reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaká LOW-end karta?

Rammones (36)|9.12.2009 11:16
Ahoj, v mém 5 let starém počítači - 3200+ venice, nvidia gf7800gt atd., mi odešla grafárna. Jelikož plánuju tak jako tak obnovu, půjde tento počítač tátovi na kancelářskou práci.

Musím k němu ale koupit nějakou grafiku, nicméně v tom low-endu se vůbec neorientuju, proto bych rád o radu.

1. Na počítači bude probíhat kancelářská práce, práce s fotkama a surfování po internetu, takže žádné grafické orgie nebudou potřeba.

2. Potřebuji kartu s PCIe rozhraním.

3. Preferoval bych nVidii, nicméně na tom netrvám.

4. Rád bych něco rozumného, levného, nicméně ne za každou cenu (jedná se však o kancl. komp!). Pokud bude něco s 2x větším výkonem za třeba 400 větší cenu, samozřejmě bych bral to rychlejší, nicméně jak jsem psal, něco rozumného.

Díky moc za vaše názory.
Salamander (6177)|9.12.2009 12:28
Rammones (36)|9.12.2009 13:59
Dík za odpověď.

No právě na ty 210ky jsem koukal, ale všude jsem viděl, že lidi rýpou, že to bylo naprosto nesmyslné vydávat něco podobného. Myslím si ale, že na to, co ta grafárna bude dělat, to asi naprosto stačí. Je mezi tím radeonem a tou 210kou nějaký výrazný výkonový rozdíl? nVidii preferuju, ale právě na ní netrvám.
Salamander (6177)|9.12.2009 14:06
Tak rikal jsi, ze vykon neni potreba, tohle nejsou ani moc GK jako 2D zobrazovadla, na obou si imho zahrajes tak maximalne solitare ... Windows Aero ale snad rozjedou :D
Rammones (36)|9.12.2009 14:12
Tak jo no, ale prostě když by jedno bylo lepší, tak proč nevzít to lepší, že jo ;)

Jako je fakt, že jestli to nebude mít na něco jako Windows či Zooner Photo Studio žádný vliv, tak asi proč nevzít ten Radeon... Šlo mi jen o to, že mam nVidie od dob prvních GeForcek, takže jsem seznámený s těmi menu a tak, ale v současnosti to je asi jedno, kór když to nic moc ta karta dělat nebude...

Takže ty by jsi asi jednoznačně bral ten Radeon, co? Asi ho tedy objednám a uštřím ty 300,- na něco užitečnějšího ;)
Salamander (6177)|9.12.2009 14:15
Pokud neni potreba vylozene jen nvidia, nevidim duvod proc nevzit Radeon, zvlast kdyz je levnejsi
Rammones (36)|9.12.2009 14:20
Není, jsou to ničím nepodložené osobní preference. U té 210ky jsem si říkal, že je prostě novější a má víc ramky, tak to třeba bude lepší, ale je pravda, že by to v tom asi bylo k ničemu. Vemu tedy radeon.

Díky moc za pomoc, přidávám tu reputaci či jak se to jmenuje.

Hezký den.

Edit: Ještě jsem teda koukal, že nějake ty radeony maji 512 místo 256 a a stojí stejně, přesto mám brát ten Sapphire? Např. http://www.alza.cz/msi-r4350-md512h-d129223.htm
Salamander (6177)|9.12.2009 14:30
to je asi jedno, ale 512MB ta karta urcite nevyuzije :D
Rammones (36)|9.12.2009 14:31
Aha, jasný, takže jen lákadlo na lidi jako jsem já. Beru Sapphire. Díky za help!