reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Partition Magic - nesprávné uživání

pang (2)|9.12.2009 07:20
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu jelikož sem si pomocí programu PowerQuest Partition Magic 8.0 odstranil celý oddíl D: mého primarniho disku a druhy pripojeny disk,ktery byl taktez rozdelen na dva oddily zmizel taky (prave za ucelem sjednoceni techto dvou oddilu meho druheho disku,jsem pouzil tento program). Ve Win Správce disku je tento oddíl (D:) zobrazen jen jako volné místo a nechci do toho vrtat driv nez najdu adekvatni a hlavne spravne reseni tohoto problemu. Oddil neni zobrazen v Tomto Pocitaci a ve spravci disku jsem se pokousel tento oddil nastavit jako aktivni nebo zmenit pismeno jednotky a cestu,ale nic nepomohlo,hlasi mi to,ze mam aktualizovat stav disku,ale ani to nepomaha.Zpusob pouziti Partition Magic bych popsal asi takto: Nainstaloval jsem ho,spustil a v domeni,ze po me program zada jen jakousi predbeznou udrzbu jsem odklikal asi 4okékenka, ve kterých jsem nejspíš sám povolil neco diky cemu mam tento problem ....tusim ze slo o to,ze program mi hlasil ze partition ktery kontroloval ma takovou a takovou velikost o proti velikosti kterou by mohl mit,takze jsem povolil obnovu ci co to bylo.....po te jsem program radeji vypl i kdyz uz bylo asi pozde. Zvlastni vsak je,ze oddil C: tohoz disku pracuje bez problemu,takze porad doufam,ze druhy oddil pujde opravit..bohuzel vsak nevim jak nebo pomoci jakeho programu.Prosim vas timto a pomoc,vsechno co jsem si kdy zalohoval a uchovaval v pocitaci mam na tom D: oddilu :( ..predem dekuji za pomoc
dzandra (1368)|9.12.2009 08:04
No pokud jsi odstranil druhou část hdd(snad byl rozdělen na dvě) a hlásí ti to jako volné místo, měl by jsi kliknout na oddíl c a zkusit resize(zvětšit), pokud ti ho dobře odstranil, mělo by se ti to podařit zvětšit na maximální velikost. Ale jestli jsem to dobře pochopil, tak druhý hdd se ti nezobrazuje vůbec. Což může být způsobeno tím, že neproběhlo pořádně přeformátování(nebo co jsi s tím dělal) a možná jsi si ho tímpádem úplně po..al.

Ale je zvláštní. Že se rozhodneš požívát program, který ti může pěkně zababrat systém. A je ti jedno co odklikáš. Navíc od jisté doby, nikdy nepoužívám tenhle program přes windows na hdd, na kterém je uložen systém. Zkus si sehnat hiren boot a partition magic zpustit z neho.
loverman74 (3)|9.12.2009 08:18
Nedoporucujem ti davat RESIZE na oddiel C, lebo ti ho najskor "natiahne" cez tvoje povodne D a o to viac si skomplikujes cestu k datam ktore si tam mal.... Skor by som sa popozeral po programe co obnovuje particie ....
StD (1963)|9.12.2009 08:22
[quote=pang;324984]Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu jelikož sem si pomocí programu PowerQuest Partition Magic 8.0 odstranil celý oddíl D: mého primarniho disku a druhy pripojeny disk,ktery byl taktez rozdelen na dva oddily zmizel taky (prave za ucelem sjednoceni techto dvou oddilu meho druheho disku,jsem pouzil tento program). Ve Win Správce disku je tento oddíl (D:) zobrazen jen jako volné místo a nechci do toho vrtat driv nez najdu adekvatni a hlavne spravne reseni tohoto problemu. Oddil neni zobrazen v Tomto Pocitaci a ve spravci disku jsem se pokousel tento oddil nastavit jako aktivni nebo zmenit pismeno jednotky a cestu,ale nic nepomohlo,hlasi mi to,ze mam aktualizovat stav disku,ale ani to nepomaha.Zpusob pouziti Partition Magic bych popsal asi takto: Nainstaloval jsem ho,spustil a v domeni,ze po me program zada jen jakousi predbeznou udrzbu jsem odklikal asi 4okékenka, ve kterých jsem nejspíš sám povolil neco diky cemu mam tento problem ....tusim ze slo o to,ze program mi hlasil ze partition ktery kontroloval ma takovou a takovou velikost o proti velikosti kterou by mohl mit,takze jsem povolil obnovu ci co to bylo.....po te jsem program radeji vypl i kdyz uz bylo asi pozde. Zvlastni vsak je,ze oddil C: tohoz disku pracuje bez problemu,takze porad doufam,ze druhy oddil pujde opravit..bohuzel vsak nevim jak nebo pomoci jakeho programu.Prosim vas timto a pomoc,vsechno co jsem si kdy zalohoval a uchovaval v pocitaci mam na tom D: oddilu :( ..predem dekuji za pomoc[/quote]
Pokud vím, tak PM pracuje dávkovým způsobem až nakonec, když mu přikážeš "Proveď nastavené změny" (těch kroků co jsi nastavoval) - pokud jsi z toho vyskočil a uzavřel bez provedení, tak je zatím vše jak bylo. Navíc u systemového disku to provádí při Re-bootu WIN v DOSu.

P.S. Ad Resize C: a D: jsem kdysi s PM dělal na hadru i s daty, když jsem přecházel z NT4 na XP, a v pohodě jsem u něho po montáži jako secondary zlikvidoval C: a D: rozžířil na max. možnou velikost i s těmi netknutými daty v Partition D: ... (samozřejmě jsem je měl ještě zazálohovaná na třetím E: ...
Dojigiri (1629)|9.12.2009 08:57
Na obnovu partition použij TestDisk (klidně verzi pro Windows, pokud lze spustit Windows). Postup zde: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step pokud by byla problémem angličtina, českej postup jsem dával např. zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=41415&p=315116. Musíš provést postupně pro oba disky (začni tím, kde byla jenom jedna partition, ten bude jednodušší, na seznámení s programem). Hlavně pozor, pokud spouštíš Win z toho jednoho disku kde je C:, tak TestDisk po analýze někdy označí i existující partitions jako smazaný a musí se tam ručně znova přepnout typ partition (nesmí tam být D !) - případně si stáhni Hirens Boot CD, kde je testdisk na bootovacím CD, abys moh dělat opravu i v případě, že by nešly spustit Win.

Partition určitě nenatahuj, nevytvářej nový a neformátuj, pokud nechceš přijít o data. Testdisk by ty partition měl najít a plně obnovit, pokud nedošlo k žádný další operaci.

Jinak co se týká Partition Magic, osobně teď už radši používám Acronis Disk Director (pqmagic mívá s některými disky problémy, tyhle věci o potřebě "opravit" strukturu disku jsem už s ním taky několikrát zažil).
loverman74 (3)|9.12.2009 09:01
Este raz: Ak chces aby si to este viac neskomplikoval a nezarubaval cestu k datam ktore si mal na kedysi viditelnom oddieli D:, tak nerob RESIZE ! Resize samozrejme funguje ,ale pripad co sa popisuje vyssie je , ze on mal tie obe particie viditelne (alebo sa mylim???)
StD (1963)|9.12.2009 09:09
[quote=loverman74;325002]Este raz: Ak chces aby si to este viac neskomplikoval a nezarubaval cestu k datam ktore si mal na kedysi viditelnom oddieli D:, tak nerob RESIZE ! Resize samozrejme funguje ,ale pripad co sa popisuje vyssie je , ze on mal tie obe particie viditelne (alebo sa mylim???)[/quote]
Jak by jsi s nimi chtěl něco dělat v PM, kdyby nebyly viditelné a ukazovalo to jen Raw neformátovaný prostor? On je také musel vidět, když mu to nabídlo změny.
loverman74 (3)|9.12.2009 09:23
[quote=StD;325004]Jak by jsi s nimi chtěl něco dělat v PM, kdyby nebyly viditelné a ukazovalo to jen Raw neformátovaný prostor? On je také musel vidět, když mu to nabídlo změny.[/quote]

prepac, myslel som , ze si ho asi videl nielen "logicky" , ale aj "fyzicky" ....
StD (1963)|9.12.2009 09:33
[quote=loverman74;325006]....[/quote]
[OT] Jasně, ale to bychom tady pak museli udělat OT přednášku/návod/Help na používání Powerquestího PM.

U těchto nástrojů se neznalost neomlouvá. To máš jako dát dítěti do ruky nůž. [/OT]
pang (2)|9.12.2009 10:43
jojo cekal sem kritiku za neznalostne spousteni programu o kterem vim h*vn* :D ...jasne je to moje blbost,ale myslim,ze s vasimi radamy si s tim poradim ..uz jsem to ocheckoval v linuxech a tam je ten D: oddil viditelny,akorat mi nepovoli pristup,coz bylo ocekavatelne ...na tom druhem disku jsem bez problemu odstranil oddily a vytvoril jeden novy (coz byl muj provotni zamer,nez sem to stihl zmrsit a stacilo pri tom to poresit jen pres win spravu disku) ,jakmile doformatuju tak vletim na ten testdisk,ktery vypada velice slibne a obnovím partitiony na D: ..pokud vse udelam tak jak mam a hlavne si budu cist co po me chce,tak bych uz nevidel dalsi problem...moc dekuji vsem za snahu ;)
StD (1963)|9.12.2009 11:00
[quote=pang;325028]...[/quote]
Jak už jsem ti napsal v tom prvním postu - pokud jsi nespustil "Proveď změny", tak tam ten partition D: máš dosud netknutý a nebude problem ho obnovit.
K-a-k-o (2)|10.12.2009 11:47
Pokud se ti nepovede dát to dohromady, tak jestli jsou ty data pro tebe velmi důležitá, tak se obrať na specializované firmy, sice si za to něco připlatíš, ale bude to stát za to. Já osobně jsem si zformátoval disk a nezazálohoval. Data jsem nijak nemohl dostat zpět, tak jsem se obrátil na firmu http://www.data112.cz a ti mi vrátili téměř 100% dat co jsem chtěl a nebylo to ani nijak moc drahé.