reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak poznám,jestli moje CD/DVD umí Bootovat ?

sokorotor (110)|5.2.2007 10:06
Jak a kde poznám jestli moje CD_DVD umí Bootovat ? Jde o typ Bootování - instalace WinXP. ...:turtle .
mech13 (5526)|5.2.2007 11:07
[QUOTE=sokorotor]Jak a kde poznám jestli moje CD_DVD umí Bootovat ? Jde o typ Bootování - instalace WinXP. ...:turtle .[/QUOTE]
WTF? nevidel sem mechaniku ktera by neumela bootovat. zalezi na vlozenem mediu ze ktereho se snazis bootovat. snad se jen kdysy resily problemy ze se bude spatne botovat ze SATA mechanik
Petr S. (1220)|5.2.2007 11:49
Přesně tak, jednak musíš mít v Biosu zapnuté bootování z CD/DVD mechaniky a pak musí být vložené médium bootovatelné...
ctrl_j (55)|5.2.2007 12:25
mech13, Petr S. - no spis bych rekl ze pod slovicky "moje CD_DVD" nemysli mechaniku, ale prave medium.

Nejsnazsi cestou jak to zjistit je dat CD_DVD do mechaniky a nastavit boot z mechaniky. Softwarove to zjistit napr. programem IsoBuster
sokorotor (110)|6.2.2007 15:48
sata...ata...eee...muj HDD je ultra-ata 133 a CD-DVD mechanika je připojena stejným datovím kabelem.

V knížce zabívající se instalaci Win XP je hned na začátku napsáno...:"nejprve musite zjisti jestli vaše cd-mechanika umí bootovat...".

A nezjistí to třeba jiný program...jako např. Sandra a nebo nějaký jiný ?
P@pi (1519)|6.2.2007 15:59
Vložíte CD/DVD do mechaniky. Vlezete do BIOSu (většinou klávesa DELETE po startu), zde najdete položku typu "Boot devices", "Select boot ..." V tomto menu změníte pořadí tak, aby první položka byla ona mechanika (jméno je buď název mechaniky př.: LGxyxyxy nebo nějaký pojem s CD jako je "CD drive" apod.). Pokud žádné takové menu nenajdete, potom hledejte čtyři položky s názvy "First boot device", "Second...", "Third..." a "Fourth...", zde stačí u first nastavit mechaniku. Uložíte nastavení ("Save BIOS settings", "Save and exit BIOS" atp.) a PC se restartuje samo.

EDIT: bootovat umí každá mechanika, bez toho by nešel nainstalovat OS.
[OT]A navíc jsem si vyplýtval příspěvek s mým oblíbeným číslem (666) ;)[/OT]
sokorotor (110)|6.2.2007 16:32
[quote=P@pi]Vložíte CD/DVD do mechaniky. Vlezete do BIOSu (většinou klávesa DELETE po startu), zde najdete položku typu "Boot devices", "Select boot ..." V tomto menu změníte pořadí tak, aby první položka byla ona mechanika (jméno je buď název mechaniky př.: LGxyxyxy nebo nějaký pojem s CD jako je "CD drive" apod.). Pokud žádné takové menu nenajdete, potom hledejte čtyři položky s názvy "First boot device", "Second...", "Third..." a "Fourth...", zde stačí u first nastavit mechaniku. Uložíte nastavení ("Save BIOS settings", "Save and exit BIOS" atp.) a PC se restartuje samo.

EDIT: bootovat umí každá mechanika, bez toho by nešel nainstalovat OS.
[OT]A navíc jsem si vyplýtval příspěvek s mým oblíbeným číslem (666) ;)[/OT][/quote]


Ano,ano, vím, chápu...mě by stačilo tvrzení že "bootovat umí každá cd-dvd-mechanika...". Děkuji za odpovědi. ...:turtle .