Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Základ pro PC - do 8000 Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Zdravím,
    chtěl bych nějaký PC základ. Hlavně pro běžnou práci, HD video. Z her hraju starší hry (hlavně Diablo II), ale moc času na ně nemám. Rád bych stroj postavil na Win7. Momentálně mám 19" LCD LG L1953HR (o změně zatím neuvažuju). Chtěl bych ale PC propojit na LCD TV. Kvůli tomu by mělo být i docela tiché.

Paměť jsem zvolil 1x2GB kvůli lepší rozšiřitelnosti do budoucna. Chtěl bych taky časem doplnit o grafiku podporující DX11 a zahrát si třeba Starcraft II či Dragon Age. V současné době mi ceny ale přijdou zbytečně nadsazené.

Jediné, co se nemůžu rozhodnout je zdroj. Chci to vzít s ohledem na budoucí nasazení grafiky s podporou DX11.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...NG01AGM01SD901

Předem díky za komentáře.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Tichý zdroj je enermax pro82+525w, velmi mě překvapil. I když nevím proč toužíš na 19tce monitoru tuším snad s max 1280x1024 po dx11

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od dzandra Zobrazit příspěvek
    Tichý zdroj je enermax pro82+525w, velmi mě překvapil. I když nevím proč toužíš na 19tce monitoru tuším snad s max 1280x1024 po dx11
    Ovšem za jakou cenu. Předpokládám, že k vybranému procesoru (ač by tam lépe sedělo něco výkonějšího, ale to ať posoudí jiní) bude ona vytoužená DX11 karta (a k tomu rozlišení) nejaká 5750/5770, tak na co takový zdroj? VX450 udělá stejnou práci levněji.
    Jinak nechápu tu poslední poznámku. Copak DX11 nefunguje na 19'' monitorech nebo co? Kvůli tomu, že má malý monitor (o změně zatím neuvažuje - co není může být) si koupí starou 4xxx řadu nebo nVidiu?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Co tohle ? Imho by to mohlo v pohode stacit
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...TL01UQO01TM001
    + casem dalsi 2GB RAM a pridat HD5770 ...

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    Co tohle ? Imho by to mohlo v pohode stacit
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...TL01UQO01TM001
    + casem dalsi 2GB RAM a pridat HD5770 ...
    Nebude ten zdroj do budoucna slabý? Minimum je uváděno 450W, na stránkách ati dokonce 500W... A ta bedna nebude moc vibrovat? Přijde mi, že při své váze nebude ten plech moc tlustý:-(

Na tu moji desku se SidePort pamětí jsem četl celkem dobrou recenzi, hlavně po přetaktování. Dokáže celkem konkurovat levnějším samostatným grafikám.

To Jiri@tncm:
    můžu se zeptat, jaký procesor by se ti v mé sestavě víc líbil?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Wattáž zdrojů je schválně udávána vyšší kvůli šmejdům jako EC, LC. Seasonic je kvalitní a hravě to zvládne.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od rruuppiikk Zobrazit příspěvek
    Nebude ten zdroj do budoucna slabý? Minimum je uváděno 450W, na stránkách ati dokonce 500W
    Na sestavu s dvoujádrem a 5750/70 bude stačit s přehledem.
    A ta bedna nebude moc vibrovat? Přijde mi, že při své váze nebude ten plech moc tlustý:-(
    To asi bude soudě podle větší Elite 330. 4kg je celkem extrém. Zůstal bych u Centuriona.
    Na tu moji desku se SidePort pamětí jsem četl celkem dobrou recenzi, hlavně po přetaktování. Dokáže celkem konkurovat levnějším samostatným grafikám.
    Krom highendu bych radši dal přednost Gigabytu, taky jsem si koupil z nouze kvůli reklamaci P5K a byl to zmetek s otřesným osazením který vydával různé druhy syčení a pískání. Možná se od té doby polepšili ale osobně to už nikdy nebudu pokoušet. 4 nebo kolik let stará lowendová s754 Gigabyte deska osazená Rubycon kondenzátory (v době kdy ještě uživatelé žádné kondenzátory neřešili), nám jede bez zádrhelu od začátku doteď.

Podobná témata

1. Monitor 27" do 8000,- kč
    Od xSten19 v sekci Monitory
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 17-01-2014, 17:12
  2. notebook kolem 8000 Kč
    Od adolfik v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-08-2011, 14:09
  3. PC kolem 8000,-
    Od 7Lada7 v sekci PC - archiv