reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký notebook?

Weeman (90)|7.12.2009 12:44
Zdravim všechny, mám v plánu si na 24. dopřát pod stromkem a rozhodl jsem se, že stolní PC půjde pryč a zastoupí ho notebook, který se dá občas vzít a poponést jednoduše o pár metrů dál. Mám v hledáčku tento produkt http://www.alza.cz/sony-vaio-fw51jf-h-d142228.htm .
Váha je trošku vyšší, ale na té zas tolik nezáleží. Jinak co mi pořádně propralo oči je 1920x1080 rozlišení a Blue Ray mechanika. Jinak vybavení notebooku se mi zda dobré a dokonce i grafická karta si myslím, že obstojí (hraju na pc málo a když tak strategie atd.). Střílečky a podobné grafikou nabušené hry hraju na konzole. Poraďte prosím či brát nebo nebrat, popřípadě zkušenosti s produktem nebo nějakou alternativu od jiného výrobce.
Dvě otázky závěrem:
1. jak je na tom WIN 7 s podporou aplikací jako je Photoshop, Autocad (jen pro zajímavost), hry a jiné ... ?
2. U tohoto produktu nemám jasno ohledně mechaniky. Umí číst BlueRay což je logické, ale nějaké zdroje uvádějí, že umí i zapisova na BlueRay disky. Tato informace je zcela "nejednotná".

Díky za rady, úvahy a snad toto téma pomůže i dalším, kteří se o tento produkt zajímají.
speedsnail (4876)|7.12.2009 12:52
pokud to bude na klasickou domácí práci, nedovedu si fungování na 16" fullHD monitoru a notebookové klávesnici bez numpadu vůbec představit. To musí být utrpení pro oči i ruce.. Nebo k tomu budete používat externí monitor a klávesnici?

Jak často a jak daleko budete notebook převážet, přenášet? Jak dlouho by měl vydžet na baterii?
Weeman (90)|7.12.2009 13:48
Notebook bude převážně ležet doma na stole a přenášení znamená u mě vzií a odnést do auta. Baterie nemusí vydržet extra dlouho - převážně bude doma.
Budu používat doma externi klávesnici a myš (pokud se nebudu vyvalovat v posteli což není stejnak optimální poloha pro jakoukoliv práci). FullHD bych chtěl použít pro přehrávání filmů místo BR přehrávače.
xmarek (1676)|7.12.2009 14:23
http://www.sony.cz/product/vn-fw-series Někteří prodejci opravdu uvádějí, že lze na tuto mechaniku Blue-ray vypalovat. Na oficiálních stránkám se uvádí, že se jedná o Combo. A IHMO si myslím, že Combo je DVD write a Blue-ray only read. :notsure
Weeman (90)|8.12.2009 12:42
Muj nazor je zcela totozny. Ale asi netrvam na tom, vypalovat na BR disky. I kdyz 50GB zaloha na jednu "placku" je lakava. Kazdopadne mne nejvice trapi "kompatibilita" rozliseni aplikaci a her oproti fullHD notebooku ... (?)