Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: Dotaz na vyber graficke karty

Občasný diskutér Avatar uživatele Mintin
    Registrace
    Aug 2009

Mírně zaostává 5770 je to opět o hře a podle toho jak moc je zapnuto vyhlazování,když je zapnuto hodně má podle mě navrch jasně ATI.. no je to každýho gusto,kdo chce DX 11 nové technologie a nízkou spotřebu tak je to 5770,kdo chce hrubý výkon tak pak je asi lepší GTX 260..A pak je tu ještě 4870 no každého věc já mám 5770 a jsem s ní spokojen ;-).. Každý si musí udělat obrázek sám no..
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

GTX 260 má možná trošku lepší výkon než 5770, ale jaká je momentálně její dostupnost? CComputer 0 skladem, Alfacomp 0 skladem. Pokud by hahumikkk sehnal nějakou ne od Gainwardu do 4000kč tak je to výhodná koupě. Jinak bych i já doporučil Radeon 5770 (taky do 4000kč), které jsou skladem a mají nižší spotřebu a asi o 5% nižší výkon. Ale pokud hraje na menším rozlišení než na full HD spustí skoro vše na max a budoucí hry na ní půjdou díky DX11 líp.
    Osobně ale doporučuju počkat s nákupem do února, momentální ceny jsou vysoké a dostupnost hodně mizerná. Ta původně vybraná 5750 má docela šílenou cenu na to, že má výkon jako HD4850, která ještě nedávno stálo 2300kč, ale zase pasiv ...

Registrace
    Aug 2009

Nejrozumnější je určitě počkat,ale přeci jen sou Vánoce a každý už by chtěl kartu doma no je to takové dilema...Jinak jak jsem říkal ta s pasivem de sehnat za 3,3K a ta cena je dražší hlavně díky přítomným 1GB pamětím,ten kdo počká určitě neprodělá cena pude dolů a začnou se objevovat další karty s 512 MB,kde bude cena okolo právě zmíněných 2300-2600KČ což je pěkné..Ale do budoucna kvůli DX 11 bych doporučoval nejméně 5770 na 22" monitor samozřejmě pokud má daný člověk 19" pak není co řešit..

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

ATI Radeon HD 5770: nižší výkon, nižší spotřeba, DX11, hlučný chladič
    nVidia GTX260: vyšší výkon, vyšší spoteba, PhysX, tišší chladič (referenční)

GTX260tku může zakoupit třeba v T.S.Bohemii, kde ji mají skladem (Point Of View nVidia GeForce GTX260).
    Co se týče DX11, tak hry podporující DX11 budou mít trošku ostřejší detaily (imho v průběhu hry nepoznatelné), ale určitě díky tomu "nepůjdou lépe" než-li na GTX260tce.
    Místo ATI Radeon HD 5750 bych doporučil GTS250.

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Co se týče DX11, tak hry podporující DX11 budou mít trošku ostřejší detaily (imho v průběhu hry nepoznatelné), ale určitě díky tomu "nepůjdou lépe" než-li na GTX260tce.
    Čtete tento web? Cituju z linku níže: " DirectX 11 smysl má a přidavá kompatibilnímu hardware na rychlosti až desítky procent snímků za sekundu." Takže pokud karta v DX10 ztrácí 5% a přidá se jí díky DX11 desítky procent snímků, tak předpokládám, že bude výkonnější. Samo že ten test je z jedné hry, ale DX má především přinést optimalizace pro lepší chod než nové efekty, které jsou v prozatím vydaných hrách zatím stejně neznatelné.

http://www.svethardware.cz/recenze-s...-vs-10/28353-6

Registrace
    Aug 2009

Hlučný chladič???Tak to promiňte nevim jak je na tom chladič GTX 260,ale ten od ATi hlučný rozhodně není je slyšitelný v idle to určitě ano,ale ne něco by rvalo uši a dost pochybuju,že GTX 260 má tižší..

A co se týče DX 11 tak zatím všude,kde ho zapli přinesl celkem znatelný nárust,že se v pohodě karta vyhoupla před GTX 260..Něco jiného je pokud k tomu zapnete všechny prkotinky tesalaci atp.. Pak ten výkon samozřejmě klesne..

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    ATI Radeon HD 5770: nižší výkon, nižší spotřeba, DX11, hlučný chladič
    nVidia GTX260: vyšší výkon, vyšší spoteba, PhysX, tišší chladič (referenční)

GTX260tku může zakoupit třeba v T.S.Bohemii, kde ji mají skladem (Point Of View nVidia GeForce GTX260).
    Místo ATI Radeon HD 5750 bych doporučil GTS250.
    existujou i nereferenční verze hd5770
    powercolor hd5770 play

komu se bude zdát chladič od AC hlučný může tam dát accelero a chladit pasivně(to je u gtx nemožný)

ale hlavně poměrem cena/výkon jsou ty karty úplně stejný (při cenách 3775kč vs 4158kč a výkonu 100% vs 110%)

celkově aktuáně je asi nejhorší možná doba na nákup grafiky protože jsou v čr strašně předražený (stačí kouknout i na blbou pixmanii kde maj nejlevnější hd 5770 za 3233kč vapor za 3500 )

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Mintin Zobrazit příspěvek
    Hlučný chladič???Tak to promiňte nevim jak je na tom chladič GTX 260,ale ten od ATi hlučný rozhodně není je slyšitelný v idle to určitě ano,ale ne něco by rvalo uši a dost pochybuju,že GTX 260 má tižší..
    Chladič ATI Radeon HD 5770 je tichý max. v idle. Při zátěži se rozhodně mezi tiché řadit nedá. Referenční chladič GTX260 je velmi dobře konstruován a v zátěži je určitě tišší, než-li chladič Radeonu.

Citace Původně odesláno od Mintin Zobrazit příspěvek
    A co se týče DX 11 tak zatím všude,kde ho zapli přinesl celkem znatelný nárust,že se v pohodě karta vyhoupla před GTX 260..Něco jiného je pokud k tomu zapnete všechny prkotinky tesalaci atp.. Pak ten výkon samozřejmě klesne..
    S GTX260 můžeš v pohodě hrát i nové hry na max. detaily, takže je jasné, že je výkonnější.

Registrace
    Mar 2008

Kevine nic proti, ale mi to co píšeš přijde ve stylu: Já to mám, tak je to nejlepší. Na HD5770 si zahraješ prakticky se stejným FPS jako na GTX260!

Každopádně momentální dostupnost GTX260 je do 4000kč prakticky nulová, i ta tvoje je na T.S.Bohemia nedostupná. Kupovat GTX 260 za 4400 když jde sehnat HD5770 za 3800kč mi přijde dost nevýhodné.

Registrace
    Aug 2009

Přesně tak,já proti Geforce GTX 260 nic nemám,ale myslím si,že to nej už asi má za sebou,navíc prosazuješ neustále point of view kterou vlastníš a ne jen v tomto topicu,také nic proti tobě.Na druhou stranu chápu,že jsou lidé,kteří doslova "visí" na Physx(nechápu proč),ale to že si zahraješ s GTX 260 vše na plno se dá říct i o Ati a na ní si to zahraješ i s DX 11 takže to budeš mít ještě hezčí...

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Jinak taky bych se priklonil k 5770

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 20:42
  2. Upgrade grafické karty dotaz
    Od Flip125 v sekci Grafické karty