reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s pripojenim k PC

Deexer (365)|8.12.2009 18:41
Zdar,
mam mensi problem s pripojenim k routeru nebo-li k PC nevim jak bych definoval jinak muj problem.
Jde o to kdyz zapnu/restartuju PC tak se hleda pripojeni k internetu 5min. (pak uz bezi vse OK)
Pokud chcete neco honem nekdy rychle udelat nebo se podivat rychle na web tak proste je to casem flustrujici. Nebo kolikrat potrebuju rychle na ICQ, ale proste nemuzu musim pockat nez OS najde net... (driv to bylo jak jsem PC zapnul uz jsem byl pripojen no problem....)
Driv to nedelalo ale jednou jsem mel podezreni ze odesel router tak jsem zkousel jinej pak neco nejake
nastavovani v OS atd atd.... pak jsem vratil zpet ten muj a od te dobry to dela.....(duvod vraceni byl ze UPC mi blokovalo porty ktere mi po sleze odblokovali)

Router i modem jsem zkusil restartovat zkusil jsem nastavit i fixni IP tak aby nebyla pridelovana automaticky nic nepomohlo.....
(mam w7)
Dojigiri (1629)|9.12.2009 09:14
Můžeš zkusit (v okamžiku hned po spuštění dokud to stále nejede) postupně ping na router (v "ipconfig /all" je vidět jako brána/gateway), na DNS server (v ipconfig je taky vidět), a na internet (např. na http://www.google.com). Tak bys měl zjistit, odkud to nejde.

Jestli jsi od routeru dostal IP adresu, zjistíš "ipconfig" (dokud to nejede).

Případně zkusit připojit PC přímo bez routeru, jestli v tom případě to pojede (což by pak ukazovalo na problém v routeru).
Deexer (365)|9.12.2009 12:30
problem v routru nebude ponevac ostatni PC se pripoji normalne....
Deexer (365)|12.12.2009 09:39
tak jsem to tak udelal krom toho googlu a zobrazilo se:

Fyzicka adresa: 00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP : není
automaticka konfigurace povolena : Ano

to je svechno co Ipconfig/all ukazal po zapnuti PC hned
Deexer (365)|12.12.2009 09:42
Aha tak je to stejne i kdyz uz jsme pripojen k netu.... proste zmizla Ipadresa kterou mi prideloval router 192..... atd... to je fakt divny...
|Mio| (1333)|12.12.2009 10:46
Ale prd, vidis tu MAC adresu? To vubec neni sitovka, to je jen interni loop back adapter.

Predpokladam ze mas Windows Vista, to je bohuzel vlastnost systemu, mas dve moznosti, bud povypinas rozsirene sluzby site a vycistis system aby rychleji startoval.

Druha moznost je zadat IP adresy a dalsi nastaveni rucne.

K obojimu si vygoogluj navody, neb navadet te pres forum by bylo neprakticky a nepresny.
Deexer (365)|12.12.2009 16:35
[quote=|Mio|;326174]Ale prd, vidis tu MAC adresu? To vubec neni sitovka, to je jen interni loop back adapter.

Predpokladam ze mas Windows Vista, to je bohuzel vlastnost systemu, mas dve moznosti, bud povypinas rozsirene sluzby site a vycistis system aby rychleji startoval.

Druha moznost je zadat IP adresy a dalsi nastaveni rucne.

K obojimu si vygoogluj navody, neb navadet te pres forum by bylo neprakticky a nepresny.[/quote]

mam w7 kolego psal jsem to nahore

a system to vubec neni ze je zaprasenej (a os se nacte dost rychle to mi ver) mg... proste jak se prohazovali routry tak to vzniklo ten problem ja chci radu proste jak to v tom nastaveni v tech sity v OS mam hodit back.... cokoli...
a to stema IP adresama jsem taky zkousel.... nahore sem to psal ze to jsem uz delal boze......
|Mio| (1333)|12.12.2009 23:09
Fajn, to je porad stejnej problem z tim pokur***** sitovym enginem, mam 7-micky taky.

Tady na tom odkazu jsem vyjmenoval skoro vsechny sluzby ktere je potreba zakazat https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=41273

Jestli mas doinstalovanej i jinej firewall tak jsou tam jeste 2 sluzby ktere je taky dobry zakazat.

Vysledek bude ten ze ti to vezme IP z DHCP na poprve a bez sileny analyzy site ktera u me nekdy trvala i 6 minut.

PS: Jinak u sedmicek se pevna IP adresa da nastavit jen jako alternativky, kdyz se da pevna rovnou tak mi ji ignoruje a nastreli mi tam tu automatickou hovadinu.
Deexer (365)|13.12.2009 14:27
[quote=|Mio|;326411]Fajn, to je porad stejnej problem z tim pokur***** sitovym enginem, mam 7-micky taky.

Tady na tom odkazu jsem vyjmenoval skoro vsechny sluzby ktere je potreba zakazat https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=41273

Jestli mas doinstalovanej i jinej firewall tak jsou tam jeste 2 sluzby ktere je taky dobry zakazat.

Vysledek bude ten ze ti to vezme IP z DHCP na poprve a bez sileny analyzy site ktera u me nekdy trvala i 6 minut.

PS: Jinak u sedmicek se pevna IP adresa da nastavit jen jako alternativky, kdyz se da pevna rovnou tak mi ji ignoruje a nastreli mi tam tu automatickou hovadinu.[/quote]


Optezovalo by te hodne mi to tady vsechno vypsat i neco do podrobna jak mam a kde mam zacit a co delat presne?
(vis o co jde.... me prijde divny ze to prestalo prave delat z niceho nic kdyz jsem naistloval w7 tak to slo... :-x ) jinak co se tyce firewallu tak mam eset Smart Security
|Mio| (1333)|13.12.2009 17:54
Ja mam pocit ze to s tim Eset Smart Security nejak souvisi, ocividne mame stejnou kombinaci.

Ja mam zakazane nasledujici sluzby(Ovladaci panely/Nastroje pro spravu/Sluzby na dane sluzbe vlastnosti a v prislusne polozce zvolit zakazano):

Tam kde jsou otazniky jde jen o sluzby s uPNP ktere snizuji zatizeni site zbytecnymi pakety pokud je nepouzivas.

Tu IP adresu si zadej rucne jako alternativni a jinak nech pridelovani z DHCP

[SPOILER]
[/SPOILER]
Deexer (365)|13.12.2009 18:49
Hele a kdyz to mas vyple tydle veci nemas problem s necim? jako je padani netu, nebo sdileni, posilani souboru, automaticka aktulizace os ci ve hrach?
|Mio| (1333)|14.12.2009 21:15
Nemam, naopak, na nic se neceka, bezi jen nativni spojeni s cistymi protokoly nicim nefiltrovany a nezdrzovany a sit mi nezatezuji naprosto zbytecne sitove sluzby a jejich traffic.

Timhle orezanim z toho skoro udelas sit jako v XP. Protoze kdyz to nedokaze podle detekce site spravne prenastavit adapter tak mi to pride stejne k prdu.

Ono cim mene sluzeb bezi tim mene jich muze delat nejake problemy pripadne spadnout. V jednoduchosti je totiz sila.

Microsoft mel tyhle veci nechat vypnute a uzivatel by si je zapinal pri konfiguraci konkretni site dle potreby, protoze na co je treba sledovani umisteni v siti na pevnym kompu v domacnosti. A dalsi a dalsi zbytecnosti.
Deexer (365)|14.12.2009 21:44
No ja jen ze jsem k nektrejm tem vecem cetl popis a cloveku kterej moc nerozumi sitim tak si rekne ooo todle zni starsne dulezite proc to vypinat? :D

Jinak jeste jsem se do toho vypnuti nepoustel jelikoz kdyz jsem videl kolik tam toho je tak jsem obratil oci v sloup.... ponevac budu muset pekelne dlouho hledat cos mi postnul.... (jan abych fakt nevypnul neco hoodne dulezityho :D )

Dale tedy tobe teda fajci to spojeni na vybornou teda po tomdle nastaveni? (myslim stim zapnuti PC a "nacteni" netu)
|Mio| (1333)|16.12.2009 17:19
Presne tak, pak to funguje normalne a rychle.

Samozrejme nemusi to byt pricita tveho problemu, ale pozapinat ty sluzby muzes kdykoliv, takze to vyzkousej.
Deexer (365)|16.12.2009 19:16
tak jsem to zkusil zakazat vsechno a nic.... :-x (dokonce misto trojuhelniku-identifikace se zobrazil krizek-zadna sit nenalezena...... a po chvili to zas najelo...a pritm PC rvalo ze neni pripojen jako by a pritm to bezelo wtf? )

tak jsem to vratil back.... a jeste byl by rozdil kdybych neco z tech hodnot nastavil na "automaticky" ?
vicemene co dal? routr jsem zkousel menit jednou a stim druhym to vubec nenajelo a pak vzniknul ten to problem... takze se to do pytle musi dat nekde do pucu v OS
Logout (4018)|19.12.2009 13:09
Dej sem výpis z ipconfig /all v okamžiku, kdy všechno běží a v okamžiku, kdy neběží.
Deexer (365)|19.12.2009 14:28
Tak to tady posilam prvni obrazek je kdyz vsechno bezi druhy je pochopitelne opak
IPready.JPG IPnonready.JPG
Logout (4018)|19.12.2009 14:31
Tipoval bych nějakej problém s driverama. Zkus je odinstalovat a nainstalovat znova.
|Mio| (1333)|19.12.2009 16:26
To je presne to co to delalo me, divim se ze povypinani sluzeb nepomohlo, jeste muzes zkusit nastavit parametry zarizeni, tedy sitovky, jestli tam neni nejakej nesmysl.

viz.

[SPOILER][/SPOILER]

Me nastaveni:
Buffers na maximum co jde
Speed and Duplex na Auto, ale da se i 100mbit full duplex, urychli inicializaci
Vse ostatni na disabled, samozrejme WOL a WOA dle potreby pokud pouzivas
Deexer (365)|19.12.2009 17:08
[quote=|Mio|;328562]To je presne to co to delalo me, divim se ze povypinani sluzeb nepomohlo, jeste muzes zkusit nastavit parametry zarizeni, tedy sitovky, jestli tam neni nejakej nesmysl.

viz.

[SPOILER][/SPOILER]

Me nastaveni:
Buffers na maximum co jde
Speed and Duplex na Auto, ale da se i 100mbit full duplex, urychli inicializaci
Vse ostatni na disabled, samozrejme WOL a WOA dle potreby pokud pouzivas[/quote]

mam tam jine veci uplne.... jen jednu tam mam stejnou polozku
|Mio| (1333)|19.12.2009 21:56
Bud zapoj svuj rozum a nastav to podle sebe a nebo nam sem hod vypis a nastavime to spolecne.

PS: Taky si zkontroluj veskery software ktery by mohl ovlivnovat sit, tedy antiviry, antispyware, firewally a obecne vse co se spousti automaticky, pokud to totiz neni HW nebo nastavenim systemu zbyvaji jen tyto veci.
Deexer (365)|20.12.2009 17:27
[quote=|Mio|;328648]Bud zapoj svuj rozum a nastav to podle sebe a nebo nam sem hod vypis a nastavime to spolecne.

PS: Taky si zkontroluj veskery software ktery by mohl ovlivnovat sit, tedy antiviry, antispyware, firewally a obecne vse co se spousti automaticky, pokud to totiz neni HW nebo nastavenim systemu zbyvaji jen tyto veci.[/quote]

tu...
lol.JPG lol2.JPG
|Mio| (1333)|20.12.2009 21:31
Jestli ty nejses na zabiti, to jsou tytez polozky ale v cestine misto anglictiny.

Takze opacko vsechno nastav na vypnuto, krome Rychlost a duplexni rezim, to dej na 100Mbps full duplex a vyrovnavaci pameti pro prijem a odesilani na maximum co ti to povoli(512 a 128)