reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procak v notasu...

Georginek (2957)|29.11.2009 15:19
Menil sem disk a grafarnu v jednom 3 roky starem notasu. Nefungoval tez ventilator na cpu, tak sem objednal jinej. Jenze to trva strasne dlouho mam pocit ze celkem tak 3 tejdny a mimochodem stoji 1200Kc.Takovej kus nechutnyho plastu ma cenu ani ne 50Kc.
No ale chlapek chtel na notasu pracovat, a uz sem mu nechtelo cekat. Tudiz jsem mu dal notas opravenej ale ten ventilator proste jeste nema.

Ja sem s tim doma fungoval tak, ze sem si vzal doma starsi 120mm a ten sem zapojil do sveho desktopu, pod notas dal knizky a krasne to fungovalo. JEnze on doma desktop nema a tak mu to krasne bezi pri teplote 80 stupnu a jemu to vubec neprijde divne....:D

Je to nejaky dvoujadro uz presne nevim jaky a notas je Fujitsu, takze tam ma tlacitko na podtaktovani z 1600 na 800, pri tyhle frekvenci se procak zahreje jen na 80. :D No a kdyz se tam necha ten standart tak to krasne leze ke 100... Je to myslim soket 439 a nejaky coreDuo

Hledal sem na strankach intelu, ale Tj Max tam nebylo jen Treshold 100 stupnu a to uz sem mi zda jaksi brutalne moc. V coreTempu jsem jeste kouknul a tam je TjMax 85.

Tudiz, vydrzi ten procak bez vzduchu praci ve winu jeste 14 dni s teplotou kolem 65-80 stupnu?
DrZelenka (2491)|29.11.2009 15:34
Zkus a uvidis :) Dneska maji snad vsechny soucastky produkujici teplo (GK ,chipset, CPU) nejaka ochranna opatreni ,ktera pri vysoke teplote pocitac proste shodi,nebo alespon snizi vykon. Problem bych spis videl v tom ,ze ten jeden vetracek vetsinou chladi cely ntb (do 1 chladice se sbiha vic heatpipe) a zvysi se teplota v celem ntb a rozhodne bude hodne trpet.
Podle me je pravdepodobny, ze to prezije (pokud tam nejsou nejaky starsi casti bez tepelny ochrany), ale co se tyce celkovy zivotnosti a spolehlivosti ,tak mu to rozhodne neudela dobre a nemusi bejt vubec stabilni.
Georginek (2957)|29.11.2009 15:59
Ja si taky myslim ze to prezije,ale dost dobre nechapu, jak s tim takhle mohl dlouho pracovat a ze mu jako neprislo divny ze ma varici klavesnici :D Jsou tam dve heatpipe, jedna z grafarny a druha z procaku...