reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové PC po spustení nenabieha

lionman (7)|5.2.2007 23:34
Na základnej doske sa po zapnutí zdroja rozsvieti zelená kontrolka, po spustení PC kontrolky na skrinke prebliknú a ventilátor na chladiči procesora a v zdroji sa pár krát pretočí. Inak nič nejaví žiadne známky života. Pokial podržím tlačidlo zapnutia na skrinke dlhšie ako štyri sekundy a následne ho stlačím prebliknutie a otočenie ventilátorov sa zopakuje. Vyzerá to tak ako keby sa počítač vypol a znovu zapol. Počítač mlčí, nevidá žiadne pípnutie. Skúšal som už všetko poodpájať a znovu pripojiť, spustiť len s procesorom a RAM všetko bezvýsledne. Budem vďačný za každú radu.

MB: ASUS P5B-E
CPU: Intel PentiumD 915 2.8GHz 800M BOX LGA775 4MB dual
COOL: Arctic Cooling Freezer 7 Pro
RAM: CORSAIR DDR2 2x512MB 675MHz TWIN2X
VGA: GAINWARD 7982 BLISS GF 7600GT TV-DD Silent 256 PCX
HDD: 2x SEAGATE 160GB 7200 8MB SATA2 ST360811AS/12AS
ZDROJ: Zdroj Fortron 400W PFC FSP400-60GLN
DVD-RW: LG 4166 B
DVD-ROM: TOSHIBA
FDD: TEAC CardReader + 3.5" 1.44MB black
CASE: SPIRE SoftTouch SP-7062B
VENTILÁTOR FRONT: Arctic cooling 120x120x25
VENTILÁTOR BACK: Arctic Cooling FAN 9
MONITOR: SAMSUNG 20" LCD SyncMaster 205BW wide
boboco (1987)|5.2.2007 23:49
Předpokládám, že FAQ sis prošel. Zkoušel jsi rozjet desku "na stole" bez všech zbytečných zařízení? -tj. Deska+CPU+VGA+jedna RAM+ZDROJ+Monitor+klávesnice?
Pokud ne, demontuj desku z case a vyzkoušej to. Také vyzkoušej reset BIOSu, pokud jsi nezkoušel a pokud tu problém bude i nadále, su
lionman (7)|5.2.2007 23:58
Na stole som to neskúšal, už som mal dole aj chladič, procesor mal pastu len tam kde ju má mať. Skúsim to vybrať zo skrinky a spustiť na stole. Dosku som aj resetoval, bezvýsledne. Všetko som odpájal a nechal zapojený zdroj spolu s prídavným napájaním, dve pamäte, procesor a výsledok stále rovnaký.
boboco (1987)|6.2.2007 00:16
[quote=lionman]Na stole som to neskúšal, už som mal dole aj chladič, procesor mal pastu len tam kde ju má mať. Skúsim to vybrať zo skrinky a spustiť na stole. Dosku som aj resetoval, bezvýsledne. Všetko som odpájal a nechal zapojený zdroj spolu s prídavným napájaním, dve pamäte, procesor a výsledok stále rovnaký.[/quote]
Dobře, vyzkoušej s jednou pamětí a mimo case - musí se zkusit všechno. Desku mimo skříň doporučuji umístit třeba na kartonovou krabici od desky. Při manipulaci buď samozřejmě maximálně opatrný!
pas!k (3765)|6.2.2007 07:21
Jsi si jisty ze mas zapojeny konektor oznaceny cervenou sipkou a spravne zapojene draty v miste oznacenem cernou sipkou? Sorry za grafickou upravu :)
dzandra (1368)|6.2.2007 09:49
Buď máš v háji procák nebo nemáš zapojené dobře napájení pro cpu ze zdroje. Kldině to zkus rozjet i bez ramek, pc by mělo zůstat zapnuté. Jinak zkus ještě odpojit hdd od zdroje.
lionman (7)|6.2.2007 14:40
[QUOTE=pas!k]Jsi si jisty ze mas zapojeny konektor oznaceny cervenou sipkou a spravne zapojene draty v miste oznacenem cernou sipkou? Sorry za grafickou upravu :)[/QUOTE]

Štvorkolík zo zdroja mám pripojený a aj kábliky zo skrine sú pripojené. K doske je dokonca pribalená redukcia tzv. Q-Connector na ich blbuvzdorné zapojenie, tak som to skúšal aj bez toho ak by bol náhodou problém s kontaktmi v tej prepojke.
lionman (7)|6.2.2007 14:43
[QUOTE=dzandra]Buď máš v háji procák nebo nemáš zapojené dobře napájení pro cpu ze zdroje. Kldině to zkus rozjet i bez ramek, pc by mělo zůstat zapnuté. Jinak zkus ještě odpojit hdd od zdroje.[/QUOTE]

Keď prídem domov sa na to vrhnem. HDD som neskúšal odpojiť tak aj to skúsim. Ďakujem za radu.
aldafallout (194)|6.2.2007 16:20
Měl jsem ten samý problém, vydal jsem se se základní deskou na reklamaci, nechal jsem na tom i procesor a paměti a tam to technikovi bez problému naběhlo. Přijel jsem domů, zapojil a slo to. Za týden zasmrděl zdroj, tak jsem ho vyměnil(i když normálně fungoval) a dal tam jiný. Zkus to taky
BlackFrog (563)|6.2.2007 18:26
[QUOTE=aldafallout]Měl jsem ten samý problém, vydal jsem se se základní deskou na reklamaci, nechal jsem na tom i procesor a paměti a tam to technikovi bez problému naběhlo. Přijel jsem domů, zapojil a slo to. Za týden zasmrděl zdroj, tak jsem ho vyměnil(i když normálně fungoval) a dal tam jiný. Zkus to taky[/QUOTE]
ma zkusit vymenit zdroj nebo zajit za tecnikem? jen aby v tom bylo jasno:)
Anetka_shw (1)|6.2.2007 20:32
Kolega s tím samým problémem maturoval 2 dny a pak zjistil, že má opačně otočený konektor napájení Floppy mechaniky.
ICEBOSS (3435)|6.2.2007 20:45
imho je tam nekde zkrat. nemas tam nekde treba distancni sroubek na spatnym miste?
lionman (7)|6.2.2007 22:36
Tak to mám na stole, zapojené mám len napájanie a napájanie cpu. Skušal som to bez RAM, s jednou RAM výsledok je stále rovnaký - párkrát sa otočí ventilátor na chladiči procesora. Na napájacom konektore základnej dosky zo zdroja chýba jeden káblik PIN18 v manuáli k doske označený ako -5V je to v poriadku?
lionman (7)|7.2.2007 01:42
[QUOTE=ICEBOSS]imho je tam nekde zkrat. nemas tam nekde treba distancni sroubek na spatnym miste?[/QUOTE]

Nie nemám.
aldafallout (194)|7.2.2007 08:45
myslel jsem zdroj:)
lionman (7)|7.2.2007 13:40
Tak som s tým išiel do servisu a bol to zdroj. Všetkým chcem poďakovať za pomoc.
Petr S. (1220)|8.2.2007 19:47
[QUOTE=Anetka]Kolega s tím samým problémem maturoval 2 dny a pak zjistil, že má opačně otočený konektor napájení Floppy mechaniky.[/QUOTE]

Napájení? Možná myslíš spíš datový konektor... Že je otočený ale poznáš jednoduše tak, že LEDka na disketovce neustále svítí :)

Jo, pokud je to tak jak to vypadá, tak Tě tu vítám :) Moc holek jsem tu dosud totiž zatím neviděl - no vlastně je to smutné, ale ani jednu :cry
pikoto (6)|8.2.2007 22:10
jn vidíš))
:::killer::: (11)|9.2.2007 06:49
Včera sem řešil uplkně stejnej problém, když sem se snažil rozchodit jednu zíkladní desku na 300W zdroji. Dělalo mi to uplně to samé, co tobě. Pak sem zksil desku zapojit na zdroje silnější a všechno v pohodě běželo, takže jestli chceš hrát, TRY IT:)
ICEBOSS (3435)|9.2.2007 09:45
[quote=lionman]Tak to mám na stole, zapojené mám len napájanie a napájanie cpu. Skušal som to bez RAM, s jednou RAM výsledok je stále rovnaký - párkrát sa otočí ventilátor na chladiči procesora. Na napájacom konektore základnej dosky zo zdroja chýba jeden káblik PIN18 v manuáli k doske označený ako -5V je to v poriadku?[/quote]
-5V chybi, to je v poradku.
pavlos84 (7)|26.2.2007 09:27
Zdravím. Jednou jsem řešil na servise stejný problém a nakonec to bylo zdrojem, deska ho prostě nebrala. Přitom jiná deska ho vzala. vyměnil jsem zdroj a bylo to v poho. Také bych zkontroloval piny na napájecím konektoru ATX. Jednou jsem málem vyhodil 4 desky jen proto že byl jeden pin v konektoru vysunutej a deska neměla potřebný volty:-). Jen se točily ventilátory a deska nijak nereagovala.
Přeju mnoho zdaru