reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rychlost startu

Ferdinand (6)|4.2.2007 18:48
Čím lze zrychlit start PC?
Konkrétně mi jde o to, že když zapnu, dost dlouho trvá, než si to vše "prokouše" a ikony na ploše se prvně jeví jako "prázdné"... Není to stejné; poněvadž na noťasu pracujeme s víceuživatelským režimem, u každého je to jiné - bohužel u mne je to nejzdlouhavější... Dle Správce úloh je /v mém profilu/ spuštěno celkem 52 aplikací: 2xLocal, 2xNetwork, 22xSystem, zbytek pod mým uživ. jménem - mně se to zdá moc (?). Je nějaký všeobecný/doporučený seznam nejnutněji spouštěných aplikací pro bezchybný chod počítače?
Děkuji za reakci!
BlackFrog (563)|4.2.2007 19:35
me se startem pocitace celkem pomohl Tune Up Utilities 2006:)
Jackal1 (218)|4.2.2007 19:47
JJ, TuneUp Utilities 2007 je moc dobrej prográmek, ale i tento - CRAP CLEANER 1.35.456 je zadarmo a odstraní ti vše po startu co není důležité pro start systému. Já tam mám jen antivir a anti-spyware. Jinak nic a start je rychlej. :o
boboco (1987)|4.2.2007 19:51
Hlídat si programy spouštěné po startu, TuneUp můžu také jen doporučit, případně i BooVis občas pomůže. doporučuji rovněž čistit veškeré tempy a smazání obsahu složky Prefetch také často pomůže. Mě by spíše zajímalo, čím zrychlit vypínání PC. Když jsem měl sestavu na AMD, vypínala se téměř okamžitě, Intel i po několikáté instalaci vždy jako by na něco čeká. Podle mě zcela zbytečných 10 vteřin, kterých nevím jak se zbavit:notsure
Petr S. (1220)|7.2.2007 10:41
Pokud budeš v budoucnu odinstalovávat nějaký soft, tak to dělej přes Your Uninstaller. Jde o to, že hodně programů si v PC po sobě při standardní odinstalaci neuklidí (v registrech, na disku) a tím zbytečně narůstá velikost registru. Ten se při spuštění PC celý natahuje do paměti, proto je důležité aby byl co nejmenší...

Ten Tune UP Ti mohu taky doporučit, docela dost uživatelů je s ním spokojeno...
pavlos84 (7)|24.2.2007 11:20
Jednou jsem tento problém řešil po instalaci AVG7, po restartu mi PC nabíhalo asi 5 minut, po odinstalaci bylo zase vše ok.
Withman (1337)|27.2.2007 21:04
S rychlým vypínám to je celkem jednoduché. Doporučil bych komplexní nástroj WinXP Manager. Je tam spousta utilit, na čistění registrů, zrychlení systému, zrychlení startu, odinstalér, proces manager apod. Je toho opravdu hodně. Je tam také položka na rychlost vypínání PC. Dá se nastavit za jak dlouho XP vypnou a jak rychle ukončují programy, které běží. Mám vše nastavené na MAX. a vypnutí je během pár, opravu pár! sekund. ;) :D :cool: