ní dáš za komponenty.

PS: Tipoval by jsem , že ten hluk dělá grafika na těch 32%, z mé zkušenosti vím, že když má být ATI Tichá, musí se ventilátor pohybovat do 25%.
    Možná to bude trochu offtopic, ale uvažuju o ztišení mojí skříně. A říkal jsem si, že začnu u chaldiče procesoru. Do oka mi padl Noctua NH-U9B SE2 a Noctua NH-U12P SE2. Jen si nejsem jistej, jakou velikost větráku zvolit, zda 9cm nebo 12cm. Případně jsem ještě uvažoval o Noctua NH-C12P SE14.
    Nejsem příliš zkušenej okolo chlazení a nejsem si jistej, jestli těch 1500 za Noctua nebude vyhozenejch, na druhou stranu jsem slyšel a četl, že to je špička. Rozdíl oproti boxovýmu chladiči asi bude znatelnej, ale jestli bych neměl spíš začít ztišovat u grafický karty.

Tak díky za odpovědi!

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jakej máš teď chladič, jakou máš skříň a jaký máš teploty a otáčky ventilátorů? Bez toho nejde říct, jestli to budou nebo nebudou vyhozený peníze.

PS: Pro mody: Nebylo by lepší to dát do spešl threadu?

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Jakej máš teď chladič, jakou máš skříň a jaký máš teploty a otáčky ventilátorů? Bez toho nejde říct, jestli to budou nebo nebudou vyhozený peníze.

PS: Pro mody: Nebylo by lepší to dát do spešl threadu?
    to jsem psal na předchozí stránce
    Mám právě taky Fractal design define R2, sestavu v tom mám Intel i5 750 s boxovým chladičem, ati 5770 od asusu, samsung spin point F3 1TB, a zdroj seasonic ss-500et-f3 500W. A když počítač není v zátěži, tak větrák na procesoru jede na 10% a na GK na 32%... Ještě mám dva větráky in a out ve skříni, který reguluju reulátorem, co byl ke skříni přibalenej a mám je na nejnižší otáčky.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

IMHO pokud nepřetatktováváš, tak by měla stači ninja (pasivně, nebo lépe s velmi pomalym větrákem).

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

ninja bohužel není pro můj socket LGA1156... Od scytche možná mugen. Ale chtěl bych dosáhnout opravdu tichý sestavy.
    A příliš nepřetaktovávám...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

A to je takovej problém se podívat k výrobci?
    http://www.scythe-usa.com/product/cp...00-detail.html

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

:-) to rozhodně problém není, ale nenapadlo mě to.. čekal jsem, že czc má správný informace ;-).
    Ale ty bys teda místo Noctua doporučil ninju? A k mýmu původnímu dotazu, nevíš rozdíl mezi noctua s 9cm a 12cm větrákem?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ninju bych doporučil čistě proto, že je o polovinu levnější a při pasivnim chlazení je lepší noctuy, při velmi pomalym větráku shodná (při rychlejším větráku jí pak začne docházet dech). Takže na tiché nepřetaktované PC, které většinou zvládne ochladit pasivně či skoro pasivně je dobrá volba a přitom levnější.

Rozdíl mezi těma noctuama je v tom, že verze s menším větrákem chladí kupodivu hůř :-) Za UH9 bych rozhodně takový prachy nedával - rozdíl v ceně oproti 12 je malej a ve výkonu znatelnej. Buď ninju, nebo až 12 - ale imho pro Tvoje účely ninja stačí. Mě tu chladí přetaktovanýho phenoma z 2.6 na 3.4Ghz s větrákem na 500 otáčkách...

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

a předpokládám, že při 500rpm zůstává stále tichej :-)? Jo to je docela silnej argument...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

IMHO ideálních je tak asi sedmset, myslim, že v létě bych to na těch 500 možná neuchladil - ale trochu jsem to nedávno přehnal s rezistorem a zatim netřeba řešit :-).... Nicméně nemam tam originál větráček z ninjy, ale nexuse (prostě tak to nějak při montáži dopadlo, imho jsou tak zhruba na stejný úrovni, co se týče hluku).

Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-07-2013, 15:42
  2. Fractal Design DEFINE mini nebo ARC mini?
    Od mrdead v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 18:16
  3. FRACTAL Define XL
    Od Deexer v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-12-2011, 01:38
  4. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 30-06-2011, 20:29