Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: deska Gigabyte GA-M55plus-S3G - ví někdo prosím radu?...

stani_shw

Zdravím,

mám tuto novou desku ale mám s ní docela problémy...

Neumí najít multifunkční zařízení Epson Stylus CX3200 - při připojení do USB. Nenastane situace "Nalezen nový hardware..." Musím to udělat ručně a ať už s ovladačema co jsou přímo v XPčkách, nebo na CD nebo z internetu, vůbec to nefunguje - není totiž žádná komunikace s tiskárnou... Ani scanovat nelze, IfanView nechá zvolit Epson Twain ale pak hlásí chybu - že se nelze připjit k jednotce nebo Twain není nainstalován...

Je zajímavé, že s předešlou deskou (a také XP) to normálně fungovalo... Kabelem to není, zkoušel jsem si půjčit laserovku a připojit ji přes ten samý kabel, sice to proběhlo nějak divně, napřed to vůbec nenašlo jako LaserJet 1015, a připojilo ji to k portu "DOT obecná podpora tisku", ale pak přes WordPad normálně tiskla...

Jinak ty USB porty jsou OK, když tam dám třeba USB disk, chodí to normálně....

Co s tím?... Ví někdo?...

díkes
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Problém bude asi pravdepodobne s postupom inštalácie tlačiarne. Je potrebné najprv spustiť inštalačný program (dodaný na CD alebo stiahnutý), ktorý ťa potom vyzve na pripojenie tlačiarne do USB portu. Potom by to malo fachať .

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Taky bych řekl, především tiskárny jsou náchylné na spravný postup instalace (respektive - kdo nejede podle návodu, má smůlu)

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli
    Taky bych řekl, především tiskárny jsou náchylné na spravný postup instalace (respektive - kdo nejede podle návodu, má smůlu)
    jj na to se da rict jedine: RTFM! zda se mi to nebo tu je dnes neco takovyho podruhy? a zajimalo by me jak autor prisel na to ze se jedna o chybu desky...

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Nejhorsi na tom vsem je ze kdyz clovek prvni postup udela spatne muze si tak zadelat na dalsi spoustu problemu i kdyz uz podruhy pojede podle navodu LPT rulezz!

stani_shw

Citace Původně odesláno od mech13
    jj na to se da rict jedine: RTFM! zda se mi to nebo tu je dnes neco takovyho podruhy? a zajimalo by me jak autor prisel na to ze se jedna o chybu desky...
    1) na předešlé desce to fungovalo bez problémů - při stejném postupu

2) asi s tou deskou nebude vše v pořádku, když i jiný člověk má obdobný problém: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=459004

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od stani
    1) na předešlé desce to fungovalo bez problémů - při stejném postupu

2) asi s tou deskou nebude vše v pořádku, když i jiný člověk má obdobný problém: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=459004
    imho je diagnoza jasna: spatna instalace tiskarny, spatny stav OS. mas nejnovsi bios? a ten problem co ma Bibendum je imho taky zasekany v OS... v jakem stavu je tvuj OS? kdy byl nainstalovan? jak dlouho ti trva zapnuti PC? (tj od zmacknuti tlacitka power pres post a start systemu az po zobrazeni plochy, nabehnuti vsech aplikaci a dokud se nezastavi pevny disk)

Registrace
    Jul 2006

Jako na 99,9 % nebude problem v desce. Zkus udelat nasledujici .. Stahni si nejakou utilitku treba your unninstaler nebo tune up utils 2007 nainstaluj your unninstalerem odeber vse co jsi nainstaloval do systemu a ma neco spolecneho s tou tiskarnou .. ten programek je dobry v tom ze ti prohleda i registry a vse s cim tam mely ty drivery co docineni procisti.. smazne cache atd .. Odinstaluj i jine softy ktere vis ze uz treba nepouzivas proste trosku si ten system procisti .. Pak spust Tune up a je tam neco jako 1 click bla bla to spust taky by ti to melo opravit nejake ty chybky .. procistit cache atd .. v adresari s Win vymaz vse z adresare Prefetch. Odpoj tiskarnu od pc a restartuj.. Az ti win nabehnou (Doufam ze to udelaji )) nainstaluj drivery k tiskarne a pak ji pripoj .. a napis co to dela.

stani_shw

Protože je nová deska, je i nově nainstalovaný OS -XP. Bios je také nejnovější - má to možnost aktualizace ovladačů - což jsem hned udělal. OS nabíhá a vypíná zcela normálně a je taktéž nejnověji aktualizován.

Měl jsem ty XP předtím také - na jiné desce a vše fungovalo jak má....

Registrace
    Jul 2006

Ono nekdy novy neznamena automaticky nejlepsi .. (tim myslim ty ovladace ne desku ")minimalne to zkus vse odinstalovat tou utilitou a instalnout to znova bez pripojne tiskarny.

Podobná témata

1. Nová deska - prosím o radu jak správně nastavit frekvenci pamětí
    Od apollo444 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 07-02-2011, 18:35
  2. Athlon 64 X2 + Gigabyte GA-M55plus-S3G a příkon 65W???
    Od skeerko v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 21-01-2008, 22:55
  3. Gigabyte GA-M55plus-S3G - problém s mikrofonem
    Od moravan v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 28-12-2007, 16:07
  4. Posoudí mi prosím někdo tuto sestavu?
    Od fanynek v sekci PC - archiv
    Reakcí: 84
    Poslední příspěvek: 23-03-2007, 16:52
  5. DDR1: Prosim poraďte mi nekdo
    Od Ko$h!K v sekci Operační paměti
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 23-11-2006, 01:43