reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak nataktovat ATI HD 4870 1GB?

maxtremek (21)|14.12.2009 15:12
Zdravím, koupil jsem si tuhle grafiku HD 4870 od Gigabyte http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Products_Overview.aspx?ProductID=2971 a chtěl bych ji nataktovat.. Nikdy jsem to nedelal tak se vas chci zeptat..
Mohu taktovat s chladičem Zalman nebo musím koupit Arctic-Cooling Accelero Twin Turbo?
Do jakych frekvenci se da taktovat? zkousel jsem ted s tim Zalmanem dat 850Mhz a na pameti 1050Mhz jak na netu vetsina lidi psala ale po tomto nastaveni se mi zacne obraz porad dokola vypinat a zapinat a pc je neovladatelne dokud neprovedu restart a navrat na puvodni frekvenci.. Cim to je? Neco delam spatne nebo nestiha chlazeni?
Pouzil jsem Ati Tray tools a mam Windows 7..

Dekuji za info
Smeli (2302)|14.12.2009 15:17
Pokud používáš ATT tak není nic jednodušího než použít funkci find max jak pro GPU tak paměti. Zvláště pokud si začátečník. Napětí při hledání nastav na nejvyšší možné, které ti ATT dovolí (okolo 1,2 tuším).
maxtremek (21)|14.12.2009 15:41
A co ten chladič? Uchladí to ten Zalman nebo mam koupit ten twin turbo?
Smeli (2302)|14.12.2009 15:46
[quote=maxtremek;326793]A co ten chladič? Uchladí to ten Zalman nebo mam koupit ten twin turbo?[/quote]

Nejlepší by byl AC S1 + 120mm fan tak, aby ofukoval napájecí kaskádu. Twin Turbo nevím, ale myslím že si někteří stěžovali na hlučnost. Pokud jde o maxima, těžko říct, sleduj kam se dostanou teploty po OC a uvidíš - pokud by byli okol 80°C v zátěži tak bych byl pro výměnu.
maxtremek (21)|14.12.2009 22:16
V Catalystech me to pustilo jen na 775 a 1050 pak uz je to nestabilni :-( to mi pripadne dost malo na GPU.. myslite ze s lepsim chladicem by to dalo vic nebo to na chladici nezavisi? Nezvednu to necim jinym? Teploty i pri OC do 65°. jinak tou nestabilitou mam na mysli ze nekdy hra spadne a jindy se mi delaji artefakty (rozhodi se obraz), nebo se obraz vzdycky na chvili vypne a zas naskoci. OC jsem zkousel na hre Dirt 2 a NFS Shift. Nepomuze uprava Biosu GK nebo neco?