reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Automaticke spusteni aplikace (Speedfan)

|Mio| (1333)|10.12.2009 18:25
Tak se snazim spustit automaticky Speedfan jako administrator po spusteni a nejak mi to nejde.

Klasicky v po spusteni ani v registrech v run se mi to nespusti a to ani ze by se klasicky zeptal UAC.

UAC chci nechat zapnuty, u pc muze byt i nekdo jiny.

Nejake napady ??
mstejska (2912)|10.12.2009 18:39
Přes task scheduler
Přesně tohle používám.
Pak ti speedfan poběží jako "servis" bez gui





|Mio| (1333)|10.12.2009 19:03
Pres task scheduler jsem vygooglil, ale to neni to co chci potrebuju go spustit naprosto standardne i s GUI a ikonou do tray.
mstejska (2912)|10.12.2009 19:08
Tak si pusť ještě jednu instanci přes startup.
Není v tom problém.
|Mio| (1333)|10.12.2009 19:41
To je presne ono ona se nespusti a to vubec.

Nemluve o tom ze nepotrebuju mit v pameti viset proces ktery nic nedela.
mstejska (2912)|10.12.2009 19:46
Máš to takhle?



Jeden speedfan žere 1MB, druhý 3MB.
|Mio| (1333)|10.12.2009 19:50
Mam to takhle, a zkousel jsem to i v registru v HKLM/.../run. To same nic je kdyz to hodim do HKCU.
mstejska (2912)|10.12.2009 19:58
v event vieweru není nějaká hláška?
Ostatní programy ti startují?
lexxxa (714)|10.12.2009 21:14
mel jsem podobny problem, nechtel se mi po startu sam spoustet everest a rocket dock,vzdy vyzadoval potvrzeni UAC- jestli mas rozdelen HDD na C a D nebo jiny disk fyzicky- me pomohlo nainstalovat kamkoliv mimo C, na stejny HDD ale na D a funguje to,jak je to mozny netusim:notsure:D:D
|Mio| (1333)|10.12.2009 21:21
[quote=mstejska;325766]v event vieweru není nějaká hláška?
Ostatní programy ti startují?[/quote]

Tak jsem smazal vsechny logy udelal si cistej start a system nema zalogovano vubec nic v souvislosti se spoustenim te aplikace.
Ale aspon jsem si nasel chybku, zapomnel jsem vypnout jednu sluzbu zjistovani site a diky tomu mi nejspis predtim pretekala pamet po startu systemu.


[quote=lexxxa;325799]mel jsem podobny problem, nechtel se mi po startu sam spoustet everest a rocket dock,vzdy vyzadoval potvrzeni UAC- jestli mas rozdelen HDD na C a D nebo jiny disk fyzicky- me pomohlo nainstalovat kamkoliv mimo C, na stejny HDD ale na D a funguje to,jak je to mozny netusim:notsure:D:D[/quote]

Zkusim, zatim jsem zkousel jen hodit si to pod prislusneho USERA dle navodu, ale zkusim jiny disk, treba to pomuze.

PS: Ale slozku v program files a pristup pro everyone jsem nastavil.


EDIT: Sakra ted se mi Po spusteni prejmenovalo na Startup, doprcic, budu to muset hledat v registrech.
|Mio| (1333)|10.12.2009 21:43
Tak vyreseno oklikou.

Kdyz se cela slozka speedfanu nakopiruje na D nebo i na C do systemem nespravovaneho adresare, daji se ji RW parametry pro skupinu Users nebo Everyone a spousti se to normalne jako User tak to funguje.

Ale cokoliv by clovek potreboval spustit jako administrator tak je v pr...., zabezpeceni systemu to neumozni. To je dost na hovno, sice to zabezpeci proti spousteni viru a podobne, ale administrator by mel moznost delat vyjimky sakra.


PS: dekuji vsem za rady a podnety
|Mio| (1333)|10.12.2009 22:32
Tak nakonec pres Planovac uloh lze SpeedFan spustit i s gui a tray icon s maximalnimi opravnenimi.

Jde to teda jen vzdy jmenovite pro jednoho uzivatele a musi se mu dat alespon 1 minuta spozdeni jinak se nema kde zobrazit kdyz jeste nebezi proces exploreru.

Humus.
mstejska (2912)|11.12.2009 07:54
Takže to děláš přes plánovač. A na jakou událost? Při spuštění nebo přihlášení? Přihlášení jsem právě nechtěl protože na PC sem tam přepínáme uživatele. To zpoždění je dobrý nápad.
|Mio| (1333)|11.12.2009 08:38
Na prihlaseni, ale na spousteni by to slo nejspis taky.

Jestli se casto prihlasujes a odhlasujes je lepsi si nastavit ukonceni ulohy, tedy i aplikace pri odhlaseni.

Protoze jak jsem zminil, aby byla aplikace v tray musi byt spustena primo pro daneho zivatele, takze pri zmene uzivatele je potreba ji ukoncit a nechat spustit znova po prihlaseni jineho uzivatele jako jinou naplanovanou ulohu.

A konkretne u SpeedFanu, ale i u jinych veci co sahaji na HW, bacha na automaticke odhlaseni ---> ukonceni aplikace, chyba aplikace muze zpusobit ZASTAVENI VETRAKU a nasledky muzou byt katastroficke.
mstejska (2912)|11.12.2009 09:08
Mám to přes "system startup" a speedfan se spustí i bez přihlášení uživatele. Takhle to jede už asi půl roku bez problémů. A monitoring (gui) se spuští až po přihlášení.
|Mio| (1333)|11.12.2009 09:20
Ale SpeedFan prece nema oddelene sluzby a GUI na dva procesy, takze ty spustis Speedfan jako proces, on si inicializuje primy pristup k HW a pak teda po spusteni spoustis jeste jeden SpeedFan ??

To ale je presne to nebezpecny, ten druhy SpeedFan ti opet sahne na HW a jelikoz je posledni a odrizne pristup tomu prvnimu, ten pak bezi v pameti uplne k nicemu a muze delat problemy, viz nasledky toho ze 2 programy sahaji primo na stejny HW.

V podstate nevis co to udela kdyz jeden z nich zkolabuje, sice se mu nastavi aby pri exitu nastavil rychlosti vetraku na 100%, ale pri zabiti nebo chybovem ukonceni aplikace se to nejspis neprovede a zpet na HW automatiku se taky neprepne.

Nevim, ja si to necham takhle a jeste si na nej nastavim nejakej watchdog, aby se pri jakemkoliv projevu chyby ci ukonceni aplikace proces ukoncil a restartoval.
mstejska (2912)|11.12.2009 11:11
Jak už jsem psal, neměl jsem s tím žádný problém. A ten s gui pořád může měnit nastavení ventilátoru.
Možná je speedfan inteligentní a instaluje pouze jeden driver pro komunikaci s HW. :notsure