Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Nenačtení externího HDD

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Zdravim,

koupil jsem si externí HDD, zapojil ho, načetl se a dal ho formátovat. Jenže pak jsem musel náhle ukončit činost systému a formátování násilně shodit. Jenže teď když hdd zapojim, tak ho už windows nenačte do správce disků, ani vlastně nikam.

Co teď?

Děkuji moc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Přes co je externí HDD připojen? Jestli máš možnost ho připojit přes jiné rozhraní (např e-sata místo USB) vyzkoušel bych to. Pokud je to jen USB disk, vyzkoušej ho v jiném PC.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Co je to přesně za ext. disk? (výrobce, model, 3.5" nebo 2.5")
    Jak ho připojuješ? (USB/firewire/eSata/...)
    Jaký systém? (XP/Vista/...)

Případně vlož screenshot ze správce disků, co je v něm přesně vidět.

Ve Správci zařízení ho vidíš?

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Po tom násilném schození formátování ho nevidím ve správci zařízení, ani ve správě disků. A to jak na mém počítači, tak na jiném.. Přes usb. Přes sata teď nemám možnost zkusit.

Zkoušeno na XP a druhý počítač Vista.

Problém asi bude opravdu v tom přerušením formátování, není to možný? Předtim to vypadalo vše v pohodě.

Jedná se o:
    - WESTERN DIGITAL 2.5" Scorpio Blue 320GB, SATA II, 8MB cache, 5400ot, 12ms, WD3200BEVT
    - Porte JJ-22VSUES stříbrno-zelený (silver-green) pro 2.5" HDD SATA, USB2.0, napájení přes USB port
    Naposledy upraveno uživatelem tulipan: 26-11-2009 v 00:28 Důvod: Doplnění infa o OS

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Přes ten USB převodník se na obnovu nedostaneš, připoj ho přes sata a mrkni na něj přes utilitu na disky od WD.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Přes ten USB převodník se na obnovu nedostaneš, připoj ho přes sata a mrkni na něj přes utilitu na disky od WD.
    Mám dotázek trochu OT... Je lepší když mám možnost připojit to přes USB ne eSATA? Co je rychlejší?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od tulipan Zobrazit příspěvek
    Jedná se o:
    - WESTERN DIGITAL 2.5" Scorpio Blue 320GB, SATA II, 8MB cache, 5400ot, 12ms, WD3200BEVT
    - Porte JJ-22VSUES stříbrno-zelený (silver-green) pro 2.5" HDD SATA, USB2.0, napájení přes USB port
    Když ten disk jde vyndat, tak ho vyndej a připoj k SATA přímo do PC, ten rámeček to možná nevydejchává (má tam pro USB určitě nějakou převodní elektroniku a ta holt si s tím asi neví rady).

Citace Původně odesláno od jan.cz Zobrazit příspěvek
    Mám dotázek trochu OT... Je lepší když mám možnost připojit to přes USB ne eSATA? Co je rychlejší?
    eSATA bude určitě rychlejší. Pokud je k dispozici eSATA je pro rychlost lepší to připojit přes něj (USB je v tomhle srovnání v podstatě taková "kompatibilní nouzovka", pokud počítač nemá eSATA k dispozici - dokonce i firewire je rychlejší než USB).

Podobná témata

1. Nenačtení SSD
    Od athens v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 21-06-2014, 09:56
  2. Obnova dat: Pád externího HDD
    Od Mira1 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 20-06-2011, 21:07
  3. Nenačtení OS
    Od FalconCZ v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-02-2010, 10:19
  4. Externí HDD: Nedetekování externího HDD
    Od Mablung v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 10-06-2009, 12:09
  5. Webové prohlížeče: IE - Nenačtení některých stránek
    Od johnnyknoedelmann v sekci Internet