reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Menší repro pro rodiče

Jandaskunk (2330)|29.11.2009 16:02
Zdravím, chtěl bych koupit pro rodiče k jejich PC k vánocům nějaké levnější repro. Není to vyloženě na nějaký extra poslouchání, spíš hlavně aby k tomu PC něco bylo a občas i na filmy.

Koukal jsem po těchto 2.1 Genius SW-HF2.1 1200, akorát nevím jak přesně se rozestavují 2.1 repro, nebo spíše subwoofer. Kolem monitoru moc prostoru není, dává se subwoofer na zem nebo je pak lepší koupit pouze 2.0 repro? Například tyto HF 500A nebo HF 360X.

Cenový strop by měl být přibližně jak jsem navrhoval ty 2.1. Děkuju všem za názory případně nápady. :)
hl.hl (1387)|29.11.2009 16:06
Ano, subwoofer se dava na zem.

Edit: Jeste se divam na ty Geniusy a ty maji snad ovladani jen na tom subwooferu, takze podle me nic moc.

Edit2: Ja osobne bych sel do nejakych Logitechu, napriklad X-210 nebo X-230
Richmond (8084)|29.11.2009 16:25
Ty 360X ma otec, hraji v ramci moznosti - tzn. vice basu = zkresleni i pri mensich hlasitostech, 100Hz a celkove stredni pasmo prevlada, kvalitativni zpracovani na stiru. Taky bych se priklonil spis k Logitechum X-210 (maji prebytek basu, mene vysek - neni ovsem problem pouzit ekvalizer, basy umi zahrat vcelku hluboke vzhledem k rozmerum, jeden kousek ihned po zapnuti "vazbil", sel na reklamaci)

edit: tak lzu, ma tyhle http://www.geniusnet.com/geniusOnline/online.portal?_nfpb=true&productPortlet_actionOverride=%2Fportlets%2FproductArea%2Fcategory%2FqueryPro&_windowLabel=productPortlet&productPortletproductId=788001&_pageLabel=productPage&test=portlet-action
Jandaskunk (2330)|29.11.2009 17:12
[quote=hl.hl;321330]
Edit: Jeste se divam na ty Geniusy a ty maji snad ovladani jen na tom subwooferu, takze podle me nic moc.[/quote]

Koukal jsem na ty Logitechy a ty mají ovládání zvlášť na každym repráčku?? Mě přijde, že mají jen na ovládání....Jaká je nevýhoda, že mají ovládání jen na subwooferu? Neovládá to náhodou jako celek?
hl.hl (1387)|29.11.2009 17:20
[quote=Jandaskunk;321350]Koukal jsem na ty Logitechy a ty mají ovládání zvlášť na každym repráčku?? Mě přijde, že mají jen na ovládání....Jaká je nevýhoda, že mají ovládání jen na subwooferu? Neovládá to náhodou jako celek?[/quote]

Logitechy co jsem uvadel maji jedny ovladani na kabliku a druhe na jednom z repraku.
Nevyhoda ovladani na subwooferu je v tom, ze musis vzdy lezt pod stul. Ale zase se to da resit nastavenim ve windows. Zalezi co komu vice vyhovuje.
Jandaskunk (2330)|29.11.2009 17:46
Takže teď tu mám dva kandidáty, tyto Genius SW-HF2.1 1200 (kdo má nějaké zkušenosti s těmato, mohl by sem napsat co a jak.....slyšel jsem, že 2.1 od Geniusu nejsou zase tak špatné a na EHW jsem je viděl i doporučené někde) anebo Logitech X-210 (chápu že basy atd se dají různě nastavit, ale rodiče zrovna nejsou moc zběhlí v počítačích a nějaký nastavování přes ekvalizér je pro ně velká neznámá)
Jandaskunk (2330)|30.11.2009 15:40
Kdybych ještě trochu přitlačil na kapsu....tak co byste říkali na tyto 2.0 Genius SP-HF 2000A, myslíte že by to byla lepší alternativa než ty 2.1, do těch 1000 Kč? ....víc už nedám
Richmond (8084)|30.11.2009 15:50
No takhle: Ty Geniusy (2.0) hrajou hur nez X-210 Logitechy. Nebudu tu rozmazavat to, ze trochu sumi i pri nizke hlasitosti, to v tyhle kategorii (a nejen tyhle) sumi vsechny. Pro ozvuceni mistnosti 5x5m staci bohate, nejakou tu silu ten woofer ma ;) Tim, ze hrajou prebasovane a bez vysek, jsem nemyslel uplne, ale trochu (pri filmu neumi tak dobre podat prostor, stredy-vysky jsou zastrenejsi). Je to vybehovej model, jeste pred rokem-dvema staly necely 2tis. takze asi tak. Pokud je budes mit pripojeny k nejakymu Realteku tak je imho dobre, ze maji vic basu, jen bych trosku zvednul vysky v ekvalizeru :thumb

edit: me 210 pripadaji jak delany pro "gejming", kde staci aby bylo jaks-taks stereo a hlavne aby ta "hromobedna" o sobe davala vedet ;)
Jandaskunk (2330)|30.11.2009 15:55
No ta místnost kde to bude je malá a vcelku přeplněná (žádná dobrá akustika to nejspíš nebude :D, je to pracovna) ....hry se tam hrát určitě nebudou, maximálně nějakej ten film jak říkám, možná i hudba (těžko soudit :D ), ale nic extra to nebude (na hudbu tu jsou jiný věci :) )...zvukovka bude integrovaná Realtek, to máš pravdu

Takže tam říkáš že by možná byly vhodnější ty 2.0, v týhle situaci?
Richmond (8084)|30.11.2009 16:31
Mam-li srovnat tyhle (pac jsem je slysel, na rock staci - takovej ten vypistenej co otec posloucha - 100Hz rulez, chybi basy, na house a techno bych rekl primo nevhodne) a ty Logitechy tak vemu Logitechy bez delsiho rozmysleni. On chtel dreveny takze ty Geniusy mu tam padly jak ulity, stejne posloucha hudbu jen sporadicky...
Jandaskunk (2330)|30.11.2009 16:44
No jak říkám, hudba se na tom pouštět nejspíš vůbec nebude (maximálně by byla ve videu :D) a slyšel jsem, že 2.1 se víc hoděj na filmy. Takže asi půjdu do těch Logitechů
ICEBOSS (3435)|4.12.2009 00:31
to ze bedna z nejaky preklizky jeste neznamena, ze musi byt dobra...

Kdyz uz bych neco kupoval v tehle kategorii, tak urcite ne genitalsuxy za litr.
Jandaskunk (2330)|5.12.2009 12:03
Už tu mám ty Logitechy, rodiče nejsou zas takový maniaci, že by potřebovali repro za 1500 jenom kvůli tomu, aby si jednou za půl roku pustili nějakej film apod. a pro mě už je to peněz dost (jsem student :)).....dostanou to pod stromeček, tak uvidíme, pak určo napíšu :)