reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neprojde aktualizace XP

hl.hl (1387)|7.12.2009 00:55
Neprojde me jedna aktualizace a netusim jak z toho ven. Pise to toto:

Nasledujici aktualizace nebyly nainstalovany:
Aktualizace Microsoft .NET Framework 3.5 Service Pack 1 a .NET Framework 3.5 Family Update pro verze rozhraní .NET 2.0 až 3.5 (KB951847) x86

Nehlasi to zadnou chybu, jen toto. Nevi nekdo co s tim?
EditorPO (2819)|7.12.2009 08:50
Skus sa pozriet do "zobrazovača udalostí". Mal by tam by blizsie popisany tento error.
hl.hl (1387)|7.12.2009 10:39
Tak chyba je pravdepodobne tato: 0x80070003 (presne to pise: Failed while registering ASP.NET (version 2.0.50727.0) in IIS. Error code: 0x80070003)

pas!k: to me nepomohlo, protoze to je o Microsoft .NET Framework 3.5 a ja jsem mezitim zjistil, ze se to mota kolem verze 2.0 (3.5 vubec nemam nainstalovanou)

Jinak jedu na XP Pro SP3
mstejska (2912)|7.12.2009 11:02
I já mám stejný problém.
Zkoušel jsem odinstalovat NET Framework a naistalovat znovu a nic.
Jediné co jsem ještě nezkoušel je vypnout antivirus. (Spravovaný administrátorem sítě, na dlouhé lokte)
PS: Nastavil jsem tu aktualizaci jako skrytou (či jak se to jmenuje) a už to neotravuje.
StD (1963)|7.12.2009 11:30
[quote=hl.hl;324281]Tak chyba je pravdepodobne tato: 0x80070003 (presne to pise: Failed while registering ASP.NET (version 2.0.50727.0) in IIS. Error code: 0x80070003)

pas!k: to me nepomohlo, protoze to je o Microsoft .NET Framework 3.5 a ja jsem mezitim zjistil, ze se to mota kolem verze 2.0 (3.5 vubec nemam nainstalovanou)

Jinak jedu na XP Pro SP3[/quote]
No tak si to zčerstva aktualizuj a oprav si ty blbé cesty v registru na staré verze - to máte z těch neustálých změn ovladačů grafiky plus Nero a spol.
hl.hl (1387)|7.12.2009 12:07
[quote=StD;324291]No tak si to zčerstva aktualizuj a oprav si ty blbé cesty v registru na staré verze - to máte z těch neustálých změn ovladačů grafiky plus Nero a spol.[/quote]

WAS????

Kde jsi na toto prisel? Ovladace grafiky mam uz snad 2 roky jelikoz je to pracovni notebook a je hodne stary, tak na toto opravdu nemakam. Nero mam OEM a taky minimalne 2 roky nainstalovane.

Co tim myslis zcerstva aktualizuj? O co myslis, ze se pokousim? Sekne se to na te jedne aktualizaci a dalsich cca 40 ceka az probehne tato aktualizace, ze pry je kriticka a bez ni se nemuzou nainstalovat. Takze bych ji nerad nejak obchazel.

Co tim myslis oprav si cesty v registru na stare verze? Framework 3.5 nemam vubec nainstalovany a ani nemam potrebu ho instalovat. Zatim.
dzandra (1368)|7.12.2009 12:12
NO já mám asi 50ti počítačích úplně stejný problém, dal jsem ji do stavu nezobrazovat a ostatní aktualize se mi normálně instalují. takže až tak kritická asi nebude. Ale dodnes jsem nepřišel na důvod proč na dalších 300 počítačích normálně prošla nebo se nezobrazila:confused:
astec (1823)|7.12.2009 12:28
Aktualizace není kritická, ale doporučená. Kliidně se dá odškrtnout a dá to ignorovaných
Jinak
Jako casto doporucovany lek zkus:
stopnout sluzbu automaticke aktualizace
smaz obsah adresare \windows\SoftwareDistribution
z adresy http://update.microsoft.com/microsoftupdate nech aktualizovat potrebne knihovny

Restartuj OS.
nainstaluj KB951847

http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx?q=KB951847

Dej vědět jak jsi dopadl
mstejska (2912)|7.12.2009 12:40
Možná mají soudruzi v Microsoftu něco rozbité. :notsure
Rozhodně mě to ale neblokuje další aktualizace.
hl.hl (1387)|7.12.2009 12:48
Nez jsi to napsal, tak jsem spustil program .NET Framework cleanup tool. Uvidim, kdyztak zkusim tvuj postup.

Jinak, nikdy jsem zadnou aktualizaci neignoroval. Kde se to presne nastavuje?
astec (1823)|7.12.2009 13:09
Je tam u každé aktualizace dole zaškrtávátko Tuto aktualizaci příště nezobrazovat
StD (1963)|7.12.2009 13:18
[quote=hl.hl;324300]WAS????

Kde jsi na toto prisel? Ovladace grafiky mam uz snad 2 roky jelikoz je to pracovni notebook a je hodne stary, tak na toto opravdu nemakam. Nero mam OEM a taky minimalne 2 roky nainstalovane.

... Zatim.[/quote]
No tak přišel jsem na to u naprosto stejného případu na mašině v práci, asi před 2 měsíci (taky XP SP3, ovšem po jedné z automatických aktualizací to mimo to co tobě ještě blokovalo start Acrobatu 9 a další aplikace) - vtip je na tom ten, že tam sice jsou ovladače GK staré jako ta mašina (5 let), ale ty cesty .NET Frameworku tam mám dávno ošetřené a kontroluji si to kdykoli nainstaluji nějaký nový PRG. Příčinou byla jedna aktualizace záplat Win z několika, která tam tu cestu k ASP (a dalším Frameworkovým souborům) takto dok*rvila. Vyřešil jsem to návratem zpět ke stavu před týdnem a další skupina automatických aktualizací už následně proběhla normálně bez chyb. :thumb
hl.hl (1387)|7.12.2009 13:31
[quote=astec;324329]Je tam u každé aktualizace dole zaškrtávátko Tuto aktualizaci příště nezobrazovat[/quote]

No ale bohuzel u teto aktualizace je volba Tuto aktualizaci již příště nezobrazovat nepristupna.

Edit: Takze ani ted to neprobehlo. A to jsem odebral komplet 2.0 i 1.1 a oba znovu nainstaloval.

Edit2: Takze zde jsou chyby zaznamenane pri instalaci aktualizace:
- Failed while registering ASP.NET (version 2.0.50727.0) in IIS. Error code: 0x80070003
- Nelze číst řetězce čítače výkonu ID jazyka 005. Stav Win32 vrácený voláním je v první hodnotě DWORD v datové oblasti.
- Nelze číst řetězce čítače výkonu ID jazyka 005. Stav Win32 vrácený voláním je v první hodnotě DWORD v datové oblasti.
- Nezdařilo se uvolnění řetězců čítače výkonu pro ASP.NET (ASP.NET). Kód chyby je v první hodnotě DWORD v datové oblasti.

a jedno upozorneni:
- Programu WMI ADAP se nezdařilo zpracovat knihovny výkonu: 0x80041001
dzandra (1368)|7.12.2009 13:54
No musíš kliknout na tu ikonku s vykřičníkem dole, ale místo instalovat, dáš volbu vlastní a tam ji odškrtneš
kevin00 (10238)|7.12.2009 14:04
hl.hl (1387)|7.12.2009 14:05
[quote=dzandra;324348]No musíš kliknout na tu ikonku s vykřičníkem dole, ale místo instalovat, dáš volbu vlastní a tam ji odškrtneš[/quote]

Jo, tak po neuspesne instalaci uz to neni sede a je to mozne zakliknout. Jeste mozna zkusim to co psal astec a pak ju kdyztak budu vesele ignorovat.
hl.hl (1387)|7.12.2009 14:08
[quote=kevin00;324355]Zkoušel jsi instalovat Aktualizace řady rozhraní Microsoft .NET Framework 3.5 pro systém Windows Vista x86 a Windows Server 2008 x86[/quote]

Proc bych instaloval neco co je pro Visty a Framework 3.5??????????? Opravdu rada k nezaplaceni.
kevin00 (10238)|7.12.2009 14:11
Promiň, nedošlo mi, že máš XP
Nějaký postup najdeš i zde, je to pro Framework 1.1, ale zkusil bych to aplikovat i na 3.5.
Zkoušel jsi přeinstalovat službu Windows Update Agent? Soubor spusť z příkazového řádku s parametrem /wuforce
hl.hl (1387)|7.12.2009 20:50
[quote=dzandra;324348]No musíš kliknout na tu ikonku s vykřičníkem dole, ale místo instalovat, dáš volbu vlastní a tam ji odškrtneš[/quote]

Prosim, prosim, zaboha se nemuzu dostat na to zaklikavatko, kde bych dal ignorovani te aktualizace. Zkousel jsem to v Microsoft Update a pak jsem pouzil i Windows Update ale nemuzu se na to dostat. Po tom co to zjisti co se ma instalovat, tak to nabidne tu "zkurvenou" ktera je jako "Tyto aktualizace je nutné instalovat samostatně." a dole je pak "Výběr a instalace dalších aktualizací". Kdyz kliknu na plus u te aktualizace, tak se zobrazi popis a dole je zasedle nepristupne zaklikavatko "Tuto aktualizaci již příště nezobrazovat".
astec (1823)|7.12.2009 20:54
A skutečně jsi VŠECHNO smazal z toho výše uvedeného adresáře??? Pokud ano, reinstaluj službu Update
astec (1823)|7.12.2009 20:58
Pokud chcete tento problém vyřešit, odeberte adresář, do kterého jste stáhli aktualizaci, a znovu navštivte web umístění aktualizace. Postupujte následujícím způsobem:
Zastavte službu Automatické aktualizace. Postupujte následujícím způsobem:
Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Spustit, zadejte příkaz services.msc a pak klepněte na tlačítko OK.
Klepněte pravým tlačítkem myši na službu Automatické aktualizace a pak vyberte příkaz Zastavit.
Minimalizujte modul snap-in Služby.
Přejmenujte adresář SoftwareDistribution. Postupujte následujícím způsobem:
Klepněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit, zadejte příkaz cmd a potom klepněte na tlačítko OK.
Zadejte příkaz cd %windir% a stiskněte klávesu ENTER.
Zadejte příkaz ren SoftwareDistribution SDTemp a stiskněte klávesu ENTER
Zadejte příkaz exit a stiskněte klávesu ENTER.


Poznámka: Když odeberete složku %windir%\softwaredistribution, bude vymazán seznam historie v části Zkontrolovat aktualizace na webu Windows Update. Tato akce neovlivní aktuálně nainstalované aktualizace v počítači. Následné aktualizace se v seznamu historie zobrazí.
Spusťte službu Automatické aktualizace. Postupujte následujícím způsobem:
Maximalizujte modul snap-in Služby.
Klepněte pravým tlačítkem myši na službu Automatické aktualizace a pak vyberte příkaz Spustit.
Zavřete okno modulu snap-in Služby.
Navštivte znovu web Windows Update, Microsoft Update nebo server WSUS a stáhněte nějakou aktualizaci.
Pokud se stále zobrazují stejné chyby, zkontrolujte, zda jste správně vykonali kroky 1 až 3.
Pokud stále nemůžete nainstalovat aktualizaci, vyhledejte informace v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
906602 (http://support.microsoft.com/kb/906602/ ) Postup řešení problémů s instalací u služeb Windows Update, Microsoft Update a Windows Server Update
hl.hl (1387)|7.12.2009 21:00
[quote=astec;324549]A skutečně jsi VŠECHNO smazal z toho výše uvedeného adresáře??? Pokud ano, reinstaluj službu Update[/quote]

Adresar jsem prejmenoval a udelal komplet novy. Stahovalo to znova asi tak 200 MB dat do toho noveho adresare.

Edit: Tak se me konecne podarilo skryt tu aktualizaci. To zpristupneni zaklikavatka je "uplne logicke". Da se na ne dostat az ve chvili, kdyz zvolim, ze budu instalovat ty dalsi aktualizace. V tu chvili se muzu vratit nahoru k te hlavni aktualizaci a zakazat ji.

Edit2: No ale kazdopadne nejdou nainstalovat ani ty zbyvajici aktualizace. Jsem z toho jelen. Zkusim sem po veceri napsat, jestli to pise nejake chyby v registru udalosti.
astec (1823)|7.12.2009 21:09
[quote=hl.hl;324553]Adresar jsem prejmenoval a udelal komplet novy. Stahovalo to znova asi tak 200 MB dat do toho noveho adresare.[/quote]

Tak přeinstalovat windows update: http://support.microsoft.com/kb/906602/
kevin00 (10238)|7.12.2009 21:15
To jsem mu radil ve svém posledním postu, má tam i přímí link aktualizační soubor.
hl.hl (1387)|8.12.2009 03:00
Tak po boji, kdy jsem se v zaveru motal kolem problemu s pripojenim na server Microsoft Update pri vlastni instalaci, ne pri stahovani (toto jsem zjistil ale jen z chyb v logu) jsem chtel vse ukoncit bez uspechu, ale napadle me jedna myslenka a svete div se, byla uspesna. Kdyz jsem onehda aktualizoval nejaky pocitac, tak pro vlastni pozdejsi intalaci nebyl potreba net (doufam, ze to nebyla jen nahoda) a prave toto me neslo na mem notasu pri manualnim stahovani a instalaci aktualizaci. Tak jsem zapnul automaticke aktualizace, nastavil cas, posunul hodiny a ono to vypada, ze to fachci. Ted se uz vesele instaluje nejaka 15 aktualizace.
astec (1823)|8.12.2009 08:35
[quote=hl.hl;324634]Tak po boji, kdy jsem se v zaveru motal kolem problemu s pripojenim na server Microsoft Update pri vlastni instalaci, ne pri stahovani (toto jsem zjistil ale jen z chyb v logu) jsem chtel vse ukoncit bez uspechu, ale napadle me jedna myslenka a svete div se, byla uspesna. Kdyz jsem onehda aktualizoval nejaky pocitac, tak pro vlastni pozdejsi intalaci nebyl potreba net (doufam, ze to nebyla jen nahoda) a prave toto me neslo na mem notasu pri manualnim stahovani a instalaci aktualizaci. Tak jsem zapnul automaticke aktualizace, nastavil cas, posunul hodiny a ono to vypada, ze to fachci. Ted se uz vesele instaluje nejaka 15 aktualizace.[/quote]

JJ dobrý nápad. Také používám přesun aktualizace na pozdější dobu po vyprázdnění aktualizačního adresáře. Příroda si pomůže sama