reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypl se mi pc a uz ho nejde nastartovat

etatoo (6)|14.12.2009 11:30
Dobry den,
Vcera se mi z niceho nic vypl PC kdyz jsem byl na iternetu a ted nejde nastartovat. Vzdy se zobrazi screen " booting OP" a pak se nic nestane. Navic kdyz ho zapinam tak zacne "hucet" vetrak, a to je dobre znameni ze se pc startuje, nebo aspon v minulosti tomu pak bylo, ale po 3 sekundach to vypada jako by se vetrak vypl. A pc se potom samovolne vypne. Navic, kdyz tam vlozim cd s windowsem tak mi zacne pc piskat, takze to nasvedcuje chybe na disku. Prosim o odpoved. Dekuji za radu.
kevin00 (10238)|14.12.2009 11:36
Jaké sestavy se problém týká ? Uveď i značku zdroje a jeho wattáž.
To pískání zní jak (např.: 1x krátce, 2x dlouze) ?
Odpoj vše nepotřebné ke stratu PC (HDD, DVD mechanika, rozšiřující karty, apod), nech zapojen pouze 1 modul RAM ve slotu DDRII_1, proveď reset CMOS a pokus se PC zapnout.
hl.hl (1387)|14.12.2009 11:50
Co znamena "booting OP"?
Jednou pises, ze se PC samovolne vypne, pak pises, ze kdyz tam das cd tak to piska. Bylo by dobre to maximalne upresnit.
Navic jak pise kolega, uvest podrobne sestavu.
Pri startu pc to najde vsechnu pamet, procesor to napise korektni typ, najde to hdd a cd/dvd mechaniku?
desktoper (36)|14.12.2009 12:13
Zkus nejprve zkontrolovat zapojeni vsech komponent, zda jsou pameti dobre dotlacene ve slotech, veskere konektory. Pokud ti nekdo pujci nahradni zdroj, HDD, pameti a procesor, mel bys mit diagnostiku mozne chyby hotovou za chvili...
maniiax (75)|16.12.2009 09:19
jak ste uz psali hore . zkus přesne popsat to pískání. A jeste jak si byl na tom internetu a nahle se ti vypl PC. tak se ti seknul a ty si ho musel restartovat nebo se třeba oběvila modra smrt nebo se vypnul jen tak z ničeho nic.

Mě osobně se stalo něco podobneho před měsicem cca. pc vubec nenajel a ani nepiskal . zacal piskat az sem ho pustil bez GK . a byl vadny CPU. takze je mnoho přičin a chce to upřesnit
Gesor (17)|22.12.2009 17:06
Zkus si pročíst příspěvek z 10.8.2009 a následující - https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=37505.
Příznaky byly podobné a nakonec to bylo základní deskou. Postupně jsem musel měnit 3x desku a jednou paměti. Přišlo to draho ....:(