reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s diskem

endivie (99)|7.2.2007 21:07
Ahoj lidi. Mám problémek. Poprvé jsem uvěril SATA a koupil si SATAII disk. Konkrétně Samsung HD321KJ - 320GB 16MB SATA II http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42780. Přešel jsem ze 250GB PATA Seagatu. Potřeboval jsem jen o trochu víc místa a tichej chod takže padla volba právě na tento Samsung. Pomocí Ghostíka jsem překopíroval (překlonoval) disky. Načež jsem nabootoval. A začaly BSODy obvykle když jsem klik v IE na odkaz. Pozeral jsem se na IRQ a řadič na kterém byl disk (řadič 3) měl stejné IRQ jako zvukova co mám půjčenou. Vyndal jsem ji tedy, ale problém neustával. Dal jsem tedy disk do SATA1 /myšlen řadič,nikoliv mód - rychlost/ (jiný řadič,jiné IRQ 1,2 - 3,4) a BSODy pravěpodobně jak tak koukam přestaly. Sice je tady IRQ zase zdílený s integrovanou zvukovkou ale ok. Ale je tady další problémek. Projel jsem několikrát benchmarky v HD Tune a jednou mi při testu mi rychlost spadla asi na vteřinku až skoro na nulu, ale jinak test dopadl s obvyklymi výsledky. V Error scanu v režimu Quick Test též v HD Tune se to tak třikrát před určitými políčky na ani ne vteřinku sekne. To samé při hudbě, když poslouchám přes Winamp a spustím nějáký program tak se písnička ani ne na vteřinku sekne (není to moc dlouho ale člověk to slyší). Napadá někoho něco čím by to mohlo být? Jenom technická, jumper jsem nepoužil zádnej,je to jedinej disk. Moji sestavu můžete vidět v mém podpisu. Děkuji za pomoc.
mech13 (5526)|7.2.2007 21:16
tim jumperem jsi myslel nastavovani master/slave nebo sata150/300? u SATA totiz master slave neexistuje, nastav disk do modu SATA150 jestli tak nemas. jinak ten vterinovy vypadek je zajimavy, pro jistotu to vyzkousej i jinde a jestli to bude pretrvavat tak to bude asi na reklamaci/ samozdrejme bych skusil cistou instalaci a disk postupne zaplnovat daty jak se bude chovat
Petr S. (1220)|7.2.2007 21:24
Možná bude chyba právě v tom překlonování... Možná tomu vadí, právě ta změna z ATA na SATA disk :stupid Podle mě je jedinou cestou nová čistá instalace :notsure Jestli nepomůže ani to tak to bude asi na tu reklamaci, jak píše mech.

Jo, k těm malým zásekům při hudbě: to mi dělá taky, když vypadne Wi-Fi síť a nechám zapnuté automatické připojování...
wizaard (913)|7.2.2007 21:35
Souhlas s mechem13 a Petrem S. - zkusil bych samozřejmě "na tvrdo" nastavit SATA 150 jumperem, pokud to nezabere, reinstaloval bych Windows. Pokud ani tak problém neustane, asi reklamace. Nebo že by se to s tou zvukovkou vážně pralo? Nemyslím si...
endivie (99)|7.2.2007 21:52
Tak to bude asi opravdu na reklamaci. Deska podporuje plně SATA II takže nastavovat to na SATA I nemá smysl, kdyby to tam šlo tak stejně reklamuju páč to má jít i na SATA II. Nicméně problém jsem asi odhalil. Provádím hloubkový test ces HDDScan a už vidím špatně dostupné (nicméně dobré) sektory a to se ještě ten nedokončil. Příkládám screena :)
samsung2.JPG
mech13 (5526)|7.2.2007 22:01
[QUOTE=endivie]...HDDScan...[/QUOTE]
[OT]sakra chlape hodne diky, presne takove program sem dlouho chtel ale byl line neco takovyho najit! neco co cte SMART bez instalace + umi nejaky dalsi hovadinky s diskem[/OT]
endivie (99)|7.2.2007 22:24
Tohle umi dost hovadinek,neinstaluje se to a ma to 0,5 (slovy půl :) ) MB (mega) :-D
Petr S. (1220)|8.2.2007 10:42
Taky Ti vřele děkuji :) Takový prográmek mi přesně chybí do sbírky :D
endivie (99)|8.2.2007 15:57
Kurva. Tak zase BSODy :( Hlavně když kliknu na odkaz v IE :( Zkousil jsem oba SATA řadiče! Vzhledem k faktům uvedeným výše myslíte si,že všechno způsobuje ten disk nebo mám KO i desku resp. SATA řadiče na ní? thx
Petr S. (1220)|8.2.2007 16:51
No, já bych předně zkusil to LLF. Ale spíš myslím, že bude HDD na odpis, s deskou by snad nic nemuselo být...
ICEBOSS (3435)|9.2.2007 09:48
zkus vypnout cool & quiet a pripadne podtaktovat.