reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

boot a existující pid soubor

petr.svec (320)|26.11.2009 06:31
mám menší problém

při spuštění serveru mysqlard

se vytváří PID soubor do /usr/local/var (ten adresář jsem musel založit, protože předtím neexistovat a server ho vyžaduje)

jenže tu mám problém, když zrestartuji PC
server se nespustí protože start serveru se ukončí s tím, že již běží ... existuje PID soubor

pokud dám stop ... tak kill vrátí že PID neexistuje a soubor se smaže

poté teprve můžu spustit server korektně

věděl by někdo, kde dělám chybu, či jak to ušetřit trochu lépe???
Dojigiri (1629)|26.11.2009 09:55
Možná se nevolá stop služby při ukončení počítače?

Podívej se do /etc/init.d, podadr. rc5.d (pokud spouštíš do X - runlevel 5) anebo rc.3.d (pokud spuštíš do textmode - runlevel 3), měly by tam být 2 linky jeden Snnnazev_sluzby a jeden Knnnazev_sluzby (S je pro start a K pro stop, pokud se teda nepletu a neni to opačně takhle z hlavy nikdy nevim :D). Číslo nn nebude stejný, měly by být správně v opačným pořadí (služba, která se pozdějc startuje, by se měla dřív ukončovat - číslo dává pořadí spouštění, tedy pokud tam nejsou další závislosti atd.). Pokud tam chybí odpovídající K..., tak se služba neukončí přes "stop" tj. proto se asi soubor při ukončení nesmaže.

Pokud to tam chybí a je to teda tenhle případ, tak odpovídající K můžeš vytvořit buď sám (nejsnáz překopírovat odpovídající S jenom změnit první písmeno na K - není to ideální, protože by to chtělo korektně nastavit i číslo), anebo zadat "chkconfig off" (vypnutí spuštění po startu) a "chkconfig on" (znovuzapnutí, a zkontrolovat, jestli si tam ty linky vytvoří korektně sám).
petr.svec (320)|27.11.2009 14:41
není vůbec vedený v init.d

autor se jaksi nad tímto nezamýšlel

vyřešil jsem to úpravou kódu a adresáře pid souboru do /var/run

tím je problém s existujícím pid vyřešen

bohužel stále mi zbývá problém s tím, že ho potřebuji po startu počítače spustit (nikoliv při přihlášení uživatatele) jako root
optim (391)|27.11.2009 17:13
napis prislusny prikaz do /etc/rc.local