reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

genius agama 535 a hlučnost tlačítek?

rozinek (21)|15.12.2009 16:13
ahoj, mohl by mi nějaký majitel povědět, jak je na tom tato myš s hlučností levého a pravého myšítka?...v každé recenzi jsem se dočetl vždy něco jiného(někde tvrdili, že je tišší a jinde hlučnější), tak se chci zeptat na váš uživatelský pohled

díky moc
jrx (1880)|15.12.2009 16:18
Bude ti stačit uživatelský pohled bývalého nespokojeného uživatele výrobku (konkrétně myši) firmy genius - tradičního výrobce plastových šrotů co se za chvilku "ojezdí" a rozpadnou? :slug
rozinek (21)|15.12.2009 16:22
pokud si(nebo si byl) majitelem této myšky, tak ano...jinak vždy se může najít vyjímka a navíc tuto myš co se kvality týče, vcelku chválili - mě ale zajímá hlučnost, páč má stará X-750F mi trhá ušní bubínky
jrx (1880)|15.12.2009 16:26
Tak s hlučností ti bohužel neporadím. Jediné co ti můžu poradit je drž se od geniusu, trustu a podobných plasťáků dál ;) Jinak je to pravda s tou hlučností, sám vlastním 740 oscar a není to to nejtišší co jsem kdy v životě měl, ale hrůza to taky není a když si vemu kolik toho dokáže nabídnout (oproti genitaliusu a téhle hrůze např.) za necelých 5 stovek, je to skvělá myška. :slug
rozinek (21)|15.12.2009 16:42
dvě věci mě právě na těch našich nynějších myškách vadí...spolu s hlučností i slabá odezva(8ms) - teda alespon u toho mého "staršího?" modelu

jinak chápu, že to myslíš dobře ... nicméně je ta agama i tvarem 750tce podobná a tak by přechod na ni měl být OK...proto taky nad ní uvažuju a ještě kvůli rychlejšího senzoru + snad nižší hlučnosti(na kterou někde pěli chválu a jinde ji brali jako průměr - že by snad kus od kusu?)

jinak hledám hlavně !!!tichou!!! a malinko větší myš...to ostatní jsem schopen oželit
kevin00 (10238)|15.12.2009 17:03
[quote=rozinek;327246]páč má stará X-750F mi trhá ušní bubínky[/quote]

Jestli Ti tato myš "trhá" ušní bubínky, tak věř tomu, že u Genius myší "umřeš". Tlačítka vržou a cvakají dost hlasitě, tělo myši je nekvalitní a tudíž se u něj vrzání projevuje taktéž. U jednoho modelu bezdrátové myši jsem se setkal se samočinným spouštěním jednoho bočního tlačítka a u setů jsem se několikrát setkal s BSOD způsobenými ovladači Genius.
Pokud chceš kvalitní šrot, je Genius pro tebe tou pravou značkou :thumb
rozinek (21)|15.12.2009 17:17
chápu vaše rozladění touto firmou, ale...právě u této myši se v recenzích shodovali, že kvalita je na dobré urovni, navíc nikde nic nevrzalo a na pc.tuningu dokonce chválili tichost - jenže to jsou takové rychlorecenze nových kusů a proto bych raději slyšel info od dlouhodobějších uživatelů této myšky, zda opravdu tak drží a jestli je celkem tichá

vás bych alespon požádal o doporučení vtší a tiché myšky..pokud znáte?
kevin00 (10238)|15.12.2009 17:23
[quote=rozinek;327276]vás bych alespon požádal o doporučení vtší a tiché myšky..pokud znáte?[/quote]

Kolik chceš do nové myši investovat ?
rozinek (21)|15.12.2009 17:33
když jsme viděl agamu, tak jsem více, než 500Kč neplánoval, ted bych byl ochotný jít až do 1000Kč, ale...k těm dvěma požadavků by musela mít alespon 500Hz senzor :)
meeee (1110)|15.12.2009 17:44
Slušnějších myší mi prošlo rukama už pár kousků a řekl bych, že Razer Deathadder by mohl být tou pravou volbou. Tlačítka s měkčím stiskem, rozhodně z těch tišších, ta myš je větší, má výborný senzor, 1ms odezvu...
//samozřejmě to, co je tiché pro mě, nemusí být jinému dost, ale z toho, co mi prošlo rukou, byly Razery nejtišší. Just my two cents.
rozinek (21)|15.12.2009 18:03
no, vypadá zajímavě...ale jestli bych za ni měl dát tu tisícovku, tak opravdu doufám, že tlačítka patří tedy k těm tišším a jelikož si ji měl, tak mě trochu znervoznuje ten měkčí stisk...není to snad tak citlivé, že si o pravé, či levé tlačítko, nemůžu lehounce odložit prst, aby nezmáčklo? - nebo ke stlačení stačí jen nepatrný svalový impuls, jako třeba u Verbatim Rapier?
meeee (1110)|15.12.2009 18:50
Citlivá jsou ta tlačítka dost. Jestli přehnaně? Pro mě ne. Sice když jsem ho vzal poprvé do ruky, tak jsem si pár hodin zvykal, ale časem to člověk nevnímá. K náhodným stiskům nedochází. Mají optimální zdvih, ten tomu brání.

Ideální by bylo někam zajít a pár těch myší (obecně hlavně Razery a Logitechy) si vyzkoušet. Bude to tvoje ruka, která tu myš povede.;)


//btw. ne že jsem ho měl, pořád ho - v kanclu - mám, protože jsem ještě nenarazil na pohodlnější myš.
rozinek (21)|15.12.2009 19:46
když už tě tu mám...jak by si mi ještě popsal to kolečko?...tuhost, hlučnost...?

a ještě k těm tlačítkům...můžeš si o ně lehounce opřít prsty(když je zrovna nepoužíváš), aniž by si je zmáčkl, nebo je musíš mít furt mírně nad tlačítky?
meeee (1110)|15.12.2009 20:08
Kolečko: nížší zdvih, jistý (při tom nijak tuhý) stisk. Hlučné není.
Prsty mám na tlačítkách položené pořád, to je v pohodě. Držím s třemi prsty nahoře (prostředník jenom na kolečku), DA je jinak v pohodě i pro "dvouprsťáky". :)
Boondock (25)|15.12.2009 20:32
Mam tuto mys vyse roka a zacina mi odchadzat lave tlacitko a odlupovat sa guma na mieste, kde mam nonstop palec, co nieje moc pohodlne. Uzil som si s touto mysou kopec srandy, ale treba nieco rozumnejsie. Tycha zrovna nie, tlacitka dost hlasno cvakaju, ale niesu extremne citlive, takze kludne mozes mat polozene prsty na nich bez stlacenia. Akurat som nikdy nepouzil dvojicu tlacitok na pravej strane (kedze som pravak, tak dociahnem iba na tie vlavo)
rozinek (21)|15.12.2009 21:50
meeee: díky za vysvětlení...tak tedy ještě naposled k té tichosti tlačítek...skutečně se ti zdají být jedny z tišších?...vím že je to osobní pohled...ale stejně...navíc se ptát i proto, páč jsem dříve četl, že razerky bývají hlučnější, zvlášt, když se jedná o herní myšky...jinak tu hlučnost třeba nemůžeš porovnout s X-750F?

Boondock: díky za info...takže ted se začínám více přiklánět k té kolegové razerce...zvlášt když si řekl, že je ta agama hlučná - tak asi opravdu kus od kusu, což riskovat nechci
Zoidik (1405)|16.12.2009 07:17
Mám tu myšku doma a celkem dost se s ní naklikam, ale nemůžu říct, že by byla tichá, ale taky nemůžu říct, že je hlučná. Osobně bych řekl, že je to takovy myšovský standart. Nicméně co mi vadí u ní je, že kolečko by mělo být naklápěcí do stran. No jde mi naklápět na jednu stranu, ta druhá je volaaká do*****ná nicméně to nepoužívám, takže funkčně mi to nevadí. No a co mě docela žere, je to, že přes jejich ovladače se minepovedlo nastavit zbylé tlačítka.
meeee (1110)|16.12.2009 08:04
[quote=rozinek;327430]meeee: díky za vysvětlení...tak tedy ještě naposled k té tichosti tlačítek...skutečně se ti zdají být jedny z tišších?...vím že je to osobní pohled...ale stejně...navíc se ptát i proto, páč jsem dříve četl, že razerky bývají hlučnější, zvlášt, když se jedná o herní myšky...jinak tu hlučnost třeba nemůžeš porovnout s X-750F? [/quote]

Mám tu vedle X-710, což je konstrukcí to samé a oproti ní není Deathaddeří zvuk tak pronikavý. Pravé tlačítko má o dost tišší a hlavně hlubší zvuk, u levého je pak ta hlučnost závislá na tom, kde ho zmáčkneš, ale pořád to není ten rezonující zvuk A4Techu, je to rozhodně příjemnější.
Teď jsem testoval i to kolečko, tak co se točení týče, hlučné fakt není, při stisku opět hlubší, ne tak "levněplastový" zvuk, možná trochu silnější než u A4Techu.

Jinak k hlučnějším Razerkám - vytáhnul jsem starý Diamondback a ten po těch letech je fakt hlučnější (nebo že by byl vždycky..? Že by tráva bývala zelenější..?).:notsure
rozinek (21)|16.12.2009 13:28
Zoidik: díky za info
vážně ti šlo naklápět na jednu stranu?...podle všeho má mít jen dvoj-směrné kolečko...ale koukám, že je to všechno jakési divné

meeee: oki, ale jak říkáš, nejlepší by bylo si to opravdu vyzkoušet osobně(zvlášt při té ceně)...ale v mém okolí to bude těžké...navíc možná zkusím ještě založit spešl vlákno pro tichou myšku s tím, že tvého razera beru stále v potaz
Zoidik (1405)|16.12.2009 13:53
Ano, ono je dvousměrné, jenomže ono se to nějak vyk**vilo a jde to jenom na jednu stranu.