reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

špatná wi-fi

crkavka12 (12)|30.11.2009 18:24
mám problém s wifi, padá mi často net u natebooku, na nekolik minut, pak se zase vzpamatuje. je to tak pres cely den. Nekdy to pada furt, nekdy to zas spadne jednou za hodiny.

net nam vede do routeru ( edimax verze 1.0 roku 2007) a z nej dratem do pc a pres wifi do notebuku. u pc nejsou zadne problemy, internet nepada ale u notebuku jsou ty problemy takove jake jsem pospal vyse. driv s tim problemy, zacly az posledni tyden.

cim by to mohlo byt?? a jde to nejak vyresit?
petr.svec (320)|1.12.2009 06:57
buď nedostatečný signál... to si ověřt ve správci bezdrátové připojení k síti

anebo špatně nastavený způsob komunikace/šifrování
příkladně tohle chování mi dělá WEP ... stačí přepnout notebook i roter na WPA a měl by být pokoj
|Mio| (1333)|1.12.2009 08:29
nekdo ve tvem okoli si zprovoznil take wifi a pouzil k tomu stejny kanal jako ty.

Vlez do nastaveni routeru a zmen cislo kanalu, bohuzel nejspis nemas moznost overit si jestli jsou nevyuzite tak musis metodou pokus/omyl. Zacni od 13 a jed dolu. na pc si vzdy spust ping na IP routeru a cisty kanal je ten kde budou odezvy do 5 ms.
crkavka12 (12)|3.12.2009 15:03
a ta moznost ze si nekdo zprovoznil wifi a mame stejny kanal ...jak toto mohu zjistit? ..sit mam pod heslem

PS: driv s tim problemy nebyly, pres rok. problemy zacly az ted a s nastavenim sem nic nedelal. je i presto mozne aby to bylo v nastaveni.. treba jestli se neco nevynuilovalo nebo tak?
xmarek (1676)|3.12.2009 15:28
To, že někdo používá stejný kanál nemusí znamenat to, že se Vám naboural do sítě. :D Prostě si někdo ve vaši blízkost pořídil router a má nastavený kanál jako vy. Jinak na zjištění okolních sítí (i skrytých) je dobrý tento program: NetStumbler
koren3 (255)|3.12.2009 21:17
A nastavit kanál u většiny routerů není problém. Je to v klasickém nastavení přes prohlížeč.
crkavka12 (12)|3.12.2009 21:19
u NetStumbler na co si mam dat pozor abych zjistil jestli to padani neni tim rusenim nebo tak??

a ta zmena kanalu je jen ze zmenim kanal z neceho na jine cislo, dam OK a jede se dal? zadne horsi nastavovani? nebezpeci ze se neco stane?
koren3 (255)|3.12.2009 21:23
NetStumbelr já neznám. ALe nejlehčí je změnit kanál a uvidíš co to bude dělat. A je to jen změna čísla(kanálu).
Notebook (obecně wifi zařízení) skenuje signál na všech kanálech (frekvencích) tak že by neměl být žádný problém.
crkavka12 (12)|3.12.2009 21:27
jestli to chapu dobre, tak ja zmenim kanal a moje wifi na notebuku se bude soustredit jen na ten dany kanal, na kterem by nemely byt zadne jine signaly z jinych routeru?
koren3 (255)|3.12.2009 21:41
Ne notebook skenuje síť na všech možných kanálech a hledá rámec bacon který obsahuje SSID (identifikátor dané sítě) tj. tzv. pasivní skenování sítě. Až přijme tento rámec tak se vlastně zobrazí daná síť v připojeních. Ale pasivní skenování probíhá i po připojení do sítě.
crkavka12 (12)|3.12.2009 21:47
ted sem objevil jednu vec nevim jestli to je dobre, spatne nebo tak, ale kdyz se kouknu ve win na site ktere vyhledal, tak jsem pripojen ke sve, ale pak tam je jeste jedna, nezabezpecena, ktera ma v pravem hornim rohu napsano automaticky. je mozne ze se pripojuje prave k teto? ..ma nejaky umysl to, ze jsou ty site ve vin vyhledavaci na urcitych pozicich, jako prvni, druhy nebo tak?
koren3 (255)|3.12.2009 21:49
JJ první síť bývá preferovaná, a pokud tam máš automaticky u této sítě tak se k ní i automaticky připojuješ. A ke které síti máš lepší signál? Určitě si změň preferovanou síť na tu svoji.