Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 100

Téma: Fractal Design Define R2 prosím o zkušenost

Pravidelný diskutér Avatar uživatele majkl 11
    Registrace
    Nov 2009

Chtěl bych koupit tuto case ate ji někdo a jaká je zkušenost. Vejde se do ní tato sestava:

Corsair Power Supply TX650 650W

Gigabyte GA-P55A-UD3 (rev.1.0)

Intel Core i5-750 BOX

Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB HD502HJ

Zeppelin Gold 2GB 1600MHz 2x

VGA Sapphire Radeon HD 5850, 1024MB DDR5, 2xDVI, HDMI

Cooler Master Hyper 212 Plus

WD Caviar Black 3.5" 640GB WD6401AALS
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

ehm, zas, nemusíš zakládat pro každou věc nový téma......o skříních k sestavě ti poraděj i tam, kde máš založený téma se sestavou.....ale nemůžeš čekat že ti někdo odpoví za pár minut

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Grafiky mozu mat najviac 29cm, a kedze 5870 ma okolo 28cm, tak sa 5850 do skrinky zmesti. Chladic moze mat maximalne 16,5cm, tj zmesti sa aj taka TRUE-120. Nakolko Hyper 212 je na vysku 159mm vysoky, bez problemov sa tam zmesti. So zvyskom nemas mat preco problemy.

Skrinka je to velmi dobra, mam v nej 5 Green diskov, najviac je pocut ventilatory a zdroj (disky takmer vobec).

Registrace
    Nov 2009

jo jo říkám že tapu však já se to taky naučím

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Rekl bych, ze ano, ATX deska ma 9.6 palce na sirku (24.4cm), R5850 ma 9.5 palce, tzn. ze by se vejit mela, ale urcite budes mit napajeci konektory pekne "nahnacany" na kosi s hdd

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Já tuhle skříň vlastním a popravdě jsem čekal (po přečtení všech možnch recenzí) že bude o něco tišší, ale nemůžu říct, že bych byl nespokojen, skříň je to dobrá :-).

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Citace Původně odesláno od majkl 11
    Reakce na Váš příspěvek Re: Fractal Design Define R2 prosím o zkušenost
    Citace Původně odesláno od lemmon Zobrazit příspěvek
    Já tuhle skříň vlastním a popravdě jsem čekal (po přečtení všech možnch recenzí) že bude o něco tišší, ale nemůžu říct, že bych byl nespokojen, skříň je to dobrá :-).
    Co myslíš tím že jsi čekal že bude tiší?? JE nějaký problém?? A jakou v tom máš sestavu ? Dík za odpověď
    Tím že bude tišší mám na mysli, že když jsem v recenzi na EH četl, že byl problém tuhle skříň z půl metru slyšet, tak jsem čekal, že to tak opravdu bude, nevím jestli autor článku má tak špatný uši, nebo já tak dobrý :-P, ale tenhle zázrak se u mě nekonal... Skříň je tichá, to jo, ale čekal jsem něco víc... Z půl metru o skříni teda rozhodně vím... Ale jak říkám jsem s ní v zásadě spokojenej, jen jsem čekal že bude tišší...

Sestavu v tom mám Intel i5 750 s boxovým chladičem, ati 5770 od asusu, samsung spin point F3 1TB, a seasonic ss-500et-f3 500W. A když počítač není v zátěži, tak větrák na procesoru jede na 10% a na GK na 32%...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Doma ji teda nemam, ale za tu cenu jedna z nejlepších skříní. Jediná - ale zas ne malá nevýhoda - je nedostatek 5,25 slotů a teda nemožnost tam dát disky do tišících boxů.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VLAN
    Registrace
    Aug 2009

Tím že bude tišší mám na mysli, že když jsem v recenzi na EH četl, že byl problém tuhle skříň z půl metru slyšet, tak jsem čekal, že to tak opravdu bude, nevím jestli autor článku má tak špatný uši, nebo já tak dobrý :-P, ale tenhle zázrak se u mě nekonal... Skříň je tichá, to jo, ale čekal jsem něco víc... Z půl metru o skříni teda rozhodně vím... Ale jak říkám jsem s ní v zásadě spokojenej, jen jsem čekal že bude tišší...

Sestavu v tom mám Intel i5 750 s boxovým chladičem, ati 5770 od asusu, samsung spin point F3 1TB, a seasonic ss-500et-f3 500W. A když počítač není v zátěži, tak větrák na procesoru jede na 10% a na GK na 32%...
    Víš, když máš boxový chladič a referenční chladič grafiky, tak jsou spíše slyšet tyhle 2 komponenty. Jinak v recenzích se většinou testuje s chladiči CPU typu Noctua(ticho i v zátěži) ale grafické karty bývají osazeny dost často referenčním chladičem. Stručně řečeno, skříň může bát tichá, otázka je, co do ní dáš za komponenty.

PS: Tipoval by jsem , že ten hluk dělá grafika na těch 32%, z mé zkušenosti vím, že když má být ATI Tichá, musí se ventilátor pohybovat do 25%.

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Citace Původně odesláno od lemmon
    Reakce na Váš příspěvek Re: Fractal Design Define R2 prosím o zkušenost
    Co myslíš tím že jsi čekal že bude tiší?? JE nějaký problém?? A jakou v tom máš sestavu ? Dík za odpověď

A jak to děláš v zátěži s dvířky, otvíráš je nebo se to uchladí i se zavřenýma ? A máš tam ještě nějaké přídavné větráky nebo jen ty nainstalované a co je nejvíc slyšet zdroj?? Dík za odpověď
    dvířka mám furt zavřený.. Na to jsem ani nepomyslel je otevřít... Ta skříň se uchladí bez problémů... Mám tam jen dva větráky od Fractalu co tam byly předinstalovaný.... A nejvíc asi opravdu hučí zdroj...

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Doma ji teda nemam, ale za tu cenu jedna z nejlepších skříní. Jediná - ale zas ne malá nevýhoda - je nedostatek 5,25 slotů a teda nemožnost tam dát disky do tišících boxů.
    Mám pocit, že to nevýhoda není... Vzhledem k tomu, že ddisková šachta ve skříni nabízí 8 pozic pro 3,5 disky. A způsob jejich montáže je tichej dost... Montujou se přes takový silikonový podložky odspoda disku...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

jenže silikonová podložta ti neutlumí chroustání disku, jen vibrace...

A někdy jsou i jiný zajímavý rozšiřující panely do 5,25".

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    A někdy jsou i jiný zajímavý rozšiřující panely do 5,25".
    Prave pocet 5a? mi na tyhle skrini stve a to mam jen mechaniku a dok pro hdd - nevim, kam bych strcil ctecku

Registrace
    Nov 2009

Mechaniku i čtečku tam mám tak v čem vidíš problém??

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No třeba v tom, že někdo má dvě mechaniky by moh on the fly kopírovat a pak třeba 5,25 multifunkční panel nebo rámeček na HDD...

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-07-2013, 15:42
  2. Fractal Design DEFINE mini nebo ARC mini?
    Od mrdead v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 18:16
  3. FRACTAL Define XL
    Od Deexer v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-12-2011, 01:38
  4. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 30-06-2011, 20:29