reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aktivace Windows

Predator5552 (104)|25.11.2009 18:54
Hele mám ještě jeden problém.

mám dva starší PC.

teď jsem z toho horšího vyndal HDD a dal jsem ho do druhého.

Teď mi Microsoft píše že mám hodně změněný hardware a že mam reaktivovat windows.
Jde mi oto jestly to jde aktivovat. Není nějaké omezení počtu aktivací.
Windows mám XP a Kupovanej jeko OEM za 1999kč


Já myslím že jen krabicová verze umožňuje vícero aktivací.
mech13 (5526)|25.11.2009 19:01
je to tak jak pises, krabicovku muzes provozovat na ruznem HW, ale OEM je vazany na streva se kterema to bylo koupeno - tj pokud by ses ted pokusil o aktivaci tak to po tobe zacne kricet ze krades
kevin00 (10238)|25.11.2009 19:28
Ještě jednu možnost by jsi mohl vyzkoušet. Zavolej na zákaznickou linku Microsoftu a požádej o reaktivaci. Jednou jsem již takto při změně hardwaru o reaktivaci požádal a vše proběhlo naprosto v pořádku.
pavel_p (993)|25.11.2009 20:08
Možná stačí aktivovat po telefonu s tím, že opíšeš asi 56 čísel a asi stejné množství ti to nadiktuje. Obecně nechápu kdy aktivace projde a kdy ne, protože se mi poměrně běžně stává, že neprojde při reinstalaci po pár letech (téměř) bez změny komponent a někdy projde naopak pokud v počítači zhoří půlka komponent a je recyklován na nový.
hl.hl (1387)|25.11.2009 21:13
[quote=pavel_p;319744]Možná stačí aktivovat po telefonu s tím, že opíšeš asi 56 čísel a asi stejné množství ti to nadiktuje. Obecně nechápu kdy aktivace projde a kdy ne, protože se mi poměrně běžně stává, že neprojde při reinstalaci po pár letech (téměř) bez změny komponent a někdy projde naopak pokud v počítači zhoří půlka komponent a je recyklován na nový.[/quote]

Jj, mas pravdu, ze v tom ma MS trochu chaos. Nedavno jsem menil znamym desku a pameti po zaruce a dokonce probehla reaktivace po netu.

Ted me napadlo, jestli to nemuze souviset s tim, kdy byly ty Windowsy predtim aktivovany (nebo poprve). Protoze podminky pro OEM verze se obcas menily.


Pak mam jeste v souvislosti reinstalaci OEM Windows a nebezpeci ze to pujde jen parkrat takovou radu. Pro nekoho mozna nic noveho, ale nekomu to pomuze. Vyplati se to hlavne tem, co hw spise nemeni, ale potrebuji casteji nainstalovat Windows komplet znova (treba takove notoricky zavirovane PC). Pro tyto pripady nainstaluji WIndows, pak ovladace a nakonec je aktivuji. No a pak se udela obraz disku do souboru a schova. No a pak pri preinstalacich se pouziva uz jen ten schovany obraz a neni potreba znovu aktivovat.
dzandra (1368)|25.11.2009 21:17
S aktivací přes po telefonu nebudeš mít problém. Pokud ti to nevezme automat, tak tě to přepne na operátora. Tomu řekneš, že jsi přeinstaloval windows a nejde ti net. Nadiktuješ mu co bude chtít, pak tě přepně na automat co ti nadiktuje to jejich id a máš klid.
astec (1823)|25.11.2009 21:18
[quote=dzandra;319785]S aktivací přes po telefonu nebudeš mít problém. Pokud ti to nevezme automat, tak tě to přepne na operátora. Tomu řekneš, že jsi přeinstaloval windows a nejde ti net. Nadiktuješ mu co bude chtít, pak tě přepně na automat co ti nadiktuje to jejich id a máš klid.[/quote]

Akorát doporučuji mít rychlou tužku, nebo si tento hovor nahrávat. Ty alfanumerické znaky jdou velice rychle za sebou
Predator5552 (104)|25.11.2009 21:28
ok teda zkusím. Díky za rady.
michal.kolesa (357)|25.11.2009 21:34
Trochu OT

Jak se aktivuje Win7 ?
Na jaké situace je aktivátor Win7 háklivý?
kevin00 (10238)|25.11.2009 21:36
[quote=michal.kolesa;319813]Trochu OT
Jak se aktivuje Win7 ?
Na jaké situace je aktivátor Win7 háklivý?[/quote]

Zde se warez neřeší :rules
Originální Win7 se aktivují sami při prvním připojení k internetu a zadání sn.
michal.kolesa (357)|25.11.2009 21:40
Já neřeším warez, ale legitimní aktivaci
kevin00 (10238)|25.11.2009 21:43
[quote=michal.kolesa;319820]Já neřeším warez, ale legitimní aktivaci[/quote]

Při instalaci zadej sn a při prvním připojení k internetu se Win7 aktivují sami ;)
rodiercz (10)|3.12.2009 07:11
Nevim zda se to tyka XP nebo az Vista, ale znamej si koupil taky OEM a normalne mu na MS lince rekli ze se to da po urcite dobe odregistrovat a zaregistrovat znova [tzn to klidne muze prodat..]
ICEBOSS (3435)|3.12.2009 23:55
OEM Wokna XP jsou vazany po instalaci na desku... ma to i nejaky slozitejsi pocitaci mechanismus, ale tohle rika MS. Jezis to je ale smula, ze ti ta stara shorela a vymenili ti ji v reklamaci spolu s pocitacem za cely novy pocitac! Tohle reknes na MS lince a dostanes aktivacni kod. Ja tam volam z mobilu, kod ti poslou smskou a nemusis ho tak rychle vytukavat.
tomas.p (66)|26.12.2009 11:19
Aktivace XP je docela srandovní, protože tam projde upe všechno. Navíc nemluvíte s člověkem, ale jen s automatem.
U Win 7 je aktivace pokud vim jen po netu.

Pro 1. příspěvek - neměl by být žádný problém s aktivací, pokud je základní windows originální.