reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows nejde na notebooku spustit

brambadur (3)|8.12.2009 16:29
Dobry den,
doufam, ze zde nejake podobne tema zalozeno neni, letmym pohledem jsem vsak zadne nenasel...

Na mem notebooku Asus eee PC se mi najednou pri startu Windows objevila obrazovka:

"System Windows nelze spustit. Uvedeny soubor je poskozen nebo nebyl nalezen:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM
Tento soubor muzete zkusit opravit spustenim instalace systemu Windows pomoci originalni instalacni diskety nebo disku CD-ROM. Opravu spustite stisknutim klavesy R na prvni obrazovce."

Muj problem vsak je, ze notebook nema cd/dvd mechaniku a nemam tedy odkud opravu bootovat... Mohl by mi prosim nejaky zkuseny uzivatel poradit, jak z teto nemile situace?
Dekuji predem.
hl.hl (1387)|8.12.2009 17:12
Jestli mas moznost pripojit disk do stolniho PC tak vyndat, pripojit do PC a provest kontrolu chyb toho disku.

Toto jsem uz parkrat u znamych resil a vzdy to zabralo. Pokud tedy ty soubory z toho adresare kde jsou ulozeny vlastne registry nesmazal nejaky zakernak.

Jeste muzes nabootovat Hirens z flashky. Vice zde: http://forum.mujeee.cz/hiren-s-boot-z-usb-t576.html
dzandra (1368)|8.12.2009 18:02
Pokud by hl.hl rada nepomohla, ale je velice dobrá, můžu ti pak postnou návod jak naistalovat windows xp na eee. Nedávno jsem dělal a je to celkem pohoda
brambadur (3)|8.12.2009 23:21
Diky za reakce. Prave jsem zkousel bootovat Hirens z flashdisku, ale i kdyz mam v biosu vse dobre nastaveny, tak mi tam problinke jen nejaka erorova hlaska (nejde temer precist) a opet o zustane na hlasce "system windows nelze spustit".
Nezbyva tedy asi nic jinyho, nez preinstalovat windows...muzupozadat o ten navod (cim srozumitelenejsi, tim pro me lip - jsem v tomhle hrozna lama). diky
kevin00 (10238)|8.12.2009 23:59
Máš 2 možnosti, jak na Asus EEE instalovat WinXP. Buď pomocí externí DVD mechaniky nebo pomocí USB flash disku. Instalaci WinXP na USB flash disk dostaneš také 2mi působy:
[LIST=1]
  • Pomocí programu UltraISO ulož instalaci na USB flash disk
  • Použij tento návod

  • Před reinstallem systému, zkus opravnou instalaci WinXP (Místní upgrade (KB315341, KB917964). Poté si stáhni utilitu výrobce pevného disku a proveď kontrolu pevného disku.
    hl.hl (1387)|9.12.2009 02:22
    [quote=brambadur;324937]Diky za reakce. Prave jsem zkousel bootovat Hirens z flashdisku, ale i kdyz mam v biosu vse dobre nastaveny, tak mi tam problinke jen nejaka erorova hlaska (nejde temer precist) a opet o zustane na hlasce "system windows nelze spustit".
    Nezbyva tedy asi nic jinyho, nez preinstalovat windows...muzupozadat o ten navod (cim srozumitelenejsi, tim pro me lip - jsem v tomhle hrozna lama). diky[/quote]

    To podle me proste nenabootuje s te flesky a pusti boot z hdd. A dat ten hdd do jineho pocitace nemas opravdu moznost?
    kevin00 (10238)|9.12.2009 02:35
    [quote=hl.hl;324966]To podle me proste nenabootuje s te flesky a pusti boot z hdd. A dat ten hdd do jineho pocitace nemas opravdu moznost?[/quote]

    Pokud Asus EEE nemá boot menu, kde si můžeš zvolil bootovací medium, tak musí jít volba zapnout v BIOSu.
    Rammones (36)|9.12.2009 15:04
    Neco podobneho se stalu memu Asusu take. Jsem to jednou spustil, myslim ze podobna hlaska se objevila, pak jako nic, jakmile jsem ale neco spustil, vse zatuhlo.

    Vyresit jsem to bohuzel musel kompletnim reinstallem. Instalace celeho notasu vcetne systemu byla ulozena na disku a stacilo zmacknout prislusne tlacitko.
    brambadur (3)|9.12.2009 22:22
    Boot z usb mam nastavenej v BIOSu, takze v tom by snad problem by nemel...
    Osobne si vsak netroufam jit tak daleko a vytahovat hdd z notebooku a snazit se ho pripojit k jinymu PC, vubec se v tom nevyznam :)
    hl.hl (1387)|9.12.2009 22:44
    [quote=brambadur;325386]Boot z usb mam nastavenej v BIOSu, takze v tom by snad problem by nemel...
    Osobne si vsak netroufam jit tak daleko a vytahovat hdd z notebooku a snazit se ho pripojit k jinymu PC, vubec se v tom nevyznam :)[/quote]

    Nevim, jak je to v Asus EEE, ale u vsech notebooku normalniho rozmeru co jsem kdy rozdelaval staci odsroubovat 2 sroubky, oddelat kryt hdd, pak treba jeste jeden sroubek kterym je fixovan hdd a disk je venku. Pokud je to sata disk, tak ma stejny napajeci i datovy konektor jako desktopove disky. Opravdu to neni zadna veda a pokud mas k dispozici stolni pc tak za zkousku nic nedas. Je to otazka par minut.
    kevin00 (10238)|9.12.2009 23:03
    [quote=hl.hl;325394]Nevim, jak je to v Asus EEE, ale u vsech notebooku normalniho rozmeru co jsem kdy rozdelaval staci odsroubovat 2 sroubky, oddelat kryt hdd, pak treba jeste jeden sroubek kterym je fixovan hdd a disk je venku. Pokud je to sata disk, tak ma stejny napajeci i datovy konektor jako desktopove disky. Opravdu to neni zadna veda a pokud mas k dispozici stolni pc tak za zkousku nic nedas. Je to otazka par minut.[/quote]

    Pokud uživatel není moc zdatný v montáži/demontáži je tento krok zbytečným. Vše co potřebuje udělat, zvládne na Asusu EEE bez montáže/demontáže HDD. Stačí dostat WinXP na USB flash disk a provést opravnou instalaci systému.
    IMHO nejsou netbooky Asus EEE vybaveny SSD disky :notsure
    Richmond (8084)|9.12.2009 23:25
    [quote=kevin00;325401]IMHO nejsou netbooky Asus EEE vybaveny SSD disky :notsure[/quote]
    Jak ktery, ale myslim, ze ty disky byly v minipci u ramek :notsure
    kevin00 (10238)|9.12.2009 23:26
    [quote=Richmond;325404]Jak ktery, ale myslim, ze ty disky byly v minipci u ramek :notsure[/quote]

    Pokud tam je SSD disk, tak kontrola povrchu disku je bezpředmětná.
    Richmond (8084)|9.12.2009 23:31


    edit: ikdyz treba 10" maji klasicky 250GB hdd tak tezko rict ;)
    kevin00 (10238)|10.12.2009 02:04
    V tom případě bych poprosil uživatele brambadur, aby specifikoval přesný typ netbooku Asus EEE.