Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Jak poznám,jestli moje CD/DVD umí Bootovat ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Jak a kde poznám jestli moje CD_DVD umí Bootovat ? Jde o typ Bootování - instalace WinXP. ... .
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od sokorotor
    Jak a kde poznám jestli moje CD_DVD umí Bootovat ? Jde o typ Bootování - instalace WinXP. ... .
    WTF? nevidel sem mechaniku ktera by neumela bootovat. zalezi na vlozenem mediu ze ktereho se snazis bootovat. snad se jen kdysy resily problemy ze se bude spatne botovat ze SATA mechanik

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Přesně tak, jednak musíš mít v Biosu zapnuté bootování z CD/DVD mechaniky a pak musí být vložené médium bootovatelné...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

mech13, Petr S. - no spis bych rekl ze pod slovicky "moje CD_DVD" nemysli mechaniku, ale prave medium.

Nejsnazsi cestou jak to zjistit je dat CD_DVD do mechaniky a nastavit boot z mechaniky. Softwarove to zjistit napr. programem IsoBuster

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

sata...ata...eee...muj HDD je ultra-ata 133 a CD-DVD mechanika je připojena stejným datovím kabelem.

V knížce zabívající se instalaci Win XP je hned na začátku napsáno...:"nejprve musite zjisti jestli vaše cd-mechanika umí bootovat...".

A nezjistí to třeba jiný program...jako např. Sandra a nebo nějaký jiný ?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Vložíte CD/DVD do mechaniky. Vlezete do BIOSu (většinou klávesa DELETE po startu), zde najdete položku typu "Boot devices", "Select boot ..." V tomto menu změníte pořadí tak, aby první položka byla ona mechanika (jméno je buď název mechaniky př.: LGxyxyxy nebo nějaký pojem s CD jako je "CD drive" apod.). Pokud žádné takové menu nenajdete, potom hledejte čtyři položky s názvy "First boot device", "Second...", "Third..." a "Fourth...", zde stačí u first nastavit mechaniku. Uložíte nastavení ("Save BIOS settings", "Save and exit BIOS" atp.) a PC se restartuje samo.

EDIT: bootovat umí každá mechanika, bez toho by nešel nainstalovat OS.
    [OT]A navíc jsem si vyplýtval příspěvek s mým oblíbeným číslem (666) [/OT]

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Vložíte CD/DVD do mechaniky. Vlezete do BIOSu (většinou klávesa DELETE po startu), zde najdete položku typu "Boot devices", "Select boot ..." V tomto menu změníte pořadí tak, aby první položka byla ona mechanika (jméno je buď název mechaniky př.: LGxyxyxy nebo nějaký pojem s CD jako je "CD drive" apod.). Pokud žádné takové menu nenajdete, potom hledejte čtyři položky s názvy "First boot device", "Second...", "Third..." a "Fourth...", zde stačí u first nastavit mechaniku. Uložíte nastavení ("Save BIOS settings", "Save and exit BIOS" atp.) a PC se restartuje samo.

EDIT: bootovat umí každá mechanika, bez toho by nešel nainstalovat OS.
    [OT]A navíc jsem si vyplýtval příspěvek s mým oblíbeným číslem (666) [/OT]

Ano,ano, vím, chápu...mě by stačilo tvrzení že "bootovat umí každá cd-dvd-mechanika...". Děkuji za odpovědi. ... .

Podobná témata

1. Jak poznám jestli mikrofon na notebooku je funkční?
    Od petrse v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 28-07-2013, 16:27
  2. Jak poznám co brzdí hru? - doporučení programu
    Od dracihnev v sekci Benchmarky a diagnostika
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 12-04-2011, 22:08
  3. Jak poznám, zda-li mám SATA , nebo SATAII, nebo eSATA, jestli mám "I" , nebo "L"
    Od pavelson v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 16-11-2008, 17:38
  4. Jak poznam, jakou mam pamet?
    Od Bersha v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-11-2008, 10:42
  5. Jak poznám, zda funguje Dual Channel?
    Od edenboy v sekci Operační paměti
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 29-06-2007, 13:52