reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomocník pro účast

Karel Polívka (1485)|24.11.2009 00:24
Finální podoba tohoto tématu bude průběžně doplňována na základě diskuze o definici vlastní tvorby.

Používání nevlastních obrázků

  • Zdrojové materiály (včetně brushů) musí být použity v souladu s autorským právem.
  • V případě použití nevlastních obrázků uvádějte jméno autora, jméno díla (pokud je dohledatelné), přímé odkazy (ne jen server, z kterého jste čerpali).
  • Při výběru zdrojových obrázků rozlišujte mezi "volně použitelnými" a "volně modifikovatelnými" - pokud zasáhnete byť jen jedním pixelem do obrázku, který je "volně k použití", zasahujete tím do díla autora, který jej dal k použití tak jak je, tedy v nezměněné podobě (pro tyto účely bude zapotřebí sehnat souhlas autora).
[SPOILER=Příklady serverů]


Volně použitelné obrázky (vyžadují souhlas autora, VŽDY je však nutné uvést jeho jméno a link)
Volně modifikovatelné (použitelné v plném rozsahu, není nutný souhlas autora, VŽDY je nutné uvést jeho jméno a link)

Podmínky stanovuje autor (použitelné v rozsahu, který stanoví autor, nutno ověřit u každého obrázku/brushe, VŽDY je nutné uvést jeho jméno a odkaz)

[/SPOILER]

  • Pokud nebude u použitého obrázku nebo v licenčním ujednání serveru, z kterého obrázek pochází výslovně uvedeno a odsouhlaseno jeho použití či modifikování, bude požadován e-mail se souhlasem autora. Stejně tak v případě, pokud autor bude požadovat link s Vaší prací (drtivá většina na DeviantArtu, SHC.hu apod.)
[SPOILER=Co by měla Vaše žádost o svolení obsahovat]
  • Odkaz na obrázek (nebo přiložte jako přílohu), který chcete použít.
  • Info o tom, že chcete obrázek použít do wallpaperu pro účast v soutěži SHWallpaper, kde lze vyhrát hodnotnou cenu.
  • Případně i výsledný obrázek Vaší tvorby pro případnou autorizaci, pokud jste jej už dokončili, aniž byste si předem sehnali svolení autora.
[INDENT]E-mail se souhlasem autora pošlete z e-mailové adresy, kterou jste uvedli do registrace na SHW, na adresu: k.polivka (zavináč) oxyonline.cz
[/INDENT][/SPOILER]

Uploadování wallpaperu do sekcí

  • Pokud si nejste jisti úplností wallpaperu a chcete jej dále vylepšovat podle připomínek ostatních uživatelů, umístěte jej do sekce "Rozpracované wallpapery".
  • Sekce "Upload wallpaperů do aktuálního kola" je určena pro finální wallpapery včetně použitých zdrojových materiálů (včetně brushů) s odkazy a jmény autorů. Zde dodržujte uzávěrku probíhajícího kola a berte na vědomí, že v této sekci není povoleno dále wallpaper upravovat.
Bezpečná místa pro lišty

  • Při tvoření wallpaperu přihlédněte k přítomnosti lišt operačního systému, pro ulehčení tvorby je níže maska hlavní lišty pro Windows 7 (velké ikony, rozlišení 1920x1200):
[spoiler=Klikněte pro zobrazení...]

  • 1920x1200

[/spoiler]
Merlin-alfa (49)|22.12.2009 19:54
Dobrý den chtěl bych se zeptat na použití obrázků které sajdu pomocí google images, umí totiž obrázky filtrovat podle licence (např. lze použít i s úpravami). Lze to považovat za souhlas autora?
Richmond (8084)|23.12.2009 16:45
Hunt3r (41)|30.10.2010 19:04
Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, jestli je možné použít obrázek grafické karty HD5870 Eyefinity 6 z webu výrobce nebo jiný obrázek téže karty stažený z googlu.

Děkuji.
Karel Polívka (1485)|30.10.2010 19:43
[quote=Hunt3r;412702]Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, jestli je možné použít obrázek grafické karty HD5870 Eyefinity 6 z webu výrobce nebo jiný obrázek téže karty stažený z googlu.

Děkuji.[/quote]
Z webu výrobce ano.

Google není zdroj. Google prohledává stránky a ukazuje výsledek hledání. Tzn. komentovat zdroj jako "staženo z Googlu" je nesmysl. Záleží na konkrétním webu/stránce/serveru, na kterém se obrázek nachází (ne zda jste si daný obrázek zobrazil pomocí vyhledávače - ať už jde o Google, Seznam, bing nebo jakýkoli jiný).
hanusm (118)|11.4.2011 13:55
Nechci nějak prudit, jsem rád že tu je čas od času soutěž jako "SHWallpaper". Ale přesto si rýpnu. Je zajímavý jak se tu lpí na dodržování práv při použití fotografí - obrázků a termínů odevzdání. Přitom se mi zdá že každý kolo soutěže vyhlašuje svethardware.cz dost nepravidelně :) Třeba teď nevim jestli bude nějaký kolo v dubnu nebo ne? :confused::notsure
Strogg_CZ (191)|11.4.2011 15:06
Také bych uvítal kolo pro duben.
P.S: Nemusí být ceny, stačí radost z tvorby.
Karel Polívka (1485)|11.4.2011 21:58
[quote=hanusm;445546]Nechci nějak prudit, jsem rád že tu je čas od času soutěž jako "SHWallpaper". Ale přesto si rýpnu. Je zajímavý jak se tu lpí na dodržování práv při použití fotografí - obrázků a termínů odevzdání. Přitom se mi zdá že každý kolo soutěže vyhlašuje svethardware.cz dost nepravidelně :) Třeba teď nevim jestli bude nějaký kolo v dubnu nebo ne? :confused::notsure[/quote]
Rýpat si samozřejmě můžete.

V dubnu nové kolo startovat nebude - potřebuji se teď věnovat jiným věcem a Richmond coby moderátor soutěže se najednou z ničeho nic skoro před měsícem odmlčel a není o něm nic známo. Podle jeho posledního příspěvku to vypadá, že se mu něco stalo. Pokud ho někdo zná, dejte mi prosím vědět, co s ním je.

Pokud by měl někdo zájem o funkci moderátora soutěže, nechť se mi ozve.

K opožděným vyhodnocením dvou předchozích kol soutěže:
- od 15.4. do 28.4. poběží 2. kolo hodnocení Synergie Samsungu
- od 1.5. do 14.5. poběží 2. kolo hodnocení Gigabyte G1-Killer

Nové kolo bude oznámeno začátkem května.
Strogg_CZ (191)|9.6.2011 16:22
Měl bych dotaz k soutěži a to k zadání:
"Upřesnění: Hlavním motivem musí být obrázek aspoň 1 produktu z Logitech Colour Collection (coby jejich obrázky jsou povoleny jen ty obsažené v tomto archivu; u myši nemusí být přijímač)."

Pokud bych tedy vytvořil 3d model myši z kolekce Logitech Colour a zakomponoval ho do nějaké scény, bude to uznáno ? Nebude třeba vadit trochu jiný odstín barev nebo nějaká nepřesnost v mnou vytvořeném modelu ?
Karel Polívka (1485)|9.6.2011 17:13
Pokud to bude vypadat stejně jako na obrázku viz ten archiv, bude to OK - mírné barevné odchylky vzniklé díky tvorbě 3D modelu nevadí.
culter (8)|31.10.2011 18:28
Ahojte, pri uploade wallpaperu do aktualneho kola bola jedna z poloziek formularu vyplnena adresa s odkazanim na tlacitko "Zmenit profil", ktore je asi velmi dobre skryte. Dopredu diky za tip.
H3w3R (226)|6.12.2011 09:40
zdravím, jak to vypadá tento měsíc se soutěží? opět nebude?
já jen že se mi sešlo trochu volnýho času, tak jestli se mám pustit do něčeho jiného nebo ještě chvíli počkat :D
btw a co odměňovací systém? přibudou na vánoce nějaké položky?