reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zavaděč na druhém disku

Dohnalik (58)|11.12.2009 23:00
Tak jsem si přeinstaloval systém, ale nejspíš si hodil zavaděč pouze na původní disk, na kterém byl starý systém takže když tam má oba disky, normálně se mi otevře boot menu a nabídne kterej WIN 7 chci spustit, nový systém bez problému nabootuje, ale jakmile vyndám disk ze starým OS z PC a nastavím v BIOSu boot z toho nového, PC nenabootuje. vyskočí taková ta klasická hlášky abych vložil instalační CD..... že tam není OS. Jde to normálně opravit vražením toho winu do mechaniky, nobootovat z něj a vybrat opravit při startu.... to je možnost, ale nemám mechaniku, nějaký jiný nápad?
fanynek (2048)|12.12.2009 00:18
Jo, jde to bez problémů opravit vložením instalačního DVD do mechaniky, nabootovat z něj a dát opravit problémy při spuštění. Nvm teď přesně, jak se to tam nadává...
(Tohle je poměrně častý jev u lidí, co maj dva HDD a prasknou si tam druhý OS, aniž by odpojili ten první HDD.)
kevin00 (10238)|12.12.2009 04:24
Toto by Ti mělo pomoci: Missing operating system
Dohnalik (58)|12.12.2009 11:07
Nahoře jsem psal že nemám mechaniku! Vím že to takhle jde
xmarek (1676)|12.12.2009 11:25
V minulosti jsem řešil podobný problém, ale už si přesně nevzpomínám jak jsem toho docílil a myslím si, že to bez mechaniky nešlo. :( Jelikož programy jako fixmbr apod. nejsou ve widlích (jsem je zkoušel hledat). Díval jsem se na net a nic kloudného se mi nepodařilo najít. :cry
kevin00 (10238)|12.12.2009 12:49
[quote=Dohnalik;326176]Nahoře jsem psal že nemám mechaniku! Vím že to takhle jde[/quote]

Co místo CD/DVD mechaniky použít USB flash disk :idea