reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou zvukovou kartu?

bombata (60)|20.12.2009 16:09
Potreboval bych koupit nejakou zvukovku. Ale vubec se v nich nevyznam, takze bych potreboval poradit s vyberem. Moje integrovana zvukovka hrozne sumi (kdyz do ni nahravam zvuk) a dokonce to v ni chrci i kdyz jen pocitac trochu zahrabe. Proste des :)
Je mi jasny, ze cokoli koupim, tak to bude lepsi nez to, co mam ted, ale prece jen - doporucili byste mi nejakou levnejsi kvalitni zvukovku?
(Obcas doma nahravam mluveny slovo, takze jsem premyslel i o nejakym mikrofonnim predzesilovaci. Ale zvukovka ma asi prednost.)
Salamander (6177)|20.12.2009 16:22
Mas nejaky cenovy limit ?
Asi bych doporucil klasickou Creative Sound Blaster Audigy SE
Slusna zvukovka za rozumnou cenu :)
bombata (60)|20.12.2009 16:34
Cenovy limit? No tak maximalne do dvou tisic. Ale osobne ani nevim, v cem vsem muze byt rozdil mezi zvukovou za pet stovek a treba za patnact stovek... Pokud skoro zadnej, tak samozrejme radsi koupim tu za pet stovek :)
xmarek (1676)|20.12.2009 16:37
V případě, že budete provozovat Windows 7 tak je možné, že u té zmiňované karty narazíte na podporu ze strany výrobce (přece jenom je to dost starý kousek). Pro nenáročného uživatele bych spíš doporučil jeji mladší sestřičku: Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Audio OEM ;)

Dopl.: Rozdíl? Různé featury sloužící pro vylepšování zvuku (o jejich kvalitách mám mnohdy svůj názor, který zde raději nebudu prezentovat), digitalní výstup, nové featury pro hry, kvalitnéjší konektory atd. atd. Nejprve si stanovte co od karty požadujete (hry, zvuk) a pak začněte vybírat. Co se týče výše zmiňovaného šumu, tím by dnešní karty neměly trpět. :cry
Salamander (6177)|20.12.2009 16:45
Pripadne jeste ASUS Xonar DS ale to uz je celkem jedno :)
bombata (60)|20.12.2009 16:51
No jediny muj specialni pozadavek na tu kartu je nahravani kvalitniho zvuku. Mam profi mikrofony s XLR vystupy, tak nevim, jestli ma smysl kupovat neco, co ma XLR vstupy nebo akorat pouzit adapter (a nebo k ty karte jeste dokoupit nejaky mikrofonni predzesilovac).
kevin00 (10238)|20.12.2009 16:52
V cenové relaci do 2.000 Kč, by se dalo uvažovat o Asus Xonar DX/XD nebo Asus Xonar D1 V této cenové třídě asi nic lepšího stejně nepořídíš.
Zvukové karty Creative moc nedoporučuji, nemám moc kladný vztah k jejich ovladačům.
xmarek (1676)|20.12.2009 17:22
[quote=bombata;328856]No jediny muj specialni pozadavek na tu kartu je nahravani kvalitniho zvuku. Mam profi mikrofony s XLR vystupy, tak nevim, jestli ma smysl kupovat neco, co ma XLR vstupy nebo akorat pouzit adapter (a nebo k ty karte jeste dokoupit nejaky mikrofonni predzesilovac).[/quote]Tak v tomto případě pro Vás nemá cenu běžnou zvukovku vůbec kupovat a rovnou se poohlédnout po nějaké té polo-profi zvukové kartě. Např. http://kytary.cz/esi-egosys-maya-44-zvukova-karta/HN096696/ nebo http://www.headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/se-zvukovou-kartou/e-mu-0202-usb-2-0.htm

Já mám osobně E-MU 1616M a mám na něj připojené KRK RP6 a když jsem je připojil na klasickou Creative ZS tak jsem se nestačil divit (šum, rušení.. prostě děs, běs).
kevin00 (10238)|20.12.2009 17:37
[quote=xmarek;328861]Já mám osobně E-MU 1616M a mám na něj připojené KRK RP6 a když jsem je připojil na klasickou Creative ZS tak jsem se nestačil divit (šum, rušení.. prostě děs, běs).[/quote]

Zvukové karty Creative jsou primárně zaměřeny pro hráčský trh.

Ještě bych uvažoval o zvuk. kartě Auzen X-Plosion 7.1 DTS Connect, která je velmi dobře vybavena, má výborné parametry (vybavena čipem C-Media), ale její nevýhodou je, že není vybavena výstupy pro front panel.
cerny.mysak (65)|9.3.2010 06:31
Čau, když jste se tak bavili o zvukovkách - chtěl bych se taky zeptat. Bude mi stačit integrovaná zvukovka z této základovky http://www.eo.cz/index.php?product=AC6520062 (popřípadě o kolik bude horší zvuk než u http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41107 ?? repra bych chtěl asi Logitech G51.....předem dík za odpovědi
Salamander (6177)|9.3.2010 08:49
No, jak na co, pokud jses nejaky audiofil, nebo pokud chces EAX efekty ve hrach tak ne, ale beznemu uzivateli v pohode staci ( via navic patri k lepsim zvukovym kodekum)

mimochodem, tu desku uz mas ?
cerny.mysak (65)|9.3.2010 19:32
[quote=Salamander;357090]No, jak na co, pokud jses nejaky audiofil, nebo pokud chces EAX efekty ve hrach tak ne, ale beznemu uzivateli v pohode staci ( via navic patri k lepsim zvukovym kodekum)

mimochodem, tu desku uz mas ?[/quote]

nejsem audiofil =D, a nevím co jsou EAX efekty, ale myslím že bez toho dokážu žít......jo tu desku mám...