reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace WinXP PRO vs INTEL DG43NB

Jan222 (2)|17.12.2009 11:33
Srdecne zdravim ,
mam na nekoho z vas prosbu o radu. Update meho pocitace se stale nedari a nedari. Zde je seznam vyrobku, ktere jsem si zakoupil ve snaze
zrychlit si svuj pocitac.

INTEL DG43NB Nobletown, iG43/ICH9, DDR2 800, SATA II, int. VGA + PCIe x16, USB2.0, FW, GLAN, sc775, ATX, bulk
INTEL Core 2 Duo E8400 - 3.00GHz, 1333MHz FSB, 6MB cache, socket 775, BOX (Penryn)
WESTERN DIGITAL Caviar GP 1000GB, SATA II, 32MB cache, 5400/7200ot, PMR, 8.9ms, WD10EADS
ASUS DRW-22B2L, DVR±R 22x, DVD+R9/-DL 12x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, černý + stříbrný panel, LightScribe, retail
ARCTIC Freezer 7 Rev.2, socket 775/ 1366/ 1156/ AM2+/ AM3, HeatPipe, keramické ložisko
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz PC6400 CL4 Low Latency KINGSTON HyperX BOX - vhodné pro DualChannel

Muj dotaz je vlastne skoro absurdni, dokaze me nekdo z vas poradit jak na tuto sestavu dostat operacni systém Windows XP Professional?
Zhruba po 1,5 hod prace s BIOSem a jeho nastavenim na INTEL MB DG43NB, jsem porad na samem zacatku.
Popis:
Power ON, naskoceni biosu, vlozene CD_ROM install Windows XP PRO ale bohuzel apsolutne zadna ,,butovacka".NIC
V BIOSu jsem nastavil Drive Configuration a to nasledovne:
ATA/IDE Mode --------------------- NATIVE
Configure SATA as ----------------- IDE
S.M.A.R.T. ---------------------ENABLE

Boot Menu Type ------------------------------ NORMAL
Boot Device Priority --------------------------CD/DVD-ROM Drive
Hard Drive Order -----------------------------SATA: WDC WD10EA
WD 2500JB E

Za kazdou radu budu moc rad.
Za radu budu povazovat i to abych si koupil jiny vyrobek, ale uz asi nebude od INTELU.
V minulosti jsem zadne takove problemy nikdy pri instalaci nemel. Nechapu to.
S pozdravem Jan222.

PS: Uplne bych zapomněl- pred instalacemi provedena vymena DVD celkem - 2ks ruzne znacky (ASUS - SONY) overena funkcnost. Stridava vymena RAM pameti.
2x pokus o test RAM pameti pri startu - vlozene CD-ROM s programem na butovani a test pameti - nacte ale nic nespusti, bez uspechu.
hl.hl (1387)|17.12.2009 13:48
Problem u tebe se v obou pripadech mota kolem bootovani. Zkousel jsi nabootovat z tech cd (Win + test pameti) v jinem PC abys vyloucil spatne cd?

Co presne znamena u toho testu pameti "nacte ale nic nespusti"? Opravdu z toho cd bootuje nebo se ho znazi jen nacist?

Zkus vypalit na cd iso obraz programu GoldMemory, zde je videt pekne nacitani obsahu jestli ti to probehne.
Jan222 (2)|20.12.2009 14:11
Díky za odpoved, kazdopadne nic nezabralo a tak jsem se rozhodnul tuto desku reklamovat a po kontrole byla nalezena vada. Dostal jsem okamzite penize nazpet a koupil GIGABYTE. Nesrovnatelna kvalita a jeste rozumejsi cenu. Hardware instalace, jako po masle, okamzite bootovani systemu bez jedineho zasahu v BIOSu. Z vsemoznych negativních ohlasu uz jsem INTEL znovu nenakoupil a nenakoupim. Spatne baleni ( bez krabice, v igelitu, jako kus hadru- nebrat) a to maji na strankach ukazanou i krabici.
Jan.
kevin00 (10238)|20.12.2009 17:25
[quote=Jan222;328810]Spatne baleni ( bez krabice, v igelitu, jako kus hadru- nebrat) a to maji na strankach ukazanou i krabici.[/quote]

A není to spíše chyba prodejce, než-li firmy Intel ? Nesnažili se Ti prodat nějakou testovací základní desku co měli "zašitou" na prodejně ? :notsure