reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP Compaq nx7300-dlouhá odezva

marvel (2)|27.11.2009 23:40
Notebook HP compaq nx7300 se čas od času dostává do stavu, kdy všechno běží trhaně. (pohyb myši, zvuk, přesouvání oken...) V tom stavu je notebook úplně nepoužitelný. Když se to stane, tak se obě jádra procesoru začnou nesmyslně taktovat, skáčou od 1000 MHz do 1667MHz, a celkem rychle to střídají. Procesor také ukazuje vytížení od 5% do 100%, ale téměř jediný proces, který je v tu chvíli využívá je správce oken. Tenhle stav se vyvolává dost náhodně, při libovolném vytížení proc. (sledování filmu, prohlížrní webu nebo jen poslouchání hudby). Ve stavu sekání NB vydrží náhodně dlouho (tak 10-25 min.) a pak funguje bez nejmenších problémů. Nepomáhá ani restart ani vypnutí a zapnutí počítače. Když to udělám trvá OS asi 10x déle, než naběhne a pak se seká než se mu "přestane chtít". Poprvé se to stalo asi před měsícem, tehdy byl na notebooku OS Windows XP, který předtím 2 roky bez problémů fungoval. Zformátoval jsem disk a nainstaloval Windows 7, Nicméně stavy trhání přicházely znovu. Zkusil jsem tedy linux Fedora 12, ale výsledek úplně stejný. Po hodině používání se NB dostal do stavu nepoužitelnosti. Myslel jsem, že to může být problém s přehříváním, tak jsem zatížil obě jádra na 100% a sledoval teploty ze všech čidel. I když byly teploty vysoké (zvlášť u procesoru kolem 100°C), tak vše běželo svižně. Když jsem test vzdal a teploty klesly do průměru asi po 10 minutách zase přišel stav sekání(asi na 20 min.). Nyní podezřívám základní desku, ale NB není už v záruce, tak se mi nechce zbytečně platit, pokud to je v něčem jiném. Máte někdo podobnou zkušenost nebo radu?
jan.cz (119)|28.11.2009 03:08
100 C´ na CPU je fakt moc.... něják bych to zkoušel pořešit
DrZelenka (2491)|28.11.2009 15:16
Psal jsi ,ze ten ntb jel 2 roky bez problemu. Byl nekdy behem teto doby vycisten? 100C na procesoru je podle me i u ntb moc a melo by se s tim neco delat a myslim ,ze vyssi teploty budou celkove u vsech ostatnich komponent,nejen u procesoru.
marvel (2)|29.11.2009 12:27
[quote=DrZelenka;320937]Psal jsi ,ze ten ntb jel 2 roky bez problemu. Byl nekdy behem teto doby vycisten? 100C na procesoru je podle me i u ntb moc a melo by se s tim neco delat a myslim ,ze vyssi teploty budou celkove u vsech ostatnich komponent,nejen u procesoru.[/quote]

Zítra ho budu mít u sebe a zkusím to pročistit. Ostatní komponenty taky určitě hřejou, tak uvidíme, co to udělá.