reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

deska Gigabyte GA-M55plus-S3G - ví někdo prosím radu?...

stani_shw (0)|6.2.2007 22:20
Zdravím,

mám tuto novou desku ale mám s ní docela problémy...

Neumí najít multifunkční zařízení Epson Stylus CX3200 - při připojení do USB. Nenastane situace "Nalezen nový hardware..." Musím to udělat ručně a ať už s ovladačema co jsou přímo v XPčkách, nebo na CD nebo z internetu, vůbec to nefunguje - není totiž žádná komunikace s tiskárnou... Ani scanovat nelze, IfanView nechá zvolit Epson Twain ale pak hlásí chybu - že se nelze připjit k jednotce nebo Twain není nainstalován...

Je zajímavé, že s předešlou deskou (a také XP) to normálně fungovalo... Kabelem to není, zkoušel jsem si půjčit laserovku a připojit ji přes ten samý kabel, sice to proběhlo nějak divně, napřed to vůbec nenašlo jako LaserJet 1015, a připojilo ji to k portu "DOT obecná podpora tisku", ale pak přes WordPad normálně tiskla...

Jinak ty USB porty jsou OK, když tam dám třeba USB disk, chodí to normálně....

Co s tím?... Ví někdo?...

díkes
robky (3195)|6.2.2007 23:09
Problém bude asi pravdepodobne s postupom inštalácie tlačiarne. Je potrebné najprv spustiť inštalačný program (dodaný na CD alebo stiahnutý), ktorý ťa potom vyzve na pripojenie tlačiarne do USB portu. Potom by to malo fachať .
Smeli (2302)|7.2.2007 00:02
Taky bych řekl, především tiskárny jsou náchylné na spravný postup instalace (respektive - kdo nejede podle návodu, má smůlu) :)
mech13 (5526)|7.2.2007 00:23
jj na to se da rict jedine: RTFM! zda se mi to nebo tu je dnes neco takovyho podruhy? a zajimalo by me jak autor prisel na to ze se jedna o chybu desky...
pas!k (3765)|7.2.2007 07:49
Nejhorsi na tom vsem je ze kdyz clovek prvni postup udela spatne muze si tak zadelat na dalsi spoustu problemu i kdyz uz podruhy pojede podle navodu :) LPT rulezz!
stani_shw (0)|7.2.2007 10:27
[QUOTE=mech13]jj na to se da rict jedine: RTFM! zda se mi to nebo tu je dnes neco takovyho podruhy? a zajimalo by me jak autor prisel na to ze se jedna o chybu desky...[/QUOTE]

1) na předešlé desce to fungovalo bez problémů - při stejném postupu

2) asi s tou deskou nebude vše v pořádku, když i jiný člověk má obdobný problém.
mech13 (5526)|7.2.2007 10:48
imho je diagnoza jasna: spatna instalace tiskarny, spatny stav OS. mas nejnovsi bios? a ten problem co ma Bibendum je imho taky zasekany v OS... v jakem stavu je tvuj OS? kdy byl nainstalovan? jak dlouho ti trva zapnuti PC? (tj od zmacknuti tlacitka power pres post a start systemu az po zobrazeni plochy, nabehnuti vsech aplikaci a dokud se nezastavi pevny disk)
pas!k (3765)|7.2.2007 11:04
Jako na 99,9 % nebude problem v desce. Zkus udelat nasledujici .. Stahni si nejakou utilitku treba your unninstaler nebo tune up utils 2007 nainstaluj your unninstalerem odeber vse co jsi nainstaloval do systemu a ma neco spolecneho s tou tiskarnou .. ten programek je dobry v tom ze ti prohleda i registry a vse s cim tam mely ty drivery co docineni procisti.. smazne cache atd .. Odinstaluj i jine softy ktere vis ze uz treba nepouzivas proste trosku si ten system procisti .. Pak spust Tune up a je tam neco jako 1 click bla bla to spust taky by ti to melo opravit nejake ty chybky .. procistit cache atd .. v adresari s Win vymaz vse z adresare Prefetch. Odpoj tiskarnu od pc a restartuj.. Az ti win nabehnou (Doufam ze to udelaji :))) nainstaluj drivery k tiskarne a pak ji pripoj .. a napis co to dela.
stani_shw (0)|7.2.2007 12:02
Protože je nová deska, je i nově nainstalovaný OS -XP. Bios je také nejnovější - má to možnost aktualizace ovladačů - což jsem hned udělal. OS nabíhá a vypíná zcela normálně a je taktéž nejnověji aktualizován.

Měl jsem ty XP předtím také - na jiné desce a vše fungovalo jak má....
pas!k (3765)|7.2.2007 12:09
Ono nekdy novy neznamena automaticky nejlepsi .. (tim myslim ty ovladace ne desku ":))minimalne to zkus vse odinstalovat tou utilitou a instalnout to znova bez pripojne tiskarny.