reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Napětí CPU X2 4200+

Mr.McJunior (2)|6.2.2007 13:21
zk. paremetry PC:
- A8N-SLI s nForce4
- zdroj: fortron 450W
- CPU: X2 4200+ soc. 939 (chlazenej freezrem64pro)
- 2x 1GB Kingston
- PCI-E Leatek 6600GT Extrem

Mam problemy s napetim na CPU, samo se mi meni. V biosu nastavim treba natvrdo 1.3000v ale CPU-Z, SpeedFan, PC Probe, aj. mi ukazuji, ze se to napeti proste behem provozu samo meni a graf vypada jak hodne ostra horska draha! Cool&Quite mam v biosu zakazane! Pri nasteveni napeti na 1.3v se mi napeti pohybuje v rozmezi 1,248 az 1,344. Cim veci takt, tim vic se meni vychylky napeti. Zatim jsem se dostal na 2,71 GHz, ale tam mi napeti lita az k 1,45v, tak jsem vubec nic netestoval, nerad bych si procesor odkouril.

Ze stranek AMD jsem si stahnul ovladace, ale po jeji instalaci se nic nezmenilo.

Nemate nekdo stejne zkusenoci v lepsim pripade radu.
first.indian (683)|6.2.2007 13:56
Nemuze za to procesor ale deska... Asus A8N-SLI... Nic s tim nenadelas. Ja jsem na tom stejne i s Asus A8R32... Pri taktovani s tim musis pocitat.
Mr.McJunior (2)|6.2.2007 17:13
Diky za odpoved a nazor. Ale bohuzel s tim souhlasit nemohu. A8N-SLI urcite neni spicka mezi zk. deskami, ale shitka to rozhodne take neni ;-) Osadil jsem stejnou sestavu Venice 3000+, na nepouzivany disk jsem nainstaloval novy system, zakladni ovladace a pri testovani se napeti na procesoru pomalu ani nehlo. Max. o 0,020v a to jeste smerem dolu. Nikdy napeti nepresahlo nastavene napeti v biosu. Vyndal jsem Venice a zasadil X2. Dostal jsem se na rekl bych celkem slusnych 2,77GHz pri 1,425v a napeti se nejak nemenilo. Nastavil jsem zakladni parametry, nabootoval na "stary" system a problem je tu porad. Tak mozna nejaka blba utilita,ktera se skryte spousti na pozadi a dela bordel!
first.indian (683)|6.2.2007 17:58
Hmm zajimave... Me to kolisa a kamosovi (stejny procesor i deska) taky jak na novych tak starych Windows :) Jestli je to zpusobeno nejakym programem tak to by me tedy taky zajimalo kterym... ;)