reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Deska AUSUS M4A785TD-V EVO problem s optickým SPDIF

stanikkk (8)|26.11.2009 20:56
Mám prosbu:
Nejde mi rozchodit optický výstup SPDIF na desce M4A785TD-V EVO, zkoušel jsem už vše možné, jako měnit SPDIF OUT MODE v BIOSU, vypínat HDMI na integrované grafice(dalsi grafiku ale nepoužívám), nastavovat výchozí zvukové zařízení v ovladacích panelech ve win a nic.(nevíte jaká májí byt spravná tyto nastavení? zkoušel jsem metodou pokus omyl,ale zkusil jsem všechny kombinace) Nevite, kde by mohl byt tedy problém? (jde jinak normálně zvuk do HDMI i SPDIF zároveň?) jaká mají být tyto nastavení?..Mám Win7 a jde mi aby jsem mohl sledovat video na TV pres HDMI a zvuk mi šel optikou do zesilovače domácího kina.(jinak v zesilovači problém není pokud přepojim optický kabel do jiného zař. zkuk hned jede) a z desky jede zvuk z HDMI i ze všech ostatních analog.jacků, jen z toho optického SPDIF nic, nevim co už kde přenastavit. Díky za rady!!
Richmond (8084)|26.11.2009 22:35
Kliknout na ikonu HDMI ve VIA Aduio decku jsi zkousel? Mam pocit, ze dve zaroven nehrajou, stejne tak SPDIF + analog jacky taky ne (nemam nic s optikou, nemuzu odskouset, ruku za to nedam)...
stanikkk (8)|26.11.2009 23:16
No koukal jsem tam kam píšeš, ikona tam je ale, nejde mi na ni nijak kliknout respektive neni tam žádná volba něco měnit,aktivovat či tak klikat na ni můžu jak chci...ty tam nějakou volbu máš?
stanikkk (8)|26.11.2009 23:28
tak myslel jsem ikonu SPDIF out....tys psal HDMI tak ta tam vubec není. Pokud se oba bavíme o VIA HD Audio Deck
Richmond (8084)|27.11.2009 01:01
Jj, VIA Audio deck. Momentik, zapnu to a udelam screen... Kdyz na ni kliknes tak se aktivuje SPDIF (a asi i jo, nehrajou mi sluchatka na jacku)

edit:
screen 1 - ikona
screen 2 - okno po kliknuti na ikonu
VIA HD Audio Deck.png Warning.png
stanikkk (8)|27.11.2009 16:48
zdravim.
jj tohle jsem všechno zkoušel. Je to jak říkáš vyberu to SPDIF sluchatka prestanou hrat, ale jinak bohužel nic jineho hrát nezačne :-(
Richmond (8084)|27.11.2009 17:55
Bohuzel tu nemam DATku s toslinkem tak nemuzu odskouset :thumbdown
Zkusils menit kvalitu vystupu?
stanikkk (8)|27.11.2009 22:45
měnil jsem už všechno...:-( fakt už nevim
stanikkk (8)|26.1.2010 20:59
Tak problém vyřešen....deska byla vadná. Jiny kus už fungoval bez problému. Na starém byla optika prostě mrtvá. Díky za rady a snahu!