reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Kam směřuje online hraní?

husky14 (4214)|27.11.2009 09:05
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Kam směřuje online hraní?

V této oblasti se odehrává hodně změn, ať už se jedná o hostování online klání přímo samotnými hráči, banování statisíců uživatelů služby Xbox Live (v souvislosti s CoD:MW2), nebo nákupy věcí do mmorpg her za reálné peníze. Kam online hraní směřuje? Jak budeme za pár let hry kupovat a hrát? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
cml11 (112)|27.11.2009 14:13
Nepochybně k vytváření virtuálních realit s co největším zahrnutím všech aspektů reálného života. Vznik takových realit pak bude přirozeně vytvářet více bariér mezi hráči a reálným světem, což může vést k jejich extrémnímu chování. Jednoduše řečeno - lidi z toho zmagoří víc než dnes :)
Suprak (408)|27.11.2009 15:08
Jednou příjde den, kdy budou na hraní závislí úplně všichni a společenství světa se scvrkne do virtuální reality, následováno zhroucením všech služeb, průmyslu, zemědělství a dalších odvětví. Nastane blackout celé zeměkoule. Nepředstavitelná, děsná představa, ale všechno je možné.
xmarek (1676)|27.11.2009 15:16
[quote=cml11;320536]...Jednoduše řečeno - lidi z toho zmagoří víc než dnes :)[/quote]Tak toho bych se nebál. Lidi se nemění, jsou pořád stejní. :D
Belbas (362)|27.11.2009 16:53
Myslím si že nikdo nebude hrát jednu hru do smrti. Ale online hraní je způsob jak prodloužit hraní jedné hry. tzn. baví to určitě déle než single.
CRYSIS (0)|27.11.2009 17:14
Tak, jako jsme mohli videt napr. ve star treku, tak online hrani nemuze nikdy poskytnout intenzitu, jako single hra. Nejvetsi rozdil oproti realite je propracovana single hra s prvky linearity, protoze kdyby vsechno napodobovalo realitu, ktera je nezazivna, tak bychom si nepomohli.Online hrani je hrani jak decek, to je lepsi se jit projit, nez se zabyvat vetsinou trapnym zpracovanim a zapletkou.Kde budou vsechny zvukove a pribehove efekty?Takove veci muze resit jen nekdo, kdo hraje se sluchatky a 24lcd monitorem a premysli, jetli vymenit dvoujadro cpu za ctyrjadro. Jak rikam, ta hra musi byt proste v urcitych mezich linearni, jinak tam bude pobihat banda xxxx, co to bude kazit.
durib (1141)|27.11.2009 18:52
MP rozhodne nenahradi SP. Vetsinou hraju na mistech bez internetoveho pripojeni, kdyz je internet, tak pracuji. Kvalitni MP vsak ocenim take, napr. CS, L4D. Co se tyce MMORPG, tem jsem nepropadl. Jeste jde pod toto tema zaradit internetovy rendering hry (uz nevim, jak se to nazyvalo), coz neni spatne, ale musel by byt internet uz opravdu vsude.
Sikil79 (429)|27.11.2009 22:13
Jsou lidé, kteří hrají pro zábavu a lidé, kteří berou hraní jako povinost, bez ohledu na to, že zapomínají na své každodenní povinosti. Musíme rozlišit co je realita a co je virtuální realita. Samozřejmě, každý jsme (EDIT: chtěl jsem říct "do jisté míry") něčemu propadli, ať už jsou to hry, televize, hudba, práce, jídlo, sex, alkohol, kouření (dál raději nebudu pokračovat), ale pokud člověk nevnímá věci kolem sebe a vnímá pouze virtuální svět, potom je něco špatně. Kdybych to vzal ze svého hlediska, tak online si občas zahraju Unreal Tournament III, jen tak pro zábavu, nebo trochu i z hecu to někomu natřít, ale na něco takového jako třeba MMORPG nemám čas. Prostě být vázaný na guildu lidí, kteří se dohodnou že v 21:30 půjdeme zabít draka zašitého někde hluboko v jeskyni... to není pro mě. Je smutné, že mnoho (hlavně mladých) lidí tomuto trendu propadá a pokud si to v hlavě nesrovnají může nastat to o čem už se vyjádřil Suprak.
czhunter (775)|27.11.2009 22:23
Nesjpíš existuje nějaká maximální hranice, kolik lidí může nějakému fenoménu propadnout - kdyby ne, byli by všichni na světě alkoholici, kuřáci nebo feťáci - ale nejsou :)

Jinak myslím, že online hry budoucnosti budou víc o lidech a míň o hře samotné, provážou se sociálníma sítěma, budou "mobilnější" (aby se skutečně dalo hrát kdykoliv a kdekoliv), víc se zaměří na ženy na mateřské, důchodce a další lidi co mají spousty času.
CRYSIS (0)|27.11.2009 22:49
Podle me to nema vyznam.Trapne fantasy, az se nasytime dnesni produkce, tak v tom a necem podobnem mohou pokracovat dalsi generace ale dalsi hra po wow vyvola ve hraci pocity, ze je to zase skoro to samy...tady ty online hry jsou nepropracovany a pro zazitek opravdu poradna single kampan, za par let tady budou temer fotorealisticke hry a co si budem rikat je to zazitek s pouzitim techniky, tudiz je to znacne o te technice a cim je modernejsi, tim lepsi to bude. Stare hry staly za prd a ne, ze ne. Maximalne fakt multak nejake moderni hry ale strilet navzajem po sobe je na chvili srandy a pak zas nuda.
Sikil79 (429)|27.11.2009 22:56
[quote=XARAA;320760]Stare hry staly za prd a ne, ze ne.[/quote]

Ty asi nepamatuješ doby Amigy, C64, Atari a ZX Spectra?
Woyta (284)|28.11.2009 01:08
Stare hry jsou casto lepsi nez jejich novodobe kopie.
Ja se ted tesim az si znovu zahraju puvodni CnC: Red Alert. (Jen ho rozchodit pod Win7 :) )
Grafika pozitek ze hry jen umocnuje. Spousta dnesnich her ma jen graficke pozlatko a hratelnost nikde.
My co jsme zazili zlatou eru PC her vime sve.
Zpet k tematu.
Budoucnost online hrani je v budovani komunit. Coz vidime na Steamu.
SP hry uz take nemusi byt ciste pro jednoho hrace. Napriklad Left 4 Dead. Kde hraci spolecne prochazeji pribehovou kampan a takovych her bude pribyvat.
Co se tyce extremu, tak nektere uz muzeme videt i dnes.
Jeden asiat se ozenil s postavou, ze sve konzole.
Neregistrovaný (0)|28.11.2009 16:23
Nebo terminator:D
S Pozlatkem je to pravda ale graficky vyvoj je nezbytny, porad to vetsinou vypada trapne.
Porad budou single a multi online hry, akorat se to bude rozsirovat. Nic z toho nevymizi.
El Zoido (0)|28.11.2009 21:08
Mno, já bych to viděl asi takto: S kamarády si rád zajdu na fotbálek, volejbal, florbal, výlet, ale taky pivo, víno a tak dále. Pokud jde o počítače, nebráním se nějaké síťovací akci, kam si každý na zádech přitáhne tu svou milovanou mašinku a pak dva dny hraje s kamarády UT2004, Age of Mythology, Vietcong, Warcraft III (kde jsou ty časy :))...
Ale je mi trochu proti srsti online hraní z pohodlí domova - už to pro mě nemá to kouzlo, když jsem pro to v podstatě nic neudělal a s těmi lidmi se vůbec neznám (vědět o někom "první poslední" přes internet pro mě neznamená znát ho).
Takže? Multiplayer ano, ale přes internet jsem mu na chuť nepřišel. Přijde mi to jako banda o trochu ukecanějších botů, internetovým spoluhráčům schází duše.
Woyta (284)|29.11.2009 00:28
Hodne lidi ktere znam osobne, bezne nepotkavam. Protoze jsou z ruznych koutu repunliky. Takze se obcas schazime ve hre.
Jinak sem tam na nejakou lanparty svoji 35kg potvoru dotahnu.
MartyMcFly (222)|2.12.2009 17:46
Zdravím,
Směr online hraní je pořád stejný, ale jen s tím rozdílem, že jak má k internetu přístup více lidí tak také více lidí hraje. Tímto také více lidí fenoménu "onlajnovek" propadá a méně se věnuje fyzické aktivitě, ale z vlastní zkušenosti vím, že jde se tomu odnaučit a věnovat se i jiným věcem.

Howk.
pavel_p (993)|2.12.2009 20:24
K FarmVille a MafiaWars na Facebooku?