reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jednosměrná záloha adresářů

jacobsen (102)|27.11.2009 11:49
Ahoj,
hledám nějaký vhodný sw pro denní potřebu co se týče zálohování. Přesněji bych popsal můj problém. mám notebook a na něm dělám vše potřebné na cestách atd. , přijedu domů a doma mám stolní PC, chtěl bych aby například pomocí wifi, nebo bluetooth (moc se mi nechce pomocí kabelů, oba počítače mají moduly jak pro wifi tak pro bluetooth) se počítače připojii na sebe, a z notebooku se vše co se změnilo v určité složce překopírovalo do počítače, nepotřebuji aby se to synchronizovalo v obou směrech, velké PC bych měl jen pro případ zálohy, na něm pracovat nebudu. Takže bych potřeboval něco, kde si navolím adresář, ten se po připojení zkontroluje, zjistí se změny a následné změny se překopírují. Máte něco vyzkoušeného a ověřeného co můžete doporučit? díky
pas!k (3765)|27.11.2009 11:54
To co popisujes neni zaloha ale synchornizace a priznam se ze jsem jeste nevidel soft ktery by v tomhle 100% fungoval dle mych predstav..
O jaky typ souboru se ti jedna? Jde o nejake MS dokumenty? Word excel atd ?
jacobsen (102)|27.11.2009 11:56
jj presne tak, textove soubory, prevazne doc, obcas excel atd.
pas!k (3765)|27.11.2009 11:59
Pokud by byl ten notebook porad online :notsure existuji na to jiz ted nejake nastroje .. mrkni treba sem
jacobsen (102)|27.11.2009 12:03
vypada to zajimave, dik za link, jdu to prostudovat, ovsem pokud by se sem tam objevil nejaky jiny soubor nebo treba obrazek, mohl by to byt problem, predstavoval jsem si jestli neni neco co jako na stolnim PC udela "server", na notebooku klienta a kdyz se klient spoji se serverem tak zacne ta sychnronizace, samozrejme na PC by ten program stale bezel, neco jako treba activesync pro mobilni telefony
Rosta43 (154)|27.11.2009 12:06
Hele až tady bude Ästec tak se jej pozeptej na program Cobian Backup. Má jej nasazenej všude, je free a je to špica.

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianbackup.htm.
pas!k (3765)|27.11.2009 12:06
Jsou i jina reseni .. ja dost casto pouzivam to ze mam jen jeden adresar s rozpracovanejma dokumentama ktery lezi na pracovnim serveru a i kdyz jsem kedkoliv pouzivam zvdalenou plochu pro pripojeni na pracovni stanici ze ktere se do tohoto adresare dostanu odpada pak potreba synchronizace protoze dokumenty otviram vzdy jen z jednoho mista .. problem samozrejme nastava ve chvili kdy budes nekde kde nebude net a nikam se nepripojis ..

EDIT: ad rosta43 cobian tusim umi zalohu na ftp a lze tam nastavit i nejake kriteria co se tyce synchronizace .. umi porovnavat zabalene soubory na zmeny ale je dlouho co jsem se v nem hrabal naposled a neco mi tam hodne vadilo uz nevim co :) Ale kazdopadne to stoji za vyzkouseni ..
mpitman (206)|27.11.2009 12:37
Podle toho co potrebujes, tak by ti stacilo bezne sdileni disku + spravne pouzity prikaz xcopy s pripadnou maskou nebo filtrem. Pokud ti teda bude stacit opravdu cista zaloha bez historie a moznosti se vratit zpet k nejake predesle verzi. Ja tento zpusob pouzivam doma na zalohu dulezitych adresaru na druhy disk a je to velmi rychle.

Tedy propojit PC do jedne site (je jedno jestli pres WiFi, kabel nebo bluetooth - i kdyz ten bych vzhledem k rychlosti radeji zavrhnul), namapovat sdileny adresar se zalohami jako disk a pustit pripravenou batku...
astec (1823)|27.11.2009 18:47
[quote=pas!k;320476]Jsou i jina reseni .. ja dost casto pouzivam to ze mam jen jeden adresar s rozpracovanejma dokumentama ktery lezi na pracovnim serveru a i kdyz jsem kedkoliv pouzivam zvdalenou plochu pro pripojeni na pracovni stanici ze ktere se do tohoto adresare dostanu odpada pak potreba synchronizace protoze dokumenty otviram vzdy jen z jednoho mista .. problem samozrejme nastava ve chvili kdy budes nekde kde nebude net a nikam se nepripojis ..

EDIT: ad rosta43 cobian tusim umi zalohu na ftp a lze tam nastavit i nejake kriteria co se tyce synchronizace .. umi porovnavat zabalene soubory na zmeny ale je dlouho co jsem se v nem hrabal naposled a neco mi tam hodne vadilo uz nevim co :) Ale kazdopadne to stoji za vyzkouseni ..[/quote]

Je to fajn program, umí více záloh. Jen doporučuji. Mám to všude venku a sypu si to na svoje FTP a jednou za čas dělám zálohu u sebe
jacobsen (102)|30.11.2009 11:20
diky za rady, ten cobian vypada vazne dobre, ted jsem ho akorat otestoval, a zaloha na sitove uloziste i na FTP probehla v poradku, a vcetne nastaveni planovace atd. vazne supr, diky
astec (1823)|30.11.2009 16:20
[quote=jacobsen;321619]diky za rady, ten cobian vypada vazne dobre, ted jsem ho akorat otestoval, a zaloha na sitove uloziste i na FTP probehla v poradku, a vcetne nastaveni planovace atd. vazne supr, diky[/quote]

To si myslím. Nezapomeň čas od času zkusit jetli je také záloha funkční.
ICEBOSS (3435)|4.12.2009 00:19
cml11 (112)|4.12.2009 13:54
Nemohl by pomoct třeba Microsoft SyncToy? Já ho používám v režimu echo na automatickou zálohu disku. V tomhle režimu přenáší změny ze zdroje na cíl a vytváří tím totožný obraz. Takže pokud jste na zdroji něco smazal, na echo disku se to smaže taky. Nevznikají tak nadbytečná data, díky přenosu pouze změn je pravidelné zálohování i poměrně rychlé a v případě havárie máte něco jako RAID0 zálohu.