reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkracuje používání podsvícení při napájení baterie její životnost?

Rodriguez (59)|2.12.2009 22:04
Zdravím,
Mám PDA Asus A696 a v nastavení v sekci podsvícení pod záložkou Upřesnit jsem narazil na : "Varování: Používání podsvícení při napájení baterií značně zkracuje životnost baterie". Chápu to dobře tak, že pokud připojím PDA k PC a tím pádem se i nabíjí přes USB a budu mít zapnutou obrazovku a třeba na něm něco dělat, tak se ničí baterie? Příjde mě to ňáký divný, to by mělo být taky logicky u mobilů ne? A navíc bych něco takového u dnešních baterií a zařízení nepředpokládal.
Díky za vysvětlení a reakce.
Výst?.PNG
johny__g (6387)|2.12.2009 22:12
Možná to je jen špatně přeložené? Spíš by tam mělo být že se zkracuje výdrž baterie, na životnost to snad nemůže mít vliv.
StD (1963)|2.12.2009 22:18
[quote=Rodriguez;322670]Zdravím,
Mám PDA Asus A696 a v nastavení v sekci podsvícení pod záložkou Upřesnit jsem narazil na : "Varování: Používání podsvícení při napájení baterií značně zkracuje životnost baterie". Chápu to dobře tak, že pokud připojím PDA k PC a tím pádem se i nabíjí přes USB a budu mít zapnutou obrazovku a třeba na něm něco dělat, tak se ničí baterie? Příjde mě to ňáký divný, to by mělo být taky logicky u mobilů ne? A navíc bych něco takového u dnešních baterií a zařízení nepředpokládal.
Díky za vysvětlení a reakce.[/quote]
Jak správně podotknuto, jde o nejednoznačný překlad a ještě chybný výklad - kde v tom tučném máš napsáno, že se tak děje i při napájení ze sítě? Nic v tom nehledej a v té době prostě probíhá Trickle-dobíjení akumulátoru - vypořádat se s tím ve finále musí stejně jen ta baterka.
Rodriguez (59)|2.12.2009 22:30
Díky, jen ještě, co je to Trickle-dobíjení?
Richmond (8084)|2.12.2009 22:35
[quote=Rodriguez;322681]Díky, jen ještě, co je to Trickle-dobíjení?[/quote]
V tomhle modu bude baterie dobijena bez ohledu na jeji aktualni stav, nabijeni bude pomalejsi, ale snizi se zahrivani baterie a tim se omezi riziko snizeni zivotnosti baterie.
Rodriguez (59)|2.12.2009 22:39
Díky:)
StD (1963)|2.12.2009 22:47
[quote=Rodriguez;322681]Díky, jen ještě, co je to Trickle-dobíjení?[/quote]
Jestli jsi si to už nedokázal mezitím vygooglit, tak je to "postupné přerušované dobíjení", nikoli běžné rázové... Někteří dodavatelé tomu říkají reklamními chytrými názvy jako "Smart Charging" apod.
Richmond (8084)|2.12.2009 23:15
[quote=StD;322685]...[/quote]
Jj, maji to treba HPcka - tam kdyz je uplne vybita baterka tak se pda neda prvnich 10min zapnout nez se baterie dobije. To samy u staryho FS 560, kupodivu treba HTC to nemaji a baterka v nich drzi klidne rok-dva na 75% kapacity. Zrejme zalezi na ROMce (a programech v ni, vcetne upravy WM)