reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony ericsson

P@pi (1519)|4.2.2007 21:01
Určitě je tu mnoho z Vás, kteří používají mobilní telefon od firmy Sony Ericsson. Já jsem s k této skupině připojil o Vánocích a zatím jsem vcelku spokojen :thumb.

Zajímalo by mně jaké používáte téma nebo ještě lépe, zda jste nějaké nevytvořili. Já jsem si teď vytvořil téma pro můj w700i (v Photoshopu a Themes Creatoru) a chci se s Vámi o něj podělit (zip v příloze), pokud se Vám nelíbí, tak ukažte Vaše :D.



Jaký používáte SW ke komunikaci s telefonem? Nainstaloval jsem si PC Suite, ale ten mi komunikuje s telefonem pouze přes infraport. Přes ovladače dodávané k notebooku, Bluetooth manager od Toshiby a infraport, sice lze s mobilem komunikovat, ale pouze jednosměrně (odesílání do mobilu). Znáte nějakou alternativu k softwaru od Sony?


Lze vypnout každé potvrzení změny v telefonu při komunikaci s PC? Př.: v PC dám delete "AAA" a telefon se mě zeptá mám smazat "AAA"? Ono takhle mazat 50 souborů s nasměrovaným telefonem na infra není zrovna zábava :rolleyes:.


Díky a budu rád za každý tip, který mi ušetří či zpříjemní práci s tímto mobilem :inlove .
Madagio (8)|4.2.2007 21:15
Tapetu používám standardní :)

a jako soft zkus MyPhoneExplorer:
http://www.fjsoft.at/en/
je to snad nejlepší soft na SE, já mám W800i a nikdy se mě to při změnách v telefonu na nic neptalo. Jo a program umí česky.
P@pi (1519)|6.2.2007 15:24
Super soft, bohužel přes bluetooth se prostě do mobilu nedostanu. Ani tento software po přeskanování všech portů mobil nenalezne. Tak musím vystačit s odesíláním do mobilu skrz ovladače nebo infra. Díky za soft :thumb (K+).
wizaard (913)|6.2.2007 16:34
[QUOTE=P@pi]Super soft, bohužel přes bluetooth se prostě do mobilu nedostanu. Ani tento software po přeskanování všech portů mobil nenalezne. Tak musím vystačit s odesíláním do mobilu skrz ovladače nebo infra. Díky za soft :thumb (K+).[/QUOTE]
Ale umí, proč by MyPhoneExplorer neuměl komunikovat a pracovat s telefonem přes Bluetooth?! Měl jsem K700i, K750i a oba s ním výborně a bez problémů přes BT komunikovaly (ve čtvrtek mě čeká K800i :shut ). Stačí pouze v nastavení BT ve Windows telefon vyhledat, spárovat kódem, nastavit v mobilu (není to nutné, ale je to lepší) "povolit připojení vždy" (tedy bez dotazu) a v nastavení programu dáš automaticky vyhledat, telefon se vyhledá a je to. Vše normálně funguje.

Po spárování mu Windows nainstaluje ovladače a přidělí virtuální COM port.
P@pi (1519)|6.2.2007 18:03
Problém byl v tom, že ovladače se připojovali k telefonu skrz COM40, zatímco nainstalované porty (ve správci zařízení) jsou pouze do 21. Už to běží, ale pravděpodobně zůstanu ještě chvíli u infra :-(. Po spárování se mobil po 600kB přenosu zasekl (!!!) a nyní mi PhoneExplorer vypíše chybu u identifikace telefonu.
wizaard (913)|6.2.2007 20:11
[QUOTE=P@pi]Problém byl v tom, že ovladače se připojovali k telefonu skrz COM40, zatímco nainstalované porty (ve správci zařízení) jsou pouze do 21. Už to běží, ale pravděpodobně zůstanu ještě chvíli u infra :-(. Po spárování se mobil po 600kB přenosu zasekl (!!!) a nyní mi PhoneExplorer vypíše chybu u identifikace telefonu.[/QUOTE]
V tom případě máš jedině v nepořádku ovladače nebo nastavení BT adaptéru - tedy pokud máš klasický USB BT Dongle. Zároveň doporučuji používat ovladače přímo od Windows, s Widcomm ovladači nemám moc dobré zkušenosti. Nikdy jsem s tím neměl problém, vždy mi to s MyPhoneExplorer korektně běželo.
P@pi (1519)|7.2.2007 12:04
Já mám Toshiba BT stack (integrovaná v notebooku). Jak říkám, software k tomuto "modulu" si mobil najde, ale jde pouze o jednosměrný provoz. MyPhoneExplorer už mi domítá s mobilem komunikovat a háže chybu, pokud navážu spojení z ovladačů a zároveň z MyPhoneExplorer, tak to jde jako po másle :notsure. Zatím to takhle vydržím :D.
Madagio (8)|7.2.2007 12:23
aha, já bezdrátový připojení mobilu nepoužívám, koupil jsem si k telefonu kolíbku a vždycky strčím telefon do ní a pohoda. s komunikací nejsou problémy, je to rychlé a ještě se mi nabije baterka :)
wizaard (913)|7.2.2007 15:37
[QUOTE=P@pi]Já mám Toshiba BT stack (integrovaná v notebooku). Jak říkám, software k tomuto "modulu" si mobil najde, ale jde pouze o jednosměrný provoz. MyPhoneExplorer už mi domítá s mobilem komunikovat a háže chybu, pokud navážu spojení z ovladačů a zároveň z MyPhoneExplorer, tak to jde jako po másle :notsure. Zatím to takhle vydržím :D.[/QUOTE]
No právě že s Widcomm BT driverem (resp. software) jsem měl úplně stejný problém - musel jsem mobil nejdříve navázat spojení pomocí onoho SW a až potom mi šlo komunikovat s MyPhoneExplorer. Asi to vážně jinak nepůjde.
aldafallout (194)|8.2.2007 11:09
Mám složební telefon Sony Ericddon, tuším že je to p900i (ten s tužkou:)) a myslím si, že se mi s přidělením telefonu mstí. Jsem zastáncem jednoduchých telefonů na pouze pro volání.
mech13 (5526)|8.2.2007 11:20
[QUOTE=aldafallout]Mám složební telefon Sony Ericddon, tuším že je to p900i (ten s tužkou:)) a myslím si, že se mi s přidělením telefonu mstí. Jsem zastáncem jednoduchých telefonů na pouze pro volání.[/QUOTE]
[OT]jj taky preferuju jenom zavolat, napsat, nabijet... kdyz bych uz bral lepsi telefon tak by to melo umet MP3 a slusne fotak ale hlavne aby se to tvarilo jako flash disk a o takovym dnes zadnym nevim... nebo aspon ne za rozumnou cenu. ani omylem bych se nechtel uvazat na jeden komp s jednim softem ale pekne si kopirovat a prenaset co chcu kde chcu.
zatim mam samsung X100 a ten mi staci, bohuzel uz ma dva roky a obcas vytuhava takze budu pomalu muset vyhlidnout jine... jinak nokia a sony mi jsou hodne nesympaticky takze budu hledat zase samsung.[/OT]
pas!k (3765)|8.2.2007 12:19
Mno to je vecne dilema ... taky jsem zastancem tel se kterym se dobre telefonuje a obcas nejaka ta sms .. momentalne mam siemens s65. Kydz nad tim tak premyslim ono asi fakt neexistuje zarizeni na cesty ktery by clovka uspokojilo a pslnilo veskere jeho ocekavani .. kdysi sem zkousel i ruzne synchronizace s outlookem atd ale veskery ty softy jsou tak krkolomne udelany a funguji tak prapodivne ze jsem zustal proste u mstsc a vzdaleneho pripojeni :) Zadny data nikde nesycnhronizuji ;)
pas!k (3765)|8.2.2007 12:20
Mno to je vecne dilema ... taky jsem zastancem tel se kterym se dobre telefonuje a obcas nejaka ta sms .. momentalne mam siemens s65. Kydz nad tim tak premyslim ono asi fakt neexistuje zarizeni na cesty ktery by clovka uspokojilo a splnilo veskere jeho ocekavani .. kdysi sem zkousel i ruzne synchronizace s outlookem atd ale veskery ty softy jsou tak krkolomne udelany a funguji tak prapodivne ze jsem zustal proste u mstsc a vzdaleneho pripojeni :) Zadny data nikde nesycnhronizuji ;) Prosim nejakeho moda ten predchozi prispevek smazat nejakou haluzi s emi to poslal dvakrat .
aldafallout (194)|8.2.2007 13:48
[QUOTE=mech13][OT]jj taky preferuju jenom zavolat, napsat, nabijet... kdyz bych uz bral lepsi telefon tak by to melo umet MP3 a slusne fotak ale hlavne aby se to tvarilo jako flash disk a o takovym dnes zadnym nevim... nebo aspon ne za rozumnou cenu. ani omylem bych se nechtel uvazat na jeden komp s jednim softem ale pekne si kopirovat a prenaset co chcu kde chcu.
zatim mam samsung X100 a ten mi staci, bohuzel uz ma dva roky a obcas vytuhava takze budu pomalu muset vyhlidnout jine... jinak nokia a sony mi jsou hodne nesympaticky takze budu hledat zase samsung.[/OT][/QUOTE]
Je to asi rok a půl, když jsem si koupil 9300 abych ji mohl využívat jako mobilní kancelář a GPS nav., po 14 dnech jsem se opil a nechal ji na stole. Od té doby nemám moc rád drahé telefony. Čím dražší věci u sebe člověk má, tím víc se o ně bojí. Jako ideální telefon se mi zdá menší "telefoně" zaměřený telefon. Na druhou stranu potřebuju kalendář a na to je mi ten Ericsson dobrý. Jinak úplně nejlepší telefon je....................tramtadada.....služební:)