reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Amd x4 965be + gtx275

prochybike (18)|30.11.2009 23:41
Dobry den, chci si poridit vodnika pro AMD Phenom X4 965BE@4GHz + GTX275 a co sem tak procital forum atd. tak jsem si zatim vybral tohle :


+ doma mam jeste ze stareho vodnika ze serveru Eheim 1046 (nevim jestli by to tahle pumpa zvladla vzhledem ke stari tak jsem radeji vybral novou) + RAD 1x120mm (ten planuju zapojit).

A chtel bych se zeptat jestli je muj vyber aspon trochu k necemu nebo popripade bych Vas chtel pozadat o radu co zmenit atd. Jeste bych mel dotaz na dostupnost bloku na VGA - EK Water Blocks EK-VGA Supreme jestli plati udaj do tydne nebo bych mel vzit spis jinej blok co je skladem :) A jeste jak je na tom Eheim AGB Station 600 rev2 12V s hlucnosti? Protoze napriklad Eheim 1046 co mam jeste doma si pamatuju, ze nebyl zrovna nejtizsi :) Vsechno by to melo prijit do skrine CM 690 Dominator, akorat si nejsem jistej jestli se mi povede nacpat 2x120mm radiator na horejsek skrine zevnitr, ale to se pripadne snad nejak vyresi flexou :D Predem diky za rady.
Woyta (284)|1.12.2009 02:53
Jestli mas Eheim 1046 tak si nech 1046.
S AGB Station alias Eheim Compact by jsi spise pohorsil.
Protoze je cerpadlo ponorene ve vode, je celkem dobre utlumeno.
Nejlepsi cerpadlo by byl Laing.

Rad je dobrej ale ma rad spise vysoke otacky, takze spise neco tenciho a vetsiho.
Treba Black ICE Radiator GT Stealth 360 ci Alphacool NexXxoS PRO III rev2.

Plexi bloky jsou pekne ale acetal je jistota. Volba je na tobe.

Hadice bych doporucil spise s vnitrnim prumerem 10mm. Ale to uz je detajl.
Alphacool Support (1563)|1.12.2009 08:27
Dobry den,

1046 bych nechal, agb station by vysla nastejno a pokud ta 1046 nejak nehuci, tak proc ne. Potrebujete tedy expanzku navic, nejlepsi reseni je asi innovatek agb-o-matic, ta se nasunuje primo na pumpu.

S tim radiatorem souhlasim, lepsi by byl vetsi, ale pokud na nej neni misto tak se neda nic delat a ten xtreme II je nejlepsi pomer cena/vykon.

U EK bych zrovna volil spis plexi nez acetal, protoze je alespon skrz blok videt, ze je hunkcni tesnici o-ring. U EK se jim to vyjimecne nepovede a pak to tece :) Navic praskly blok od EK jsme jeste nemeli...praskaji levne nahrazky od zalmanu, thermaltake...ale z tech lepsich vyrobcu se to opravdu nestava. Teda pokud to nekdo neutahuje opravdu prehnane...pak muze prasknout cokoliv.
Woyta (284)|1.12.2009 15:23
Jeden cas byla trosku afera s fullcovery. Spatny material.
Je fakt, ze plexi je je citlivejsi na zachazeni. Par poskozenych bloku se mi do ruky taky dostalo.
Takze je spise preferovan acetal.
Volba je na zakaznikovy. Mam Plexi FC a chipset blok od Ek. Fungujeto, vypada to dobre ale preferuju acetal.

U kazdeho bloku by melo byt samozremosti otevrit blok, zkontrolovat, jestli sedi O krouzek jak ma a pak blok otestovat na tesnost.
prochybike (18)|1.12.2009 19:03
Diky moc za rady!! Koukal jsem na ten Eheim 1046 co mam doma a je uz na nem poznat, ze ma neco nalitano, ale objednal jsem si novou osicku tak snad to trosku pomuze a kdyby ne tak koupim radeji novou pumpu, protoze tahle neni zrovna nejtizsi coz je pro me hlavni priorita. Jeste teda k eheimu 1046 mam i expu hodne podobnou Vami doporucene - innovatek agb-o-matic takze bych ji ani kupovat nemusel. V pripade, ze bych tedy koupil novou pumpu jakou by ste mi prosiim doporucili co mozna nejtizsi tak do 2tis Kc?

Jinak jsem koukal na raditory a spis bych vzal Alphacool NexXxoS PRO II rev2 + 2x120mm fan (diky tomu, ze je nizsi se mi do skrine urcite vejde) a knemu pripojil (na zadni ventilator co vyfukuje ze skire) jeste ten jeden radiator na 1x120mm co uz doma mam a to by snad sestavu uchladit nejak mohlo :) Nebo pokud se zitra ukaze, ze by se dal pouzit ten Eheim 1046 + expa co uz mam tak bych jeste premyslel o variatne - MO-RA 2, ale jinak uz se mi do rozpoctu bohuzel nevejde.

Ale co hlavne jsem se chtel zeptat jaka realna dodaci doba by byla u GK bloku - EK Water Blocks EK-VGA Supreme kdybych ho objednal zitra + ostatni komponenty na vodnika ?
Alphacool Support (1563)|1.12.2009 23:01
pokud jde u pumpy o tichost tak bych doporucil innovatek hpps plus. u ni je vyhoda, ze by Vam na ni pasovala ta expanzka z eheimu 1046, protoze ten hpps je vlastne hodne upravena 1046.

ten radiator co uz mate - neni to doufam nejaky hlinikovy thermaltake a podobne ?

na moru 2 zapomente, na tu potrebujete laing pumpu. nic jinyho to rozumne neutahne. teda utahlo by, ale opravdu to nema smysl.

zrovna u EK objednavame zitra dopoledne...takze kdyz do te doby objednate expedovali bychom behem 48h, pokud objednate pozdeji, bylo by to cca tyden...
prochybike (18)|2.12.2009 01:24
Radiator co mam tak je to defakto - Magicool Copper Radiator PRO I - 120 mm vypada stejne a je 100% medeny jinak bych o nem ani neuvazoval, ale diky za pripominku! :)

Ohledne EK jste me velice potesil a ja se pokusim dat dohromady vsechno potrebne a jeste ted v noci odeslat objednavku. Zatim to vemu bez pumpy a uvidim jak to dopadne s Eheimem 1046 az ho poradne vycistim a vymenim osicku.

Takze pokud bych chtel MO-RU 2 tak by pripadala v uvahu napriklad tahle pumpa s TOPem - Laing DDC 12V PRO + Alphacool TOP ?

Mockrat dekuji za pomoc s vyberem komponent i!!!!

EDIT - objednavka odeslana a nakonec sem se rozhodl pro variantu s Alphacool NexXxoS Xtreme III rev2 a radiator nebude uvnitr skrine ,ale na vejsku vzadu za skrini :)
Alphacool Support (1563)|2.12.2009 06:27
pokud byste chtel moru tak ano, jedine tento laing nebo vykonnejsi. nic horsiho nema smysl uvazovat.
prochybike (18)|2.12.2009 19:29
Uvidim jak si stim vsim poradi Alphacool NexXxoS Xtreme III rev2 a kdyz by to nebylo uplne idealni tak bych casem dokoupil - Laing DDC 12V PRO + Alphacool TOP + MO-Ra 2 a bylo by vystarano ,ale zatim je to preci jen velka investice takze pockam jak se osvedci reseni co jsem objednal :)

Jinak Eheim 1046 po vymene osicky a jejiho gumoveho uchyceni je o mnoho tizsi ikdyz stale tam nejakej ten neprijemnej zvuk je ,ale to by mohlo vylepsit prilepeni vrtulky napevno k te hridelce (nebo jak to nazvat) , protoze momentalne je tam docela na volno a to si myslim dela ten rusici zvuk. Prekvapilo me, ze i po tech letech je vicemene bez problemu :)

Nasel jsem doma jeste fungl novou pumpu IDRA 230V s vytlakem 2,2m a 1300l/h a vyzkousel sem ji a je hodne tizsi a vykonejsi nez Eheim jen ma silnejsi vibrace ,ale co nejdulezitejsi nevim jak ji do okruhu pripadne zapojit jelikoz ma vstup o prumeru 15mm (bez jakehokoliv zavitu) a vystup 20mm nebo po odsroubovani nastavce zavit 3/4" :(
Alphacool Support (1563)|2.12.2009 19:48
redukci 3/4" na 1/4" mame za 90Kc, nebo ji treba mosaznou urcite budou mit i nekde v topenarstvi...

s tim vstupen je to horsi, mate foto ?
prochybike (18)|2.12.2009 20:01


Tak s tou redukci 3/4 na 1/4 by to bylo super, ale ten vstup bude asi horsi - vnitrni prumer je 15mm a vnejsi 17mm :(
Alphacool Support (1563)|2.12.2009 20:11
no, 19-13mm hadici byste na to asi nacpal...a pak poresit "jen" redukci z 19-13 hadice na Vas rozmer...tzn fitinka, 1-4" spojka, druha fitinka - orientacne 300,- az 400,- by to stalo vcetne metru 19-13mm hadice...
prochybike (18)|2.12.2009 20:22
Tak tohle musmi rict je vynikajici napad!! Me to takhle vyresit vuubec nenapadlo a pritom je to celkem elegantni reseni bez nejakyho lepeni nastavce atd. Mockrat dekuji za radu!! Hned se mrknu na kolik by to vsechno vyslo, protoze v pripade nepouziti Eheimu budu muset dokoupit jeste expu a pripadne objednam. Jeste jednou diky
Alphacool Support (1563)|2.12.2009 21:11
no jestli je to vynikajici napad je otazka...zalezi, jestli ta pumpa za to stoji. protoze ve chvili, kdy byste pumpu vyhodil muzete vyhodit i celou tuhle "redukci" :)
prochybike (18)|2.12.2009 22:53
Pumpa to spatna neni, ale zatim zkusim Eheim jestli se jeste neztisi po prilepeni vrtulky a uvidim jak na tom bude s hlucnosti az bude ve skrini s komplet chlazenim a kdyby to nebylo nic moc tak zkusim tuhle druhou variatnu :)

Napad to urcite je dobrej, protoze me napadlo maximalne tak vzit 1/4 fitinku a zalepit ji dvouslozkovym lepidlem do toho nasavaciho otvoru :) Kazdopadne moc diky za veskere rady a postrehy!!
Woyta (284)|3.12.2009 18:58
Ja jeste znam trik trubicka, na ni hadicka, na ni vetsi hadicka finale velka hadicka.
neni to ideal ale kdyz jsou presahy velke a radne se to zajisti funguje to dobre. Ale tadeji se tomu vyhnout.

Jinak nej by bylo do sani nalepit epoxidem redukci na zavit.
Najdes v mistnim zelezarstvi za 45kc.
Neregistrovaný (0)|7.12.2009 22:19
Diky za napad stim vlepenim asi to tak prave udelam :)

A jen tak se zeptam jak je na tom prosiim s hlukem a celkove jak by jste hodnotili tuhle pumpu? - http://www.alphacool.cz/produkt/Innovatek_Eheim_PCPS_12V_Pump_+_AGB.html?arg1=010604 mohl bych ji mit od kamarada za par korun, ale nevim jestli by k ni nebyla i tak potreba expanzka ikdyz ma v sobe uz jednu ,ale prijde mi, ze hodne malinkou.
Alphacool Support (1563)|8.12.2009 08:47
za prodejni cenu to myslim nema smysl, ale pokud ji mate moznost sehnat nejak levne, tak proc ne...spatny produkt to neni.
prochybike (18)|11.12.2009 11:58
Tak uz mam konecne vsechno zapojene v PC a nakonec jsem do okruhu dal Eheim 1046 a zatim to zvlada naprosto bez problemu jen neni uplne idealne tichej, ale stim uz asi nic udelat nepujde. Jediny na co jsem narazil pri montazi bylo to, ze blok na CPU nema zrovna extra rovnou dosedaci plochu (stred je vypouklej a na okrajich cpu je videt, ze dokonale neprileha, ale snad to vyresilo malicko vetsi mnozstvi pasty na krajich. A pak u bloku na GPU byl jeden sroubek se spatnym zavitem ,ale tak to nebyl problem koupit novej.

Az na par drobnosti jsem jinak zatim maximalni spokojenej a teploty s 2x120mm a 800ot/min (jeste neprisla zasilka s Nexusama :)) jsou iddle/burn => CPU@3,7GHz = 24/42 a GPU@730/1560/1260 = 38/57

Jeste jednou diky za rady a rychle dodani zbozi!!
Alphacool Support (1563)|11.12.2009 12:02
hezke teploty :thumb