reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD nebo freez

Sh0Xi (7)|2.12.2009 10:41
Zdravim, potreboval bych poradit se zjistenim zavady. Driv mi to nedelalo, kdyz sem ale pred mesicem poprve nainstaloval Win7 tak mi u WoW zacalo vyskakovat BSOD nebo pc zamrznul(cerny screen, bez zvuku a nasledoval tvrdy restart). Tak sem nahodil zpatky vistu a nejake 2 tydny to bylo zase ok i u wow.Pak to z niceho nic zacalo delat u kazde gamesky a ted i semtam pri praci ve windows (napr pri scanu antivirem, nebo scandisku), tak sem zkusil znova win7 a porad crashuje. Pameti jsou OK, monitor taky a ostatni HW zatim nemam jak odzkouset.

moje sestava:
AMD Phenom 9850 Black Edition
ASUS M3A
zdroj KME 8062 500W PZ
PowerColor HD 4870 512MB DDR5
Zeppelin 4GB (kit 2x 2GB) 800MHz

Budu vdecny za jakoukoliv radu.
husky14 (4214)|2.12.2009 10:52
Takže to dělá při jakýmkoliv zatížení PC?

Vůbec bych se nedivil, že by to mohlo být zdrojem.... jak je starej? Jako na tvojí sestavu s Phenomem a HD 4870 dát zdroj "přibalenej" k bedně není právě nejlepší nápad :turtle
ex_ (170)|2.12.2009 10:55
Co to hází za BSOD? Ty paměti jsi testoval v čem? A ještě napiš přesný zdroj, nejlépe opiš co je napsáno na štítku
/:turtle
NHKG (1136)|2.12.2009 10:56
Nepamatujete si jaký to byl BSOD? Čím jste testoval paměti? Určitě bych otestoval disk a procesor a podíval se na teploty grafiky a procesoru při zatížení. Většinu potřebných programů najdete tady na fóru v download sekci.
Taky by to chtělo vyzkoušet PC s jiným zdrojem.
kevin00 (10238)|2.12.2009 12:05
V první řadě vyzkoušej jiný zdroj, jak píše Husky. Tento zdroj je jeden z nejhorších zdrojů na trhu.
Moduly RAM otestuj pomocí GoldMemory, OCCT použij k otestování stability PC, pevný disk otestuj utilitou výrobce.
Uploaduj složku C:\Windows\Minidump
Sh0Xi (7)|2.12.2009 17:30
RAM jsem testoval pomoci memtest a vse bylo ok i po prohozeni slotu a testovani kazde ramky zvlast, zdroj je stary necely rok a pul stejne jako cela sestava. Teploty jsem testoval programem SensorView Pro a taky byli v poradku. Mel jsem tuseni ze to bude zdroj ale radsi se zeptam nez koupit novy zbytecne. BSOD nevim jaky hodilo protoze mi zustal na obrazovce asi 2s nez naskocil cerny screen. Zkousel sem i prohlidnout Minidump ale zadny mi to nevytvorilo, ani po tom co sem zadal jinou cestu k vytvoreni minidump. Takze snad to bude tim zdrojem. Jinak kdyz jsem hral Counter Strike 1.6 tak pc vydrzel asi pul hodiny a nakonec stejne zamrznul s cernou obrazovkou.
husky14 (4214)|2.12.2009 17:55
Restart po BSOD se dá vypnout.... nepíšeš, jakej máš OS, ale na XP je to: Tento počítač -> Vlastnosti -> záložka Upřesnit -> Nastavení Spuštění a zotavení systému -> odškrtni Automaticky restartovat.

Co se toho padání týče, mohl by to způsobovat třeba i HDD, chtělo by to otestovat, nebo aspoň mrkni do SMARTu.

Zdroj kup každopádně, nějakej 500W Seasonic, Enermax, Corsair - svojí sestavě tím jedině pomůžeš. Když to bude padat i s novým zdrojem, můžeš zkoušet dál ;)
Sh0Xi (7)|2.12.2009 18:09
[quote=husky14;322526]Restart po BSOD se dá vypnout.... nepíšeš, jakej máš OS, ale na XP je to: Tento počítač -> Vlastnosti -> záložka Upřesnit -> Nastavení Spuštění a zotavení systému -> odškrtni Automaticky restartovat.

Co se toho padání týče, mohl by to způsobovat třeba i HDD, chtělo by to otestovat, nebo aspoň mrkni do SMARTu.

Zdroj kup každopádně, nějakej 500W Seasonic, Enermax, Corsair - svojí sestavě tím jedině pomůžeš. Když to bude padat i s novým zdrojem, můžeš zkoušet dál ;)[/quote]

mam Win7, a vypnout restart sem taky zkousel a dela to porad....ted uz to ani BSOD nevyhazuje, jenom to proste spadne.....ale diky moc za rady. Po vyplate zkusim koupit novy zdroj, radsi i silnejsi a uvidime co to udela :) jen dodam ze pri kopirovani souboru, i vice kopirovacich akci pc nepada. A ted sem si tak vsimnul ze kdyz zapinam pc tak na graficke karte jsou u konektoru od napajeni 4 diody, kdyz ho zapinam sviti prvni, treti a ctvrta, ale druha ne. Ted kdyz PC bezi tak se mi rozsvitila druha a ostatni jsou zhasnute. Muze to byt tim? Nebo co vubec ty diody naznacuji?
husky14 (4214)|2.12.2009 18:13
[quote=Sh0Xi;322533]Po vyplate zkusim koupit novy zdroj, radsi i silnejsi a uvidime co to udela :)[/quote]Jo to je dobrej přístup :thumb Ten KME nebyl dobrej nápad, navíc kdyby se rozhod "odejít", mohl by s sebou vzít leccos z tý tvojí sestavy a to by byla docela škoda.... :turtle
Sh0Xi (7)|2.12.2009 18:14
[quote=husky14;322535]Jo to je dobrej přístup :thumb Ten KME nebyl dobrej nápad, navíc kdyby se rozhod "odejít", mohl by s sebou vzít leccos z tý tvojí sestavy a to by byla docela škoda.... :turtle[/quote]

nechtel jsem spamovat tak jsem upravil svuj posledni prispevek tak jestli te muzu poprosit precti si jeste ten konec. moc diky :)
husky14 (4214)|2.12.2009 18:17
[quote=Sh0Xi;322533]A ted sem si tak vsimnul ze kdyz zapinam pc tak na graficke karte jsou u konektoru od napajeni 4 diody, kdyz ho zapinam sviti prvni, treti a ctvrta, ale druha ne. Ted kdyz PC bezi tak se mi rozsvitila druha a ostatni jsou zhasnute. Muze to byt tim? Nebo co vubec ty diody naznacuji?[/quote]No a co na to říká manuál :idea nebo Google....?
Sh0Xi (7)|2.12.2009 18:19
[quote=husky14;322539]No a co na to říká manuál :idea nebo Google....?[/quote]

zkousim hledat na google a nasel sem zatim jen tohle: http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P4CC80C28C66ED378C125753C007AE4AA.html?ansid=584

manual je ve sklepe v krabici a tam se mi moc nechce :D
husky14 (4214)|2.12.2009 18:24
[quote=Sh0Xi;322543]manual je ve sklepe v krabici a tam se mi moc nechce :D[/quote]Tak tohle mi ani neříkej.... sedět u 4a, refreshovat stránku a čekat, až to někdo dohledá za tebe? Protože si línej jít do sklepa?

Tohle fakt nemám rád.... koukej fungovat, když chceš pomoc a poradit! :turtle
DrZelenka (2491)|2.12.2009 18:31
[quote=Sh0Xi;322543]zkousim hledat na google a nasel sem zatim jen tohle: http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P4CC80C28C66ED378C125753C007AE4AA.html?ansid=584

manual je ve sklepe v krabici a tam se mi moc nechce :D[/quote]

ofic. stranky vyrobce? Manual tam je, ale znas to ... sem taky linej, takze si to muzes stahnout a prohledat sam :) http://www.powercolor.com/cze/support_manual.asp?ProductID=4832
Sh0Xi (7)|2.12.2009 18:39
dobry uz to mam, takze v diodach to taky nebylo jen kdyz jsem zkousel cistit cely pc jestli to pomuze tak sem spatne docvaknul konektor (priste si teda budu davat vetsi pozor :D). Ted uz dioda nesviti a asi musim spolehat na ten zdroj, protoze kdyz sem spustil OCCT tak jak u CPU tak u GPU mi to po zhruba 5 minutach spadlo. A celkem mam strach ze kdyz spustim power supply test tak ze ten zdroj klekne a sebere sebou jeste neco.
husky14 (4214)|2.12.2009 18:51
Power supply test nepouštěj, to není nic relevantního (já se toho bojím taky).... kup pořádnej zdroj a testuj.
Sh0Xi (7)|2.12.2009 18:53
[quote=husky14;322573]Power supply test nepouštěj, to není nic relevantního (já se toho bojím taky).... kup pořádnej zdroj a testuj.[/quote]

Dobra tedy uz nebudu zatim prudit nez bude novy zdroj. Potom dam info jak to dopadlo :). Zatim moc diky za pomoc a ochotu. Chvalim komunitu tohoto fora :)
ICEBOSS (3435)|4.12.2009 00:03
Vymenil bych taky zdroj.

Taky bych udelal test povrchu disku v HD Tune. Pod W7/Vista ho poustej jako spravce.