reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Levná ale dobrá case

redkev (14)|7.12.2009 16:55
čau lidi potřeboval bych poradit dobrou skříň
moje požadavky jsou tyto -aby se do ní vešla grafika ati Radeon HD5870 (28cm) a aby tam zbylo ještě místo
dále aby měla dobře vyřešené chlazení abych moch disky udržovat okolo 30C a aby se tam mělil vzduch (aby tam nezůstával ten teplej)
A DÁLE JE PRO MNĚ CENA TAKY DŮLEŽITÁ UŽ NEMÁM MOC PENĚZ TAK BYCH PROSIL NĚCO LEVNÝHO OKOLO 1000KČ DÍKY .....(PROSTĚ CO NEJNIŽŠÍ CENA ALE S DOBRYM CHLAZENIM)
kevin00 (10238)|7.12.2009 17:08
Min. case o které bych uvažoval je Cooler Master Centurion 534 Light. Grafická karta se tam vejde, ale to jen tak tak. V ceně okolo 1.000 Kč nečekej žádné zázraky a tato case je v této cenové třídě to nejlepší, co můžeš koupit.
speedsnail (4876)|7.12.2009 18:14
Dát 8tisíc za grafiku a nenechat si prachy na pořádnou case-. tenhle systém nikdy nepochopim.

Napiš raději jak chceš tu sestavu postavit. Je dost možné že tam najdem velké rezervy jinde a tobě zbyde na pořádnou bednu (kterou si takhle výkonný PC zaslouží)
16cmfan (2153)|7.12.2009 22:07
já bych radši koupil o neco málo menej výkonnejší GK jako napr. 5850 a priplatil za porádnou CASE a ostatní veci, IMHO, tam budeš mít asi víc ulitlejch veci navržených...

hod sem MB desku, zdroj, procik atd. protože tipujem, že PC ješte nemáš Poskladaný
tak ti stím IMHO tady odborníci poradí.
husky14 (4214)|7.12.2009 22:12
[quote=16cmfan;324576].... protože tipujem, že PC ješte nemáš Poskladaný....[/quote]Tipuju, že ještě nemá ani tu 5870 ;)
16cmfan (2153)|7.12.2009 22:31
jj ja to myslel všeobecne nejak...ale Speed má pravdu, ja to nikdy nepochopim.... VGA za 8000kč a Case za 1000 kč :-D
ICEBOSS (3435)|8.12.2009 10:20
obejdi bazary.... ja ted koupil Cooler Master HAF 932 i s panelem Aerocool Cool Panel III za 500 Kč... 14 dni stary, na vetrakach neni ani zrnko prachu :-D.
MadMotorMouse (6)|22.12.2009 01:34
[quote=redkev;324461]čau lidi potřeboval bych poradit dobrou skříň
moje požadavky jsou tyto -aby se do ní vešla grafika ati Radeon HD5870 (28cm) a aby tam zbylo ještě místo
dále aby měla dobře vyřešené chlazení abych moch disky udržovat okolo 30C a aby se tam mělil vzduch (aby tam nezůstával ten teplej)
A DÁLE JE PRO MNĚ CENA TAKY DŮLEŽITÁ UŽ NEMÁM MOC PENĚZ TAK BYCH PROSIL NĚCO LEVNÝHO OKOLO 1000KČ DÍKY .....(PROSTĚ CO NEJNIŽŠÍ CENA ALE S DOBRYM CHLAZENIM)[/quote]

Projdi nabídku na http://www.tntrade.cz a třeba takový CM590 se tam dá sehnat za rozumnou cenu.
VLAN (656)|22.12.2009 20:38
[quote=redkev;324461]čau lidi potřeboval bych poradit dobrou skříň
moje požadavky jsou tyto -aby se do ní vešla grafika ati Radeon HD5870 (28cm) a aby tam zbylo ještě místo
dále aby měla dobře vyřešené chlazení abych moch disky udržovat okolo 30C a aby se tam mělil vzduch (aby tam nezůstával ten teplej)
A DÁLE JE PRO MNĚ CENA TAKY DŮLEŽITÁ UŽ NEMÁM MOC PENĚZ TAK BYCH PROSIL NĚCO LEVNÝHO OKOLO 1000KČ DÍKY .....(PROSTĚ CO NEJNIŽŠÍ CENA ALE S DOBRYM CHLAZENIM)[/quote]

Taková celkem levná skříň je Coolermaster elite 330. Má jednoduché šaši, takže chlazení si snadno upravíš třeba vyříznutím mřížek, ale to zřejmě nebude třeba. Pak k ní musíš zakoupit jeden intake ventilátor, má v ceně pouze zadní, ten je ale dostačující.
Richmond (8084)|22.12.2009 21:45
[quote=VLAN;329580]Taková celkem levná skříň je Coolermaster elite 330. Má jednoduché šaši, takže chlazení si snadno upravíš třeba vyříznutím mřížek, ale to zřejmě nebude třeba. Pak k ní musíš zakoupit jeden intake ventilátor, má v ceně pouze zadní, ten je ale dostačující.[/quote]
Tak to uprimnou soustrast, ten "plech" se bude kroutit pri vyrezavani uplne nesmyslne, zrovna tak pri zapilovavani :mistake
Z levnejch bych volil klasiku Centruriona nebo o 500,- drazsi Sileo, ktere ma plnou bocnici a je vylepeny odhlucnovaci hmotou...
hawkeye9898 (818)|22.12.2009 23:54
ako tu uz bolo spomenute, isiel by som do 5850 ktora ma dostacujuci vykon a ide dobre taktovat - na uroven 5870 (default)
ostane ti navyse cca 1600cz +1000 co chces dat teraz a mozes mat lian li 60FW https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=42891

alebo Fractal Design Define R2
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000TZ7&Search=fractal&SearchType=1
Logout (4018)|23.12.2009 00:28
Já bych šel do centuriona, sileo má prej taky plechy nic moc. Elite bych nebral to už je papír.
Jinak podle mě pro běžnýho uživatele centurion naprosto stačí - chápal bych nadávat, pokud by chtěl k 5870 koupit nějakou papírovou EC apod., ale do centuriona se dá naprosto v poho postavit tichá a rozumně chlazená sestava.
Nepopíram, že dražší skříně nabídnou víc - ale to víc už nevyužije každej....

Koneckonců neni to zas tak dlouho, co většina lidí měla EC skříně bez jakýhokoli chlazení, v tom přetaktovanou PIV s box chladičem a taky byly spokojený...
kevin00 (10238)|23.12.2009 00:34
[quote=hawkeye9898;329646]alebo Fractal Design Define R2
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000TZ7&Search=fractal&SearchType=1[/quote]

IMHO v té ceně je již lepší vzít Lian Li než-li Fractal ;)
hawkeye9898 (818)|23.12.2009 00:36
[quote=kevin00;329650]IMHO v té ceně je již lepší vzít Lian Li než-li Fractal ;)[/quote]

ja napr lian li neviem prist nachut moc :) dizajn sa mi moc nepaci aj ked tato je celkom ok :)
ak by som vyberal medzi tymito dvoma tak idem po fractal ktora super vyzera, je aj odhlucnena atd. ale tam zohrava svoju ulohu info vyssie :)
Proste som len chcel ukazat ze ma na vyber a pre co sa rozhodne to uvidime :)
VLAN (656)|23.12.2009 06:28
[quote=Richmond;329612]Tak to uprimnou soustrast, ten "plech" se bude kroutit pri vyrezavani uplne nesmyslne, zrovna tak pri zapilovavani :mistake
Z levnejch bych volil klasiku Centruriona nebo o 500,- drazsi Sileo, ktere ma plnou bocnici a je vylepeny odhlucnovaci hmotou...[/quote]

Ano, ale kroutící se bočnice , s tím u skříně za 1000Kč musí počítat, už by lidi měli pochopit že standart je tak Case kole 2000Kč.
Logout (4018)|23.12.2009 12:19
Sileo možná, ale kroutící bočnice u centuriona? What?
Kterej výrobce mimo (možná mimo chiefteca) dělá skříně z plechu tlustšího než 0.8mm?
Např. na velmi doporučovaná lancool je míň bytelnýho plechu než na centurionovi.

Už by lidi měli pochopit, že dobrou skříň nedělá to, kolik stojí, ale její vlastnosti.
(btw. centurion taky kdysi stával kolem dvou tisíc).
VLAN (656)|23.12.2009 15:18
[quote=Logout;329730]Sileo možná, ale kroutící bočnice u centuriona? What?
Kterej výrobce mimo (možná mimo chiefteca) dělá skříně z plechu tlustšího než 0.8mm?
Např. na velmi doporučovaná lancool je míň bytelnýho plechu než na centurionovi.

Už by lidi měli pochopit, že dobrou skříň nedělá to, kolik stojí, ale její vlastnosti.
(btw. centurion taky kdysi stával kolem dvou tisíc).[/quote]

To neříkám, že skříň dělá cena.

Jinak těch výrobců co dělá více jak 0,8 ocel jsou desítky. Třeba Cooler Master(napš Cosmos 1,6mm hliník bočnice), i Eurocase má model s velkou stabilitou.
Richmond (8084)|23.12.2009 16:14
[quote=Logout;329730]Sileo možná, ale kroutící bočnice u centuriona?[/quote]
Mno u Silea se bocnice taky nekrouti, ja mel na mysli kroutici se plech pri vyrezavani zadni mrizky u Elite, u Centuriona, Silea, Ammo ani Cavaliera tohle nehrozi, je to z opravdu tvrdeho plechu, zabrouseni 1mm bude i neco trvat (mluvim z vlastni zkusenosti) ;)

[quote=Logout;329730]Např. na velmi doporučovaná lancool je míň bytelnýho plechu než na centurionovi.[/quote]
Jj, mel jsem tu K58 a potvrzuju :thumb
Hodne kvalitni jsou Chieftecy (ovsem ty maji stupidni chlazeni/orientaci disku) a Yeong-Yangy, ty bohuzel zmizely z shopu, ale zustaly ty serverovy takze za 3tis dostanete hodne bytelnou, tezkou a hlavne sirokou bednu ;)
VLAN (656)|23.12.2009 20:16
[quote=Richmond;329827]Mno u Silea se bocnice taky nekrouti, ja mel na mysli kroutici se plech pri vyrezavani zadni mrizky u Elite, u Centuriona, Silea, Ammo ani Cavaliera tohle nehrozi, je to z opravdu tvrdeho plechu, zabrouseni 1mm bude i neco trvat (mluvim z vlastni zkusenosti) ;)


Jj, mel jsem tu K58 a potvrzuju :thumb
Hodne kvalitni jsou Chieftecy (ovsem ty maji stupidni chlazeni/orientaci disku) a Yeong-Yangy, ty bohuzel zmizely z shopu, ale zustaly ty serverovy takze za 3tis dostanete hodne bytelnou, tezkou a hlavne sirokou bednu ;)[/quote]

Tak ony známé, původní Chiftecy které jsou dělané z 1mm oceli jsou brány také především na serverová řešení, ale v tom chlazení není problém, až na to že nevyužívá 120mm ventilátory ale 80mm, co zamrzí hlavně u intake kde je to slyšet (mluvím z vlastní zkušenosti).
hawkeye9898 (818)|23.12.2009 21:14
vacsina chieftecov ak nie vsetky sa stale drzia toho ze davaju zdroj hore co je podla mna zle riesenie
ale kvalita skriniek je super aj samotna konstrukcia je na 1
Richmond (8084)|24.12.2009 08:16
[quote=hawkeye9898;329960]vacsina chieftecov ak nie vsetky sa stale drzia toho ze davaju zdroj hore co je podla mna zle riesenie[/quote]
PROC? Je to rozhodne lepsi nez ho mit dole. Uplne nejlepsi reseni ma LianLi u vetsich toweru (zdroj je mozno namontovat jak dolu tak i nahoru nebo je umisten dole v zone s hdd a je umisten nastojaka) nebo CoolerMaster Stacker (nahore/dole), pripadne SilverStone (Raven/Temjin).
Debiloviny jako rvat zdroj dolu maji i pozitivni vliv - gk ve vetsine pripadu nekoliduje s kosem na hdd protoze je deska umistena vyse nez v klasicky konstruovanych bednach ;)
VLAN (656)|24.12.2009 09:51
[quote=Richmond;330035]PROC? Je to rozhodne lepsi nez ho mit dole. Uplne nejlepsi reseni ma LianLi u vetsich toweru (zdroj je mozno namontovat jak dolu tak i nahoru nebo je umisten dole v zone s hdd a je umisten nastojaka) nebo CoolerMaster Stacker (nahore/dole), pripadne SilverStone (Raven/Temjin).
Debiloviny jako rvat zdroj dolu maji i pozitivni vliv - gk ve vetsine pripadu nekoliduje s kosem na hdd protoze je deska umistena vyse nez v klasicky konstruovanych bednach ;)[/quote]

Na výběr má více skříní, z těch novách je to Cooler master HAF 932, a ATC 840. Já osobně mám HAF 932, a lepší chlazení zdroje je, když je nahoře, teploty klesly procesoru o 3°C, naví šel dolu ten větrák 230mm co byl dříve nahoře, takže i teploty GPU jsou nižší.
hawkeye9898 (818)|24.12.2009 10:18
[quote=Richmond;330035]PROC? Je to rozhodne lepsi nez ho mit dole. Uplne nejlepsi reseni ma LianLi u vetsich toweru (zdroj je mozno namontovat jak dolu tak i nahoru nebo je umisten dole v zone s hdd a je umisten nastojaka) nebo CoolerMaster Stacker (nahore/dole), pripadne SilverStone (Raven/Temjin).
Debiloviny jako rvat zdroj dolu maji i pozitivni vliv - gk ve vetsine pripadu nekoliduje s kosem na hdd protoze je deska umistena vyse nez v klasicky konstruovanych bednach ;)[/quote]

ja osobne som neni zastanca toho aby zdroj cez seba tahal teply vzduch...
zizuje sa zivotnost zdroja (rozdiel v teplote je velky)teraz ked mam zdroj dole je na dotyk chladny, ked som mal hore tak bol dost teply.
a hlavne preco by som zdroj nechcel hore je ak mas silent PC tak zdroj cim je teplejsi tym viac otacok tym vacsi hluk :)
popripade ako natesno moze vychadzat montaz chladica CPU vs zdroj
VLAN (656)|24.12.2009 10:24
[quote=hawkeye9898;330069]ja osobne som neni zastanca toho aby zdroj cez seba tahal teply vzduch...
zizuje sa zivotnost zdroja (rozdiel v teplote je velky)teraz ked mam zdroj dole je na dotyk chladny, ked som mal hore tak bol dost teply.
a hlavne preco by som zdroj nechcel hore je ak mas silent PC tak zdroj cim je teplejsi tym viac otacok tym vacsi hluk :)
popripade ako natesno moze vychadzat montaz chladica CPU vs zdroj[/quote]

mě osobně to vycházelo vše ok, mám Bigtower. Mimochodem to, že tobě zdroj fouká studený vzduch dole, neznamená že to bude foukat i někomu jinému. pokud budeš mít např. koberec a Case na zemi tak je velká pravděpodobnost že zdroji bude lépe nahoře. Já osobně mám PC na stole, a zdroj nahoře. Teplý vzduch tahá zdroj, pouze v případě, že v Case teplý vzduch je. mě z case vychází svěží vánek a ze zdroje také, jedinou vy jímkou je snad moje ATi 5850, ale to se po výměně chladiče také změní.
hawkeye9898 (818)|24.12.2009 10:28
[quote=VLAN;330072]mě osobně to vycházelo vše ok, mám Bigtower. Mimochodem to, že tobě zdroj fouká studený vzduch dole, neznamená že to bude foukat i někomu jinému. pokud budeš mít např. koberec a Case na zemi tak je velká pravděpodobnost že zdroji bude lépe nahoře. Já osobně mám PC na stole, a zdroj nahoře. Teplý vzduch tahá zdroj, pouze v případě, že v Case teplý vzduch je. mě z case vychází svěží vánek a ze zdroje také, jedinou vy jímkou je snad moje ATi 5850, ale to se po výměně chladiče také změní.[/quote]

mam case na zemi a koberec a stale fuka studeny, proste z dola si taha vzduch z miestnosti.
ked je hore zakonite si taha teply vzduch vzdy od CPU.
Ak vymenis chladic na 5850 zdroj bude taha teply vzduch este viac :) pretoze stoch chladic ti fuka teplo von, to co tam das ti ho rovno von fukat nebude :)

edit: ked som mal zdroj hore tocil sa mi cca 850ot
teraz ked mam zdroj dole toci 660 a viac ako 680 som este nemal

zdroj seasonic SII 500W
VLAN (656)|24.12.2009 10:48
[quote=hawkeye9898;330073]mam case na zemi a koberec a stale fuka studeny, proste z dola si taha vzduch z miestnosti.
ked je hore zakonite si taha teply vzduch vzdy od CPU.
Ak vymenis chladic na 5850 zdroj bude taha teply vzduch este viac :) pretoze stoch chladic ti fuka teplo von, to co tam das ti ho rovno von fukat nebude :)

edit: ked som mal zdroj hore tocil sa mi cca 850ot
teraz ked mam zdroj dole toci 660 a viac ako 680 som este nemal

zdroj seasonic SII 500W[/quote]

Já ti říkám můj případ. potom co jsme dal chladič nahoru, snížila se mi celkově teplota a hlavně teplota 5850, protože jsem místo zdroje umístil ventilátor který odspodu tahá čerstvý vzduch přímo ke grafice. Dříve byla Grafika závislá jen na předním Intake ventilátoru, teď je pro ní užitečnější spíše ten co ji ofukuje ze spodu. ventilátor je od grafiky asi 20cm, teploty klesly. Samozřekmě, nejde říct je lepší nahoře než dole, protože je to o tom jakou máš skříň, a jak máš dořešené chlazení. Kvůli tomu neříkám co je lepší, jen říkám co je lepší v mém PC se skříní Coolermaster HAF 932, grafikou ATI 5850 od MSI a chladičem CPU Noctua UH-12P SE2