reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

tightvnc-1.3.9 - konfigurace

Rosta43 (154)|27.11.2009 09:52
Na počítačích s různým OS používám pro dálkovou správu tento SW. Problém je v tom, že vytvoří ikonu u hodin (to by ještě šlo) ale hlavně v tom, že jakýkoliv uživatel může ovlivnit přes tuto ikonu službu a zastavit ji. Nikde jsem na netu nenašel jak toto nastavit, ale vím na 100 % že jsem to již někde četl. Neporadíte??
Dojigiri (1629)|27.11.2009 10:20
Vypnout spouštění control panelu po startu? Bude to myslím v registru v HKLM/Sotware/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run (nebo ve složce "Po spuštění" už přesně nevím, naposled jsem tightvnc server používal na Windows cca před 2ma lety). Na server samotnej to nemá vliv, protože ten běží jako služba. Nicméně uživatel stále bude mít možnost ten control panel spustit ručně přes Programy (anebo přímo z disku) ...

(btw. já právě na Windows místo vnc serveru už delší dobu používám Remote Consoli, na kterou se jde připojit i z Linuxu přes rdesktop/tsclient, má to určitý výhody, protože VNC server na Windows např. neumožňuje více nezávisle pracujících uživatelů)
Rosta43 (154)|27.11.2009 10:22
[quote=Dojigiri;320398]Vypnout spouštění control panelu po startu? Bude to myslím v registru v HKLM/Sotware/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run (nebo ve složce "Po spuštění" už přesně nevím, naposled jsem tightvnc server používal na Windows cca před 2ma lety). Na server samotnej to nemá vliv, protože ten běží jako služba. Nicméně uživatel stále bude mít možnost ten control panel spustit ručně přes Programy (anebo přímo z disku) ...

(btw. já právě na Windows místo vnc serveru už delší dobu používám Remote Consoli, na kterou se jde připojit i z Linuxu přes rdesktop/tsclient, má to určitý výhody, protože VNC server na Windows např. neumožňuje více nezávisle pracujících uživatelů)[/quote]

Du na to. Musí tam být tento progam....
pas!k (3765)|27.11.2009 10:31
[quote=Rosta43;320384]Na počítačích s různým OS používám pro dálkovou správu tento SW. Problém je v tom, že vytvoří ikonu u hodin (to by ještě šlo) ale hlavně v tom, že jakýkoliv uživatel může ovlivnit přes tuto ikonu službu a zastavit ji. Nikde jsem na netu nenašel jak toto nastavit, ale vím na 100 % že jsem to již někde četl. Neporadíte??[/quote]

[SPOILER=How can I hide the system tray icon in WinVNC?]
How can I hide the system tray icon in WinVNC?

Win32 TightVNC includes code from TridiaVNC distributions, and therefore it should include Tridia's modification to disable the tray icon. Here is a quote from TridiaVNC 1.3.3 announcement:

Added registry flag to cleanly disable the tray icon on all platforms and in all modes without affecting other settings. The default is "0" and indicates that the tray icon should not be disabled. A value of "1" will suppress the tray icon for all users.
HKLM\SOFTWARE\ORL\WinVNC3\DisableTrayIcon DWORD "0"
HKLM\SOFTWARE\ORL\WinVNC3\DisableTrayIcon DWORD "1"
Thus, to disable the tray icon, you should start the "regedit" utility from the command line, go to the HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ORL\WinVNC3\ folder, and create a DWORD parameter with the name "DisableTrayIcon" and the value "1". Then, after restarting WinVNC, the icon will not be shown anymore.

But please note that hiding the icon is usually not a good idea. For example, if you want to restrict users from changing the server Properties, it might be better to use the AllowProperties setting. For more information, see the description of "AllowProperties", "AllowShutdown" and "AllowEditClients" options in the VNC documentation.

Kompletní FAQ z offic webu
[/spoiler]
Rosta43 (154)|27.11.2009 10:35
Panebože ja jsem vul. Hledam všude a na návod zapomenu...