reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA je u hráčů mnohem populárnější než ATI

radekhulan (215)|4.2.2007 17:00
Steam od Valve je herní a distribuční platforma, kterou používají desítky her. Téměř každý má instalovanou nějakou hru, která vyžaduje pro svůj běh Steam (ať už je to Half Life 2, SiN: Episodes, Counter Strike: Source, Dark Messiah of Might and Magic a desítky dalších). Steam klient občas udělá plně automatické prozkoumání konfigurace vašeho počítače, a pošle tato data na centrální server.

Zde je výsledek pro téměř 1 milión hráčů:
http://www.steampowered.com/status/survey.html





first.indian (683)|4.2.2007 17:09
A co my s tim tady?
To je jako vyzva k flamewar? :notsure
EDIT: Z informacniho hlediska je pro me prekvapujici ze prodej rady 8800 presahuje prodej X1950 ;) A jestli nvidia vyda mainstream karty driv, pak ATi/AMD asi prijde s krizkem po funusu :)
boboco (1987)|4.2.2007 17:10
Ta čísla jsou opravdu zarážející, to je pravda:D

Otázkou je, na kolik je možné danému serveru věřit...:confused:

Jednu věc nechápu, ATI má dle driverů použito téměř 38% hráčů. DX9 + SH Model 3.0 dává ale dohromady jen něco přes 11%. To jako všichni ostatní mají ATI bez podpory SH Modelu 3.0?!

[quote=first.indian]A co my s tim tady?
To je jako vyzva k flamewar? :notsure[/quote] Ber to jen jako informaci... (pro někoho možná úsměvnou) Rozpoutání flamewar nedopustím, neboj:)
radekhulan (215)|4.2.2007 17:44
[QUOTE=first.indian]A co my s tim tady?
To je jako vyzva k flamewar? :notsure[/QUOTE]

Proč by někdo měl suchá statistická fakta chápat jako podnět pro flameware? Jsou to zajímavá čísla. Například fakt, že 7600/7800/7900 se prodává řádově více než X1900/X1950, či že dokonce relativní novinka 8800GTX, a pořádně drahá, se prodává mírně lépe než starší a levnější X1950.

Taková NVIDIA 7900 má 7.4%, zatímco konkurence ve formě X1900 jen 3%. NVIDIA 7800 má 8.3%, zatímco konkurence X1800 jen 1.3%. Moc zajímavá čísla...

Zajímavý je i miniaturní podíl ATI Crossfire versus NVIDIA SLI..
tgfh (2985)|4.2.2007 17:48
[quote=boboco]Jednu věc nechápu, ATI má dle driverů použito téměř 38% hráčů. DX9 + SH Model 3.0 dává ale dohromady jen něco přes 11%. To jako všichni ostatní mají ATI bez podpory SH Modelu 3.0?![/quote]
Jo no, asi tam mají samé X800 :)
HEAD (235)|4.2.2007 19:11
V cr(teda aspon podle for) se mi zda, ze ma vic lidi ATI.Ale ve svete zrejme NV prodava daleko vic GK.
BlackFrog (563)|4.2.2007 19:26
jsou to zajimava cisla, ale bral bych je trochu s rezervou:)
boboco (1987)|4.2.2007 19:57
[quote=BlackFrog]jsou to zajimava cisla, ale bral bych je trochu s rezervou:)[/quote]
Přesně tak, je na každém z nás, jakou grafiku pro svého miláčka zvolíme. Je to o sympatiích, o výkonu, o aktuálním zastoupení karet na trhu. Sám se taky netajím nákloností jen k jedné značce, ale to se jedná pouze o to, co si vybírám pro sebe, do svého PC. Jinak se snažím být co nejvíce objektivní a radit lidem to, co si myslím, že se vyplatí. Například x1950Pro je prostě karta s výborným poměrem cena/výkon, stejně tak se těším na souboj v R600 a 8800GTX a stejně tak na nové mainstreamové kartičky.
Pěkné grafy, ale lituji duše, kteří se při výběru karty odráží právě od takovýchto grafů...
BlackFrog (563)|4.2.2007 20:06
[QUOTE=boboco]
Pěkné grafy, ale lituji duše, kteří se při výběru karty odráží právě od takovýchto grafů...[/QUOTE]
no snad ted všichni nezačnou schánět GF6600:D:stupid
pas!k (3765)|5.2.2007 10:28
.. vypovidajici hodnota taho prispevku je samozrejme nulova ;) Compem mi prosla pekna radka karet jak nvidii tak ati a kazda ma svy pro a proti .. rozumny clovek uvazuje v duchu cena/vykon/reference.. a ne na zaklade nejake pochybneho grafu z nejakeho pochybneho serveru :) A ted milej radku trosku zkusenosti z praxe .. cca dva roky jsem se steamem prichazel do styku dnes a denne a musim rict ze otresnejsi vec jsem nepotkal nebyt toho ze me counter strike opravdu bavil a steam bylo nutne zlo prekousl sem i neprekousnutelne . .Vecne problemy .. veci jako friendly list nefungoval snad vice nez rok .. naprosto otresna podpora. klient plny spamu reklam a pod .. ano tohle je STEAM :D
SmartMole (297)|5.2.2007 11:55
Ač pana Hulána moc rád nemám, tak nechápu proč tento příspěvek tak odsuzujete! Vypovídající hodnota tohoto příspěvku samozřejmě nulová není. Ukazuje na to, že nVidia je na tom obchodně výrazně lépe než Ati (AMD). Evidentně má lepší marketing a její karty se jí daří vydávat v pravou dobu. Což u Ati dost často bývá problém a pokud je vydá, tak jsou minimálně dostupné. To samozřejmě nic nemění na to, že Ati má velmi kvalitní karty za výhodné peníze, ale jen to upozorňuje na to, že vedení firmy silně zaostává za prací technického oddělení Ati.

Navíc mě udivuje, kde jste došli k závěru, že podle těchto statistik, by se měli řídit nakupující (ti se většinou k nim ani nedostanou). :mistake Holt byste neměli být tak paronoidní a ne za vším hledat provokaci k flameware! :thumb
pas!k (3765)|5.2.2007 11:59
[QUOTE=SmartMole]Ač pana Hulána moc rád nemám, tak nechápu proč tento příspěvek tak odsuzujete! Vypovídající hodnota tohoto příspěvku samozřejmě nulová není. Ukazuje na to, že nVidia je na tom obchodně výrazně lépe než Ati (AMD). Evidentně má lepší marketing a její karty se jí daří vydávat v pravou dobu. Což u Ati dost často bývá problém a pokud je vydá, tak jsou minimálně dostupné. To samozřejmě nic nemění na to, že Ati má velmi kvalitní karty za výhodné peníze, ale jen to upozorňuje na to, že vedení firmy silně zaostává za prací technického oddělení Ati.

Navíc mě udivuje, kde jste došli k závěru, že podle těchto statistik, by se měli řídit nakupující (ti se většinou k nim ani nedostanou). :mistake Holt byste neměli být tak paronoidní a ne za vším hledat provokaci k flameware! :thumb[/QUOTE]
No hlavne to poukazuje na to co steampowered delal misto toho aby opravoval bugy v jejich aplikaci a zprijemnil tak hracum pozitek ;) Tomu grafu neverim ani carku ..
HEAD (235)|5.2.2007 12:02
LOL jak neverim ani carku.Oni si to z prstu nevycucali;).To je tak tezky uznat, ze se ve svete lip prodava NV????
pas!k (3765)|5.2.2007 12:05
[QUOTE=HEAD]LOL jak neverim ani carku.Oni si to z prstu nevycucali;).To je tak tezky uznat, ze se ve svete lip prodava NV????[/QUOTE] Je mi naprosto volny co se prodava vic :) Nejsem zastancem ani jedne strany ale nektera cisla mi prijdou tak neuveritelne ze jim proste neverim ;) Co na tom nechapes?
boboco (1987)|5.2.2007 14:00
Já opravdu myslím, že je zbytečné to více řešit, každý má svůj rozum a udělá si na tuto a podobné statistiky svůj názor. Pokud má někdo chuť si podiskutovat o kladech a záporech nVidia/ATI doporučuji pokračovat v tomto threadu: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3177

Jinak budu nucen tento thread uzamknout:turtle

...s podobnými statistikami je to vždy stejné, ať už se jedná o ATI/nVidii nebo koláč sledovanosti Novy/ČT1/PRIMY... Určitou vypovídající hodnotu to jistě má, ale je na každém zvážit jak velkou...:)
-Nehledě na to, že se klidně může jednat o podvrh (ne, že bych to teď tvrdil, ale setkal jsem se s tím již tolikrát, že by mě to nepřekvapilo...)
radekhulan (215)|5.2.2007 14:13
[QUOTE=pas!k]..[/QUOTE]

Téměř 1 mil hráčů je vynikající statistika o používanosti a prodávanosti grafických karet. Lepší statistika neexistuje. To, že ty osobně máš ATI a štve tě, že je NVIDIA zjevně používanější, v některých ohledech řádově, je zcela jiná věc, a tvůj osobní problém. Měl by si se uklidnit a omluvit za spam.
SmartMole (297)|5.2.2007 14:15
[quote=pas!k]No hlavne to poukazuje na to co steampowered delal misto toho aby opravoval bugy v jejich aplikaci a zprijemnil tak hracum pozitek ;) Tomu grafu neverim ani carku ..[/quote]

To je úplně jiné téma. Ale pochybuji, že to zfalšovali nebo záměrně udávali jiná data. Obzvláště když HL2 běhá lépe na Atinách...

Prostě mě udivují Vaše výkřiky, toť vše.
Swarm (0)|5.2.2007 15:17
Dělení podle Shader modelu je docela ujetý (to už je věc Valve). Vzhledem k tomu, že shader model 3.0 je na GF6 stejně použitelný jako na Xxxx Radeonech, tak si můžeme z té statistiky vyškrtnout těch 40% GF6 karet. Takže ten vypovídající poměr těch nových generací karet není 88% vs. 12% ve prospěch nVidie, ale 80% vs. 20%.
To samozřejmě nemění nic na faktu, že nVidia vede, jenom ty čísla mají větší vypovídací hodnotu. Takhle je to jako kdyby někdo ukazoval, SM2.0 karty a vyhlašoval, jak ATI vede (přestože nVidia měla SM2 jenom u "nepovedených" GF-FX).

V určitých věcech jsou ty statistiky Valve velmi zajímavé,...brát ale podle toho, která karta je nejlepší, by samozřejmě mohl jenom blbec (ale takoví tu snad nejsou :-)).
wolf007 (653)|5.2.2007 20:47
ok editovano
mech13 (5526)|5.2.2007 20:49
[quote=wolf007]********* //Editováno[/quote] NEEE!!!! nekdo to rychle smazte, zadny FLAME PLS!!!!!
boboco (1987)|5.2.2007 21:05
Díky Mechovi za upozornění, začalo tu doházet přesně k tomu, čeho jsem se bál, proto téma uzamykám. Případné námitky formou SZ, děkuji.