Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Zhodnocení sestavy

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Chci si pořídit nové PC. Bude sloužit na internet, úprava fotek, filmy, občas nějaká hra.
    Taktovat nebudu.
    Cenový strop asi 15 000Kč
    Uvítal bych vaše připomínky a návrhy. Děkuji všem.
    Místní prodejce mně navrhl tuhle sestavu.

Operační paměť ME DIMM DDR2 2048MB PC-800 Kingston
    Operační paměť ME DIMM DDR2 2048MB PC-800 Kingston
    Procesor CP INTEL Pentium Dual-Core E5200 (2,5GHz, 2MB, 800MHz) LGA BOX
    Základní deska MB Asus P5KPL-AM SE/SI 775/1600OC G31 VGA/PCIe/4SATA,mATX
    Grafická karty ATI Sapphire HD4650 512MB (64) aktiv 1xDVI HDMI
    Pevný disk HD WD 500GB WD5000AAKS 16MB SATAII/300 7200rpm
    DVD Vypalovačka DVR LG GH22LS50 LS 10x10x22x22x SATA černá retail
    Skříň CA Codegen 6217-CA 400W
    Klávesnice KB Genius KB-06XE, USB, černá
    Myš MY Genius Xscroll , USB, black
    Windows SW MS Windows 7 Home Premium 64-bit CZ OEM
    22" LCD Samsung 2233SN -5ms, 15 000:1, lesklý černý
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

LCD bez DVI, disk ze staré série, dost tragická deska a hlavně zdroj.. NEBRAT!

V téhle cenové relaci by bylo mnohem vhodnější to postavit na AMD. Sestava: 24" LCD, Athlon X2 240, 4Gb DDR3, HD4670, Seasonic 350W, Centurion

Dalo by se ještě pár stovek stáhnout použitím starší platformy AM2+ s DDR2 paměťma.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Cena už přeskočila stanovený strop. Našel by se monitor se stejnými parametry (jako nabízený) ve 22", který by snížil cenu?

Registrace
    May 2006

22" Monitor sníží cenu tak o 500,- A to se mi nezdá uplně rozumné. Přeci jen do monitoru člověk civí celou dobu a často přežije více sestav. Tady bych už nešetřil.

Jestli nutně potřebujete ušetřit, vemte to na AM2+ s DDR2 paměťma. Stejně 4gb Ram rozšiřovat pravděpodobně nikdy nebudete..

Takže co takováto sestava za 15750.

Pokud dál osekat, tak horší case. Ale to už jsou pak papíráky. Centurion je nejlevnější bytelná case.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 03-12-2009 v 00:36

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

souhlas se snailem, mne se to libi.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Nakonec půjdu do dražší varianty (navrhovaná jako první). Nakoupím přes e-shop. Co je třeba ještě objednat, aby to bylo kompletní a hlavně funkční (kabely, ventilátory, ...)?

Registrace
    May 2006

Chybí asi jen myš a klávesnice. To netušim jaké máte požadavky (herní, drátová, multimediální, nízký zdvih atd..). Napájecí kabel už jsem tam hodil.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Nechám si poradit i s klávesnicí a myší. Stačí něco klasického bez speciálních tlačítek, dobrá ovladatelnost, snadná údržba (jídlo,pití), prostě "do ruky". Klávesnice drátová s nízkým zdvihem.
    A co repro? Požadavek 2,1 nízká cena.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Ta klavesnice za 500,- vypada docela odflakle, posledni dobou davam tyhle http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007R0A3000SAE nikdo nemel problem s prechodem jak z "vysokych" klaves tak z klaves s nizkym zdvihem, klavesy jsou mekke, nehlucne

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

@rich: lesklou klávesnici? Proboha, toto mi dát k sestavě, tak tě nakopu Nic ve zlém...

A za 800 tu microsoft lopatu bych taky nedoporučoval, měl jsem to v ruce a osobně myslím že hrůza děs, ale to je asi subjektivní názor. Být za polovinu, tak OK, ale takhle ne. Za sebe bych asi doporučil A4 Tech XL-740K Oscar, za 5 stovek asi nejlepší myš co jde koupit (v téhle ceně), přesná, spousta funkcí (a žádný "já to nevyužiju", človek si tam nemusí nastavovat makra a já nevím co, používám ty tlačítka jako vpřed/zpět v prohlížeči či v průzkumníku a nemůžu si to vynachválit, i když jsem to předtím nepotřeboval...), perfektní tvar který sedne do každé ruky, pogumovaný povrch, nastavitelná váha... (neříkal jsem že napíšu uživatelskou recenzi? )
    Naposledy upraveno uživatelem jrx: 06-12-2009 v 23:09

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    @rich: lesklou klávesnici? Proboha, toto mi dát k sestavě, tak tě nakopu Nic ve zlém...
    Covece to jsem si myslel taky, ale oni jsou ty mezery docela maly a tlacitka velky takze "omatlani" neni videt (ja uvazuju o mensim modelu bez numerickyho bloku), http://www.geniusnet.com.hk/user_fil...20%203Dbox.JPG . MS myska je na delsi praci imho to nej co existuje (samozrejme, ze tlacitka tam/zpet ma taky + taktez makra), neboli z ni ruka, to Salama musim pochvalit

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

No té klávesnice bych se fakt bál, ale jestli to není taková hrůza tak ok. (ale neříkej mi že na to nejdou vidět capky a prachy) Saláma za myšku si chval, ale já si stojím za tím co jsem napsal, 800 za tohle fakt ne. To co jsem napsal jsem doporučil v poslední době dvou lidem, ohrnovali ze začátku nos jak to nepotřebujou a jak je to na prd, pak tu myš vzali do ruky a už běželi kupovat a vrní blahem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, nechci byt OT, ale uz Geniusy aspon pouzivaji lepsi ridici cipy ? co jsem od nich videl klavesnice, tak 2 zmacknuty klavesy a dost ...

Registrace
    May 2008

Ale jo, ja davam X-750BF nebo snake a taky si nikdo (krome me) neztezoval, ja mam radsi vetsi mysky a jsem na MS zvyklej uz od prvni Intellimouse (a ta slouzi dodnes). Takze za 800,- imho lepsi nenajde

Ja jsem tu klavesnici vzal na zkousku a nez jsem z ni stacil ztrhnout tu cernou kryci vrstvu tak si ji kamos odnes, prave jsem ji podezrival, ze to bude vrzava designovka a ono ne, me se na ni psalo jako ve vate, klavesy jsou hodne prijemny na stisk. Mensi verze here http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68451

edit: nevim jestli cipy, ale hral jsem na ni cca 2h Quake Live a no problem, NfS Shift taky ok, nijak zvlast jsem ji ale nezkousel )ja ji bral puvodne do prodejny, kam se ty velky prkna nevejdou, tzn. hlavni pozadavek byl aby byla uzka, bez operky a zbytecnejch klaves)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 06-12-2009 v 23:31

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sestavy, notebooky a PDA: Zhodnocení sestavy
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-04-2014, 09:11
  2. zhodnocení sestavy
    Od Longerski v sekci PC - archiv
    Reakcí: 34
    Poslední příspěvek: 05-01-2009, 17:46