reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prodloužení dosahu Wi-Fi signálu

Arny_CZ (146)|24.11.2009 22:07
Moc a moc se předem omlouvám, ale co se týče sítí, tak jsem úplný neznalec. Určitě už se tu něco podobného mockrát řešilo, dost vláken jsem přečetl, ale stejně si nevím rady. Takže se ještě jednou moc omlouvám, že se budu opakovat.

K věci: soused přes ulici má doma internet přes UPC a doma má napojený Wi-Fi router, přes který signál vysílá po celém bytě. Jelikož bydlím jen přes ulici, tak jeho signál "chytám" u mě v bytě na nejbližší straně. Domluvili jsme si tedy, že mu budu přispívat 1/2 ceny na poplatek za internet a dal mi přístupové údaje do jeho sítě. Takto funguji už asi rok, ale vždy musím s NB přejít do místnosti se signálem. Nyní bych potřeboval, abych měl signál i na opačné straně bytu, kde už jej bohužel "nechytám". Proto bych chtěl do místa signálu dát nějaký router, který by mi sousedův Wi-Fi signál přijímal a dál šířil po mém bytě a měl bych jej dostupný všude. Lze to takto vůbec realizovat? Mám k dispozici router, který podporuje tyto mody: AP, AP Client, Bridge, WDS, Repeater. Bude vhodný nebo nepodporuje to, nač jej chci využít, tzn. příjem Wi-Fi signálu a jeho šíření dál?
Jestli jsem napsal nějakou hloupost :stupid, tak se moc omlouvám, ale fakt sítím nerozumím. :cry
astec (1823)|24.11.2009 22:13
[quote=Arny_CZ;319397]Moc a moc se předem omlouvám, ale co se týče sítí, tak jsem úplný neznalec. Určitě už se tu něco podobného mockrát řešilo, dost vláken jsem přečetl, ale stejně si nevím rady. Takže se ještě jednou moc omlouvám, že se budu opakovat.

K věci: soused přes ulici má doma internet přes UPC a doma má napojený Wi-Fi router, přes který signál vysílá po celém bytě. Jelikož bydlím jen přes ulici, tak jeho signál "chytám" u mě v bytě na nejbližší straně. Domluvili jsme si tedy, že mu budu přispívat 1/2 ceny na poplatek za internet a dal mi přístupové údaje do jeho sítě. Takto funguji už asi rok, ale vždy musím s NB přejít do místnosti se signálem. Nyní bych potřeboval, abych měl signál i na opačné straně bytu, kde už jej bohužel "nechytám". Proto bych chtěl do místa signálu dát nějaký router, který by mi sousedův Wi-Fi signál přijímal a dál šířil po mém bytě a měl bych jej dostupný všude. Lze to takto vůbec realizovat? Mám k dispozici router, který podporuje tyto mody: AP, AP Client, Bridge, WDS, Repeater. Bude vhodný nebo nepodporuje to, nač jej chci využít, tzn. příjem Wi-Fi signálu a jeho šíření dál?
Jestli jsem napsal nějakou hloupost :stupid, tak se moc omlouvám, ale fakt sítím nerozumím. :cry[/quote]

Všechno jde. Uveď přesný typ routeru, povolí Ti vrtat zeď ?
Salamander (6177)|24.11.2009 22:13
Podel me by to melo fongovat v modu Repeater :)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Opakovač
|Mio| (1333)|24.11.2009 22:13
Sice to je OT, ale za tohle jednani hrozi sousedovi ze strany UPC dle vseobecnych podminek pokuta 10000,- kc, vzhledem k detekci ktera je na siti bych to nedoporucoval.


Co se praktickeho hlediska tyka je lepsi AP pro pripojeni k wifi a pak router pro sit doma. WDS nedoporucuju.
Arny_CZ (146)|24.11.2009 22:24
Značka Routeru je Edimax BR-6524n.

to MIO
asi něco takového UPC v podmínkách mít bude, ale vzhledem k tomu, že si soused nechal navýšit rychlost, protože částku platíme napůl, tak je to pro ně výhodné-mají alespoň větší zisk. Vždyť je to celkem jedno, zda mají uzavřené dvě smlouvy na nižší částky nebo jednu smlouvu na vyšší. Zaplacené to stejně dostanou. Ale to jen tak bokem.
Salamander (6177)|24.11.2009 22:30
OT:No, a jak by UPC mohlo poznat, ze mas pripojenych vic domacnosti ?/OT

//doma mam pres router pripojene 3 PC, obcas jeste jabkofon a zatim na me neprisli :D
Arny_CZ (146)|24.11.2009 22:36
V rámci připojení od UPC si může zákazník připojit doma tuším až tři PC. Přesně to teď nevím, to bych kecal. Každopádně jsem se sousedem teď mluvil (nerad bych, aby měl kvůli mě nějaké problémy) a on mi říkal, že o tom v UPC vědí. Byl se prý tenkrát informovat, zda se může připojit více uživatelů (informoval je, že jsem mimo jeho byt) a dopsali mu údajně nějaký dodatek smlouvy.
astec (1823)|24.11.2009 22:37
[quote=Salamander;319409]OT:No, a jak by UPC mohlo poznat, ze mas pripojenych vic domacnosti ?/OT[/quote]

Souhlas. Stačí se podívat na okna kde je UPC, nebo netbox. Ověšený anténama a perou to k sousedům až blikají zářivky v okolí

Toto zařízení pracuje v 802.11n. Podporuje tuto normu i NTB??? Jinak by jsi musel po drátech. Nastav jej jako repeater a uvidíš. Otázka je jaká bude síla přijímaného signálu.

Edit Pardon. Podporuje i starší normy.
Arny_CZ (146)|24.11.2009 22:45
No jo, tuším, že by za pomocí tohoto routeru měl jít můj problém vyřešit. Ale nevím, jak se mám přepnout do jiného modu. Rychlá příručka je sice v češtině, normální manuál ale jen v agličtině a pokud spustím průvodce nastavením z přiloženého CD, tak to chce, abych měl připojený vstup WAN (což nemám) a nakonfiguroval připojení k internetu.
Kdybych třeba chtěl jen vyzkoušet, jak se pomocí tohoto routeru připojím do Wi-Fi sítě, kde mám co nastavit? Musel bych router nastavit jenom jako klienta, že? Ale stejně nevím jak, jsem lama :thumbdown
|Mio| (1333)|25.11.2009 06:47
Router nastavis na Universal Repeater. Parametry Wifi nastavis dle hostitelske site.

WAN ani LAN nastaveni neresis.
Arny_CZ (146)|25.11.2009 14:32
to MIO
ale jak to mám prosím nastavit? Do setupu routeru se mám dostat tak, že zadám v prohlížeči jeho IP adresu. To když ale udělám, tak je nedostupný. A pokud spustím nastavení routeru za pomocí přiloženého CD, tak mě to nepustí dál, dokud mu nenastavím parametry WAN, atd. Ještě to jdu pro jistotu zkusit, zda mě to pustí dál, i když nic nenastavím, ale tuším, že tlačítko pro pokračování nastavení je neaktivní (šedé), dokud nevyplním požadované parametry. :(

EDIT:
Tak už jsem se do setupu routeru přes IP adresu dostal.:thumb Nevím, proč to včera nešlo. Zkoušel jsem včera router resetovat zadním tlačítkem a vůbec nereagoval. Dnes jsem to jen tak z nudy zkusil resetovat a šlo to. Nevím proč, ale včera tlačítko reset nefungovalo. :thumbdown
Zřejmě byl v nějakém "zblbnutém" stavu. :runaway

Tak jsem si s tím ještě odpoledne chvíli "hrál" a už to napůl fakčí. Dokážu se připojit na router (mám 100% signál po bytě), ale píše mi to, že je připojení omezeno a nedostanu se na internet. Sousedovu síť mám v routeru nastavenou a uloženou. Ještě se budu na to muset podívat, co a jak nastavit.

P.S.: už vím v čem byl problém ohledně restartu routeru: tlačítko se musí "pěkně" zmáčknout po celé ploše, jinak nereaguje. Já jsem měl ten router postavený trochu dál od PC, tak jsem to tlačítko mačkal nataženou rukou jen tak na okraji-sice tlačítko cvakalo, ale kontakty neseply. Takže to cvakání tlačítka klamalo dojmem, že je správně stisknuté.
Arny_CZ (146)|25.11.2009 21:59
Tak jsem už i zjistil, proč je připojení omezeno: server DHCP mi automaticky nepřidělí IP adresu. Tudíž k routeru jsem připojený, ale ten mě nepustí dál. Zkoušel jsem to v routeru nastavovat, ale pořád nic. :(
Mohl bych sice nastavit IP adresu ručně, ale potřeboval bych, aby to dělalo automaticky. Chtěl bych to vyzkoušet (když už se v tom "hrabu"), abych se zase něco přiučil a příště věděl, jak na to.

P.S.: router mám nastavený v režimu REPEATER, je to tak správně? :notsure
|Mio| (1333)|26.11.2009 07:58
DHCP (a i NAT) na tvem routeru vypni uplne, to si musi pak zapnout tvuj soused, nebo ti rict z jakeho segmentu si mas nastavit IP (+ DNS).

Kdyz budes potrebovat na svuj router nastavis si rucne adresu jako ma tvuj router s jinym koncovym cislem.
Arny_CZ (146)|29.12.2009 20:20
Tak jsem nakonec router půjčil známému, který se mi snažil pomoci a doma zkoušel router vyzkoušet a nastavit tak, jak potřebuji, ale ani on neuspěl. Dnes jsem si s routerem opět "hrál" já a opět bez kladného výsledku :thumbdown Už to vzdávám. Router nastavím jako "Universal Repeater", vyhledám a uložím síť, přes kterou se připojuji na internet, nastavím název "mojí" sítě, ale na internet se přes router stejně nedostanu. Fakt už mi to hlava nebere a vzdávám to. :thumbdown
Arny_CZ (146)|11.1.2010 16:49
Tak mi to včera večer nedalo a ještě jsem laboroval .................... výsledek už to FUNGUJE :runaway
V nejvzálenějším místě od routeru v bytě mám 75% signál. A čekal jsem, že když bude router pracovat, jako "opakovač", bude připojení dost pomalé (což jsem různě i četl), ale jede to parádně rychle. :thumb
Děkuji všem za pomoc.
Arny_CZ (146)|12.1.2010 19:15
Tak bych přece jenom potřeboval ještě pomoct s jednou věcí: připojím se k wifi síti, internet funguje. Když se potom z wifi sítě odpojím a pak (třeba za hodinu nebo hned, to je jedno) znovu připojím, už mi router nezprostředkuje internet, resp. to vypadá, že se router odpojil od hostitelského AP. Pomůže router vytáhnout ze zásuvky a znovu zapojit. Opět se zřejmě naloguje k APčku, já se na router přes wifi připojím a už to opět šlape (ale bohužel jen do té doby, než se opět odpojím a znovu připojím).
Kde může být "zakopaný pes"?
Všiml jsem si, že pokud vše pracuje, jak má, dostanu přidělenou IP adresu z číselné řady APčka, kdežto pokud internet nefunguje, tak IP adresa přidělená wifině, kterou se připojuji, je z číselné řady mého repeateru. Vypadá to totiž tak, že jakmile se odpojím od funkční wifi sítě (od repeateru), odpojí se i můj router (nastavený, jako repeater) od hostitelského APčka. Po opětovném připojení na wifinu už není repeater připojený k APčku, proto mi přiřadí jinou IP adresu.