reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém po přidání nové paměti

XYZ (4)|3.2.2007 08:50
Po zapnutí PC se objeví toto okno. Obrázek je tady:http://www.sweb.cz/joshrsboh/a.jpg.jpg .Nebo zatuhne PC při úvodní obrazovce.Po restartu běží dobře.Základní deska-MSI 865PEM3-ILS (MS-7037).Původní paměť:Časování paměti:@ 200 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)@ 166 MHz 2.5-4-4-7 (CL-RCD-RP-RAS)

Přidaná paměť:Časování paměti:@ 200 MHz 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)Tyto paměti jsem různě kombinoval ve slotech,ale bez úspěchu. Každá zvlášť pracuje dobře.Děkuji za radu.
XYZ (4)|3.2.2007 09:07
Ještě jsem zapomněl:obě paměti jsou 512MB
mech13 (5526)|3.2.2007 10:00
pravdepodobne mas spatne pameti: spust MEMTEST ( http://www.memtest86.com/#download0 - stahnout, vypalit, nabootovat z CD, bezi v nekonecne smycce - je potreba rucne ukoncit) - nesmi najit ani jednu chybu. ale v tvem pripade asi chybu najde, to znamena za mas spatnou pamet a musis ji vyreklamovat/jestli je z e-shopu tak vratit. muzes skusit pameti podtaktovat/zhorsit casovani jestli s horsimi parametry nepojedou stabilne

EDIT: ted az sem to docetl cely... memtestem je urcite projed (projed jenom jednu, jenom druhou, obe zaroven), jestli jsou obe zvlast dobre tak rucne nastav casovani na hodnoty te pomalejsi a znovu memtest (aspon 2 hodiny musi jet bez chyby)
Petr S. (1220)|3.2.2007 11:39
Pouštěl jsi je v Dual Channel módu? Pokud ano, zkus je pustit normálně...

Chyba ale bude spíš ve špatně nastaveném časování jak píše mech. Předpokládám, že jsou obě od jiného výrobce, jiné kvality, že? Jedna z nich pravděpodobně nebude zvládat časování, které zvládá druhá...

Příp. můžeš ještě zkusit vypnout v Biosu SPD detekci a manuálně nastavit to nejhorší časování. Pokud to pomůže, budeš vědět, že je chyba v tom. Pokud ne, je nějaký modul vadný...
XYZ (4)|4.2.2007 16:47
Vyzkoušel jsem paměti pomocí MemTestu,GoldMemory v6.68 a Windows memory diagnostic a žádné chyby pamětí se neobjevily.To je asi tak vše,co zvládnu jako počítačový anafabet. Časování je nad mé síly,budu muset povolat posily.Dám vědět,kde byla chyba-pokud to pochopím.Děkuji za reakce.
XYZ (4)|17.2.2007 20:46
Po několika výměnách pamětí jsem zakoupil dual kit a jede vše (zatím ) bez problémů.Chybami se člověk učí,příště budu vědět,co chci.Děkuji.